Skocz do zawartości

Skarby kibica


fan tv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem, cena 3,90 zł, nadal taki sam jak w zeszłym roku, po stronie na każdą drużynę, na tej stronie jest: wypowiedź eksperta m.in Białas, Jóźwiak, Marx, przypuszczalny skład, kadra, gwiazda drużyny, typ na sezon, plusy i minusy drużyny, szału według mnie nie ma. Zastanawiam się czy jutro kupić angielską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Z tego, co jest już wiadome w sprawie Skarbów Kibica (Przegląd Sportowy):

29.07. (piątek) - niższe ligi (I, II i III)

5.08. (piątek) - Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

12.08. (piątek) - Francja

13.08. (sobota) - Anglia

19.08. (piątek) - Hiszpania

20.08. (sobota) - Włochy

26.08. (piątek) - Niemcy

 

P.S.

1) Terminy Skarbów lig zagranicznych wzięte są z reklamówki ze Skarbu Kibica Ekstraklasy - w zeszłym sezonie sporo się zmieniło: liga angielska wróciła mniej więcej do czasów sprzed eksperymentu z Meczem (2 strony na zespół), do rozmiarów skarbu ligi angielskiej zostały rozszerzone skarby ligi niemieckiej i hiszpańskiej (francuska [wspomniany we wcześniejszych sierpnia 2015] i włoska wciąż były w układzie 1 strona/zespół, choć może się to wciąż zmienić)

2) Terminy Skarbów niższych lig polskich i igrzysk olimpijskich są wzięte ze strony Przeglądu Sportowego - zrobili nawet dwa odnośniki na stronie, po kliknięciu są przykładowe strony; w Skarbie Igrzysk Olimpijskich na 99,(9)% będzie "uzupełnianka" z turnieju siatkówki i piłki ręcznej (jest pokazana jako przykładowa strona)

3) co do Skarbów Europucharów (LM, LE) - terminy są póki co nieznane, choć w zeszłym sezonie był Skarb Ligi Europy (nieco zmodyfikowana wersja starego konceptu [wstaw nazwę polskie drużyny występującej w fazie grupowej Ligi Europy] w Lidze Europy, bo zawierała także składy zespołów z innych grup [choć zespoły z grupy, w której gra polski zespół miały 1 zespół/stronę, gdy inne były w liczbie... kilku zespołów/stronę - tu nie pamiętam konkretnej liczby, gdzieś się skarb w domu zapodział])

4) Dla tych co przegapili (w moim wypadku do tej sytuacji niewiele brakowało ze względu na przebywanie poza terytorium Polski, na szczęście mam zaprzyjaźniony kiosk Ruchu i mogłem tam zamówić znając pewne prawidłowości rządzące Skarbami Ekstraklasy oraz niższych lig polskich mimo braku ogłoszenia ze strony Przeglądu Sportowego) - Przegląd Sportowy przed Euro 2016 wymyślił nowy pomysł: księgarnię internetową.

Link dla zainteresowanych: https://ksiegarnia.przegladsportowy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem kupuję skarby kibica, głównie na igrzyska olimpijskie, żeby mieć pamiątkę. Od sąsiada dostałem kiedyś kilka piłkarskich skarbów z PS, z lat 2004-2007, i o ile te z polskimi ligami były obszerne (od 148 do 208 stron), to już ligi zagraniczne dostawały chyba po 24 albo 28. Możliwe że ktoś pamięta te dawniejsze skarby o polskiej piłce, wtedy dawano wszystkie ligi naraz, tyle że II,III i IV były na gorszym papierze. W kolekcji mam nawet skarb kibica wydany przez "Gazetę Wyborczą" bodajże w 2008, obecnie oni już takich nie robią. Wśród ciekawostek jest także dodatek który możemy podciągnąć pod skarby kibica - "Mundial 2002", też z "Wyborczej", wydany w takim stylu, jak ówczesna "Gazeta Telewizyjna". Jeśli to wygrzebię ze strychu to mogę wrzucić skany niektórych stron, jakby ktoś chciał.

 

O, mógłbyś wrzucić skany tego skarbu „Mundial 2002” z Wyborczej? Miałem go, ale dość szybko gdzieś mi zginął. Fajnie by było sobie przypomnieć, jak wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go tylko znajdę, to wrzucę :) (na całe szczęście widziałem go tam jakiś tydzień temu)

 

4 sierpnia do dzienników regionalnych wydawanych przez grupę Polska Press (w moim regionie: Gazeta Pomorska, Nowości, Express Bydgoski) zostanie dołączony Niezbędnik Kibica na Igrzyska Olimpijskie w Rio. W zależności od tytułu cena gazety z dodatkiem będzie wyższa o kilkanaście groszy, natomiast prenumeratorzy otrzymają dodatek gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PS daje za późno te swoje Skarby Kibica. Przecież jak się zaczynają IGrzyska to ja będę oglądał zmagania sportowców,a nie czytał ich Skarb. Ten skarb powinien być wydany wcześniej, bo ma na celu przygotowanie do śledzenia imprezy,a nie będę się przygotowywał do jej śledzenia kosztem właśnie tej czynności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku igrzysk to możliwe, to w przypadku lig niestety nie ma odpowiedniego momentu na to.

Ideałem by było gdyby wydawali tydzień przed, ale tylko pod warunkiem, że okno transferowe byłoby już zamknięte.

Ale to jest nierealne bo okno trwa długo a ligi ruszają wcześnie. Efekt jest taki, że skarb praktycznie zawsze jest średnio aktualny.

Gdyby wydawali go wcześniej to byłby jeszcze mniej aktualny. Niestety nie ma jak tego przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że skarb na Igrzyska jest wydawany w dzień rozpoczęcia po to, by móc na tym jak najwięcej zarobić, bo im bliżej imprezy, tym więcej się o niej mówi i zainteresowanie jest większe. Poza tym redakcja "Przeglądu Sportowego" chce zapewne wypuścić jak najbardziej aktualny magazyn, więc czeka do ostatniej chwili (co w tym roku się trochę opłaciło, bo 29 lipca ogłoszono, że 3 polskie zawodniczki uzyskały prawo do udziału w olimpijskich rozgrywkach tenisowych), żeby takie ostatnie decyzje móc jeszcze uwzględnić.

 

Właśnie otrzymałem niezbędnik kibica z dzienników grupy Polska Press (dokładniej to z Pomorską był w moim przypadku). Format dodatku - trochę większy niż A4, objętość - 20 stron. W środku wywiady z kilkoma olimpijczykami (m.in. Paweł Fajdek, Michał Kubiak, Marta Walczykiewicz), oprócz tego sporo ciekawostek, zdjęcia aren olimpijskich, terminarz transmisji w TVP (tutaj jednak jego wykonanie dość słabe, zwykły spis na 4 stronach), klasyfikacje medalowe (w tym klasyfikacja wszechczasów, ostatnich IO w Londynie i spisy multimedalistów), skład drużyny olimpijskiej Polski oraz spis wszystkich polskich medalistów Ogólnie rzecz biorąc, to jak na dodatek wydawany z gazetami regionalnymi, wygląda to całkiem interesująco. Wiadomo, nie przebije to Skarbu z "PS", który będzie jutro, ale jednak zawsze to jakiś ciekawy dodatek, który z chęcią przeczytam. I do tego bez żadnych reklam. Dla siatkarskiej kadry przeznaczono 2 strony, a jedną dla szczypiornistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczający w zupełności. Sylwetki naszych nadziei olimpijskich, spis wszystkich polskich medalistów, tabela wszechczasów, multimedalistów, wywiad z Kszczotem, Walczykiewicz, Fajdkiem, osobny większy materiał o Anicie Włodarczyk, artykuł o Radwańskiej. Dla mnie spis programu i to polemika z Kirk bardzo dobra. Moim zdaniem to kulało zawsze w PS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta rozpiska po prostu taka zbyt... jakby to powiedzieć... trochę za mała. Plusem jest to, że w nawiasach napisano, w których zawodach występują nasi reprezentanci. Zobaczymy jak to PS zrobi :) (choć i tak raczej będę korzystać przy sprawdzaniu transmisji "na szybko" z Tele Tygodnia, a z całościowej rozpiski wtedy, jak sobie na spokojnie to będę sprawdzać)

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 poprzednie olimpijskie Skarby Kibica (z Soczi i Londynu) miały coś podobnego - jak startowali Polacy (bądź mogli startować, jeżeliby przeszli do danej fazy) to w całościowej rozpisce IO fakt ten był opisany w nawiasie. Tylko rozpiska transmisji trochę rozczarowywała (w Londynie nie było takowej, a w Soczi była skrócona ramówka z określeniem w jakim kanale o której godzinie były transmisje)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Skarbach z Przeglądu Sportowego (które to skarby z Londynu i Soczi wciąż posiadam), skarbu z gazet Polska Press nie kupowałem (u mnie jest Gazeta Olsztyńska [oficjalnie pod tytułem Dziennik Elbląski; nie należy do Polska Press] i Polska Dziennik Bałtycki, który w niektórych kioskach jest i w niektórych go nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta rozpiska po prostu taka zbyt... jakby to powiedzieć... trochę za mała. Plusem jest to, że w nawiasach napisano, w których zawodach występują nasi reprezentanci. Zobaczymy jak to PS zrobi :) (choć i tak raczej będę korzystać przy sprawdzaniu transmisji "na szybko" z Tele Tygodnia, a z całościowej rozpiski wtedy, jak sobie na spokojnie to będę sprawdzać)

Już tam widzę błąd, nie znam dokładnego programu IO, mam nadzieję,że tych błędów za wiele tam nie ma. Może faktycznie troszkę mało czytelna, ale z tego co pamiętam to tam(w PS) program był bardzo ogólny, bez dokładnych godzin chyba , Nie mam teraz dostępu, bo jak pisałem jestem poza domem by to sprawdzić.. Generalnie dodatek ten pozytywnie mnie zaskoczył zawartością, bo jest program igrzysk i transmisji, sylwetki kandydatów do medali, tabele wszechczasów, polscy medaliści igrzysk, areny. Jak na 24 strony własciwie wszystko co istotne. Wiadomo w PS będzie sylwetka każdego olimpijczyka itp. Tylko,że nie wiem czy będę miał możliwość zakupu tego skarbu PS, więc dobrze,że jest takowy. Dużo lepszy niż dodatek w tygodniku "Do Rzeczy" z tego co wywnioskowałem po Twoim i kolegi wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 strony? Ja mam 20. Chyba że masz inną wersję. A co do zawartości, to mi też te teksty się podobają, już całość przeczytana, naprawdę interesująca lektura, widać że się przyłożono. Jest nawet lepiej, niż z czasów, kiedy kwestia dodatków na takie imprezy zależała od danej gazety. Wtedy co prawda np. Pomorska też nie robiła tego źle, ale nie starała się tak bardzo.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rana (w zaprzyjaźnionym kiosku Ruchu) kupiłem Przegląd Sportowy ze Skarbem Kibica Rio 2016. Oto spostrzeżenia:

* zacznę od sporego minusa - rozpiski transmisji (na wzór Skarbu z Soczi) nie ma, jest tylko tekst i rozpiska komentujących (podobnie jak było w Skarbie z Londynu)

* dodatkowe tenisistki (oraz zawodnicy rezerwowi i adnotacja o braku występu siedmioboistki) zmieściły się dopiero w Erracie do Skarbu Kibica na stronie 8 Przeglądu Sportowego. W odróżnieniu od dotychczasowych errat (ostatnio np. przy Skarbie z Euro 2016) jest jednak pewna poprawa - zaznaczono linię do cięcia papieru i pojawił się pasek do przyklejenia do SK Rio

* terminarze w dwóch formach - tabelka (podobna do takiej jak np. w Wikipedii) oraz rozkład opisany w poście 44 tegoż wątku

* są 3 "uzupełnianki" (w Skarbie z Londynu nie było żadnej) - obok pokazanych jako przykładowe strony rozpiski turniejów siatkówki i piłki ręcznej mężczyzn (nie są jednak obok siebie, jak to pokazano na stronce o tym SK) jest także rozpiska na medale zdobyte przez polskich reprezentantów (4 pola: imię i nazwisko, data, dyscyplina, konkurencja; układ 3 rodzaje medali [złoty, srebrny, brązowy] na 10 możliwości - może wystarczyć, choć jak się powtórzy np. Moskwa 1980 to może zabraknąć miejsca)

* sporo tekstów - np. wywiady z Anitą Włodarczyk (najdłuższy ze wszystkich tekstów, bo aż na 6 stron!), Bartoszem Kurkiem czy Karolem Bieleckim, sylwetka Natalii Partyki (polskiej tenisistki stołowej, która startuje zarówno na Igrzyskach Olimpijskich, jak i na paraolimpiadach), tekst o sensie piłkarskiego turnieju olimpijskiego i jeszcze z kilka innych

* o sylwetkach polskich olimpijczyków nie będę wspominał - to już tradycja w Skarbach Kibica z igrzysk olimpijskich wydawanych przez Przegląd Sportowy.

* spis medalistów oraz spis obiektów olimpijskich z mapką Rio de Janeiro też jest

* 100 stron (licząc z okładką)

 

P.S. nie licząc wywiadów i "uzupełnianek" dla siatkówki i piłki ręcznej przeznaczono odpowiednio 3 i 2 strony (wraz z historycznymi występami tychże kadr)

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...