Skocz do zawartości

Skarby kibica


fan tv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dodatek (chyba różni go tylko pierwsza strona / okładka) jest też w TeleTygodniu. 

 

Kupuję permanentnie od 1998 roku i muszę przyznać, że co cztery lata jest większy co chodzi o liczbę stron i... gorszy. Począwszy od wpisywanki wyników kończąc na samej treści. Kiedyś mieli lepsze pomysły żeby to wszystko elegancko zmieścić. Mam też wrażenie, że ludzie którzy tworzą ten dodatek to jakieś janusze. Ich poprzednicy kiedyś lepiej to ogarniali. 

 

PS. Kupuję z przyzwyczajenia. 

Myślę,że gdyby wydali Skarb Kibica w poniedziałek to nie było by żadnej różnicy. Swoją drogą ten skarb już się zdezaktualizował , bo trener Hiszpanii się zmienił. Miałbym trzy dni na przestudiowanie,a to sporo, w czasie Mundialu pracuję,a po południu wolę oglądać mecze niż ogarniać skarb PS. Bo oprócz wartości historycznej po latach ma mieć on wartość przed turniejem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale też nie przesadzajmy, jakoś szczególnie wiele wartościowego do czytania to tam nie będzie. No ale zobaczymy jutro, a właściwie dziś. 

 

Nie wiem jak wy, ale ja za kilka godzin rozkładam namiot przed kioskiem  :wink:

 

Skarb kibica Ekstraklasy lub 1. ligi nikogo nie interesują i zawsze można je dorwać jeszcze pod wieczór, ale na SK Ligi Mistrzów, EURO, mundialu dzieciarnia zawsze rzuca się pierwsza  :/   :roll:

 

 

Różni się zasadniczo wszystkim treścią, szatą graficzną itp , pisze bo posiadam jeden jak i drugi "dodatek" ; ) Pozdrawiam

 

PS.Też kupuje z "sentymentu" z lat poprzednich

A to zwracam honor myślałem, że są niemal takie same. 

 

Kupiłeś obie? Jak oceniasz, który dodatek lepszy twoim zdaniem? 

 

PS. Nie było czasem takiej sytuacji przed laty, że były niemal takie same w obu gazetach? 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Inne zdanie mam nt. lig piłkarskich, gdzie skarby wydawane są często na kilka tygodni przed zamknięciem okna. Tak jest np. w przypadku Ekstraklasy. Według mnie ligowe SK powinny być wydawane po zamknięciu okienka transferowego w zależności od danego kraju. 

 

Tu się zdecydowanie nie zgodzę. Okienko często zamyka się po kilku kolejkach dopiero, dostali byśmy więc skarb w trakcie sezonu. 

A ja wolę już w czasie pierwszych kolejek wiedzieć, czego mniej więcej można się spodziewać po której drużynie. Wiadomo, że to rzadko kiedy się sprawdza, ale przynajmniej daje jakiś pogląd. 

W sumie jest jedna rzecz, której mi zawsze w skarbach ligowych brakuje. Czasami jest, ale bardzo rzadko - mianowicie cel danej drużyny na sezon. 

Kiedyś częściej pojawiały się opinie np prezesa czy trenera danej ekipy w stylu "walczymy o mistrzostwo, walczymy o środek tabeli, walczymy o puchary" itp. W niższych ligach "walczymy o awans, o środek" albo "nie mamy planu, zobaczymy co wyjdzie" itp, Ostatnimi czasy prawie w ogóle tego nie ma, a szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zdecydowanie nie zgodzę. Okienko często zamyka się po kilku kolejkach dopiero, dostali byśmy więc skarb w trakcie sezonu. 

A ja wolę już w czasie pierwszych kolejek wiedzieć, czego mniej więcej można się spodziewać po której drużynie. Wiadomo, że to rzadko kiedy się sprawdza, ale przynajmniej daje jakiś pogląd. 

Tylko, że później masz na całą rundę zdezaktualizowany skarb kibica z mnóstwem dziur w kadrach zespołów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Skarbu Ekstraklasy wydawany jest jakiś czas po zakończeniu okienka (tu już w kwestii daty wydania trzeba trochę samemu dojść np. patrząc na okładki PS w kiosku, bo inaczej czeka nas zamówienie w oficjalnym sklepie internetowym) Skarb Kibica Ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aro - Z tego, co ja widziałem w kiosku (kupiłem Skarb z Przeglądem Sportowym), to chyba był ten sam. Nie wiem jedynie, czy do niego była wydana errata (w przypadku Przeglądu Sportowego errata jest jako znaczna część strony 6 gazety).

Byłem dziś w kiosku o 7:55 i już wszystkie Przeglądy wykupili. Pani w kiosku zaproponowała mi Skarb z Faktem, więc wziąłem. :) Żadnej erraty nie ma. Na okładce Skarbu jest duże logo Faktu a małe Przeglądu Sportowego. Kupując skarb z PS na okładce wielkość tych lóg jest taka sama? Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Skarbu Ekstraklasy wydawany jest jakiś czas po zakończeniu okienka (tu już w kwestii daty wydania trzeba trochę samemu dojść np. patrząc na okładki PS w kiosku, bo inaczej czeka nas zamówienie w oficjalnym sklepie internetowym) Skarb Kibica Ekstra.

Tylko, że Skarb Kibica Ekstra pojawia się dopiero od niedawna i też nie masz nigdy pewności czy ponownie zostanie wydany. 

 

Swoją drogą jestem ciekawy jak idzie jego sprzedaż w porównaniu z tym SK, który pojawia się wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny sposób dystrybucji mają, albo bardzo wielu chętnych. U mnie w mieście musiałem się nieco najeździć rowerem by kupić Przegląd ze Skarbem Kibica (bo z Faktem to nie chcę, skoro tam tej erraty nie ma, poza tym samo wydanie PS też można traktować jako "pamiątkę z Mundialu"). Za to w ostatnim punkcie, to był chyba już 6 albo 7, było aż 8 egzemplarzy. Więc się na szczęście zaopatrzyłem :)
A jeśli ktoś by się pytał, o której kupowałem - około 10:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, też bym wolał Skarb z Przeglądem, ale jednak głównie chodziło mi o Skarb. Ale że obecnie w mojej nabliższej okolicy jest już tylko jeden kiosk a poza tym tylko z 4 miejsca gdzie jeszcze może być Przegląd to nie ryzykowałem a poza tym trochę nie miałem czasu szukać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej sklepy same decydują ile sztuk zamawiają, w spożywczym po godzinie 7 już nie było, więc pewnie mieli ze dwie sztuki. Natomiast w saloniku Kolportera bez problemu potem zakupiłem Skarb. :)

Nie, Gazety mają określony nakład i są rozdzielane tak aby najwięcej się sprzedały, duże znaczenie ma tutaj średnia sprzedaż danego tytułu. Wiadomo, zawsze jest parę sztuk więcej, niesprzedane gazety zwracasz o ile jakieś miesięczniki czy krzyżówki to mają jeszcze 2 obieg to dzienniki chyba nie. Jeśli sprzedajesz 1 sztukę dziennie to nie dostaniesz 50 mimo, że jest skarb kibica a 2-3. Wydawnictwo przez pośrednika płaci ci określony % od sprzedaży jednej sztuki.

 

@Kiler bo w dużych miastach takich 50 k+ raczej z tym problemu nie ma, nawet jak w jednym punkcie nie ma to znajdziesz innych, w tych mniejszych jest znacznie gorzej.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że SK jak tak sobie przeglądam to póki co udany. Jedyne do czego bym się przyczepił to te prognozowane jedenastki na MŚ. Mnóstwo bzdur już wyczaiłem  :-|

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta.

W środku Faktu jest mała aktualizacja.

Podana jest informacja, że zwolniono trenera Hiszpanów, a w reprezentacji Meksyku Diego Reyesa zastąpił Erick Gutierez. :D

To w Przeglądzie Sportowym zawartość erraty mimo wszystko lepsza. Co prawda brakuje informacji o Ericku Gutierezie, ale parę innych rzeczy jest. Trener Hiszpanów (Fernando Hierro) opisany na zasadzie podobnej do innych trenerów ze SK, zastępstwo trzech piłkarzy (z Argentyny, Kolumbii i Panamy) oraz felieton o Kamilu Gliku (gdy w SK pod tym samym numerem koszulki jest felieton o Marcinie Kamińskim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...