Skocz do zawartości

Nowe Forum SK - otwarte testy!


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Awatar: skrypt z tego co widzę zakłada, że będzie to kwadrat, więc najlepiej wgrać coś gotowego co jest kwadratem, aby później nie ucinało go w widoku.

 

Niektórzy mają prostokąt przecież.

 

I nie da się usunąć tej ramki w awatarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - 1 sierpnia odpada - nie chcę ryzykować przed startem Eleven (wy[beep]e się forum w takim momencie byłoby kiepską opcją) oraz chcę przeprowadzić jeszcze dodatkowe testy, może 7 sierpnia. A jeśli się nie uda, to zobaczę, bo 14 sierpnia jest trochę problematyczny dla mnie - muszę się skupić nad przygotowaniem wrześniowego magazynu przez co mogę nie mieć czasu rozwiązywać ew. problemów, jeśli jakieś wyjdą. Będziemy ustalać na bieżąco - najpierw odpalę dodatkowe testy, zobaczymy jak będą szły i jakie będą z nich wnioski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mój głos w czymkolwiek może pomóc, to również jestem za pozostaniem na starych śmieciach. :wink:

Skrypt jest przestarzały. Forum i użytkownicy narażeni są na włamania, spam. To jest jeden z głównych argumentów przejścia, nie jakieś kolorowanki.

 

Przejrzałem sobie to nowe forum i nie podoba mi się. Nie mogę też znaleźć funkcji "Zobacz swoje posty". Lepiej chyba zostać przy starym forum.

No to dziwne, bo są. Klikasz na swoją nazwę użytkownika -->moja zawartość --> tylko posty(lewa strona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przeprowadzki mogło by nie być wcale, bo jestem nie chętny do zmian. Tu na starych śmieciach mi się podoba, tam się nie odnajduję.
Jeśli mój głos w czymkolwiek może pomóc' date=' to również jestem za pozostaniem na starych śmieciach. :wink:[/quote']
Przejrzałem sobie to nowe forum i nie podoba mi się. .

 

Jak widać nie tylko ja wolę obecne forum i im póżniej przejdziemy tym lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian - tak jak w przypadku każdej zmiany po prostu do pewnych rzeczy trzeba się przyzwyczaić. Tak jak się czasami zmieniają wyglądy jakichś portali - na początku sam jestem nie raz zagubiony, ale z czasem się przyzwyczajam, aż w pewnym momencie nie wyobrażam sobie jak kiedyś mogło być inaczej ;)

 

@aro - RSS-y będą, włączyłem tam na próbę jeden kanał. Byłoby ich kilka - ogólny jak i mniejsze z kilku kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 15 lat łażę po różnych forach i przechodziłem niejedną zmianę. Scenariusz zawsze wygląda tak samo. Informacja o zmianie - hurra, extra, fajnie, w końcu. Userzy widzą demo - nieee, co to jest, nic nie można znaleźć, bez sensu zmiana, zostawmy tak jak jest. Pierwszy tydzień - kilku(nastu) userów grozi odejściem, chcą likwidować konta, przenosić się na inne fora. Drugi tydzień - tylko kilku userów się burzy ale robi to ze zdwojoną siłą. Po miesiącu funkcjonowania nowego forum wszyscy są zachwyceni i dziwią się dlaczego tak późno nastąpiła zmiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że aż takich scen to nie będzie ;) Apeluję o rozsądek - przyzwyczajenie się do zmian jest trudne, ale zyskujemy naprawdę sporo na wygodzie użytkowania i dostępnych narzędziach. Trochę się pomęczymy, ale z czasem będzie coraz lepiej i to piszę jako osoba, co nie jedną taką przesiadkę musiała przejść ;)

 

Ale ponieważ taka zmiana to sprawa bardzo poważna i to decyzja na lata, to zdecydowałem się jeszcze zapytać Was o zdanie w dodatkowej kwestii. Decyzję co do skryptu podjąłem sam po wcześniejszych testach oraz uwzględniając kwestie techniczne. Do samego końca rozważałem dwa systemy, obydwa zakupiłem. Postawiłem na IPB, ale ponieważ jak widać są głosy niezadowolenia, to mimo mojego zdania kierującego się na IPB - udostępniam do otwartych testów drugi silnik. Ja jestem tylko administratorem, poradzę sobie cokolwiek by nie było - Wy z tego korzystacie na co dzień, więc to Wasze zdanie i Wasza opinia powinna być wiążąca w tej sprawie.

 

Czyli mamy dwa testy, potrwają one maksymalnie do 9 sierpnia, dlatego proszę w miarę możliwości czasowych poświęcić chwilkę i zajrzeć.

 

Test 1: http://insider.satkurier.pl (skrypt: Invision Power Board 3.4.8 )

Test 2: http://inswbb.satkurier.pl (skrypt: Woltlab Burning Board 4.1.6)

 

O teście 1 wszystko wiadomo, natomiast test 2 ma pewne istotne braki - gdy będziecie się bawić - proszę nie zwracać na to uwagi:

- brak spolszczenia (proszę to kompletnie ignorować, jeśli uznacie, że WBB byłby lepszy - wykonam je)

- brak awatarów (niestety konwerter ich nie uwzględnia, trzeba poustawiać je sobie od nowa, tak będzie)

- cenzura wulgaryzmów działa źle (przy próbie napisania takiego postu pojawia się komunikat, że trafia on do zatwierdzenia przez moderację, ale sęk w tym, że nie trafia - treść zostaje utracona - jest to super krytyczny błąd, który dla mnie pogrzebał ostatecznie WBB, ale jeśli uznacie, że jednak WBB byłby lepszy, to powalczę z tym problemem - po prostu uznałem, że jeśli mam coś co działa i drugie coś, co nie działa, to lepiej brać to, co działa, bo mniej roboty ;) ale zrewiduję pogląd w tej sprawie, jeśli WBB spodoba się Wam bardziej ;) )

 

Na Test 1 i Test 2 są działy u góry pozwalające na zgłaszanie błędów, proszę je wykorzystywać do raportowania namierzonych problemów.

 

Szczególnie warto zbadać różnice w codziennym użytkowaniu - jak się pisze posty, jak się cytuje, jak działa PW, jak z raportowaniem, jak z powiadomieniami, jak z wyszukiwaniem jak z ustawieniami konta itp. Tak jakbyście sobie codziennie robili to, co robicie tu - gdzie jest lepiej - na Test 1, czy na Test 2. Ważne są wrażenia użytkowe, nie spolszczenie, bo to mogę dorobić, więc proszę o ocenę samego działania.

 

Pragnę zaznaczyć, że przygotowanie obydwu testów zajęło mi sporo czasu i chcę przez to powiedzieć, że cenię Wasze zdanie. W wielu miejscach w sieci się nie czaili, nie oferowali testów, tylko po prostu zmienili skrypt i tyle bez pytania kogokolwiek o zdanie. Ja, mimo, że mam bardzo mało czasu - odpaliłem możliwość podglądu jak by to mogło wyglądać i działać, zbieram opinie i problemy przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dlatego jeśli macie okazję sprawdzenia, to proszę aktywnie uczestniczyć, ale mając na uwadze, że wiadomo iż wszystko jest inaczej - przyzwyczajenie proszę dać na dalszy plan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...