Skocz do zawartości

Ulubiona kreskówka


Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakąś swoją ulubioną kreskówkę z dzieciństwa, lub kilka takich? Ja mam, ale są to głównie klasyki HB, Warner Bros, i MGM, a szczególnie Tom i Jerry, Flintstonowie, i inne kreskówki emitowane w latach 90. tych na TP2. Pamiętam początki polskiego CN, mnóstwo kreskówek z dzieciństwa. Z polskich kreskówek najbardziej lubiłem Reksio, Filemona, i Misia Uszatka.

Obecnie jak oglądam jakąś kreskówkę, to amerykańskie klasyki Tom i Jerry (jak byłem małym [beep]ńcem, wraz z tatą oglądaliśmy "kota i mysz"). Ojciec ma też sentyment do Flintstonów, pewnie dla tego, że w PRL'u w latach 70 na magnetowidzie (pierwszy dubbing, a są 3) oglądał tą kreskówkę. Nie za bardzo za to oglądałem klasykę Disney'a, no może poza odcinkami z Donaldem, bo były dla mnie dziecinne.

Ogółem dzieciństwo, i te kreskówki, które wymieniłem uważam za jeden z najlepszych okresów mojego życia. Przykro mi się robi, jak dzisiaj te klasyki rujnują przeróżne teorie (np. o Flintstonach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mó ojciec nagrywał kreskówki na VHS z Cartoon Network, Fox Kids, i MiniMax (za czasów tego starego loga). Dziś niestety zaśnieżone, ale da się oglądać, odkryłem te kasety, robiąc porządki, i z ciekawości posprawdzałem ich jakość. Posiadam także kasetę "Bugs i przyjaciele", zbiór kreskówek Zwariowanych Melodii, odcinków czarnobiałych, czy rzadko co emitowane w tv. Są tam też kreskówki z Tex Avery przedstawia, i chyba lektorem w kreskówkach ZM był Gudowski, a Tex Avery przedstawia pan Tomasz Knapik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione to "Tom i Jerry" , "Flinstonowie" ,"Kaczor donald" ,"Chip i Dale" ,bajki z serii "Zwariowane melodie" , klasyka ZSSR czyli "Wilk i zając" ,"Miś Yogi" , "Pixie i Dixie" . Z filmów animowanych to "Szeregowiec Dolot" , "Shrek" , "Epoka lodowcowa" , "Czerwony kapturek-prawdziwa historia" , "Sezon na misia", "Zemsta futrzaków", "Rogate ranczo" , "Skok przez płot" ,"Spuszczony w kanał" to tyle sa jeszcze inne ale tytułów teraz nie pamiętam :smile::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moimi ulubionymi filmami animowanymi z dzieciństwa są m.in. ''Pokemon'', ''Sąsiedzi'', ''Świat według Ludwiczka'', ''Dennis rozrabiaka'', ''Łebski Harry'', ''Kot Ik'', ''Atomówki'', ''Laboratorium Dextera'', ''Ed, Edd i Eddy'', ''Scooby Doo'', ''Flintstonowie'', ''Jetsonowie'', ''Tom i Jerry'', ''Zwariowane Melodie'', ''Harcerz Laszlo'', ''Krowa i Kurczak'', ''Jam Łasica'', ''Kryptonim: Klan na drzewie'', ''Mroczne przygody Billy'ego i Mandy'', ''Zło w potrawce'', ''Magiczny Autobus'', ''Pinky i Mózg'' i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moimi ulubionymi filmami animowanymi z dzieciństwa są m.in. ''Pokemon'', ''Sąsiedzi'', ''Świat według Ludwiczka'', ''Dennis rozrabiaka'', ''Łebski Harry'', ''Kot Ik'', ''Atomówki'', ''Laboratorium Dextera'', ''Ed, Edd i Eddy'', ''Scooby Doo'', ''Flintstonowie'', ''Jetsonowie'', ''Tom i Jerry'', ''Zwariowane Melodie'', ''Harcerz Laszlo'', ''Krowa i Kurczak'', ''Jam Łasica'', ''Kryptonim: Klan na drzewie'', ''Mroczne przygody Billy'ego i Mandy'', ''Zło w potrawce'', ''Magiczny Autobus'', ''Pinky i Mózg'' i wiele innych.

''Magiczny Autobus'' kiedyś wydawał mi się bardzo fajny, ale dawnego tego nie oglądałem, na początku lat 2000 był emitowany chyba około 7:30 w TVP 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżając po postach, widzę, że o tej kreskówce nikt nie wspomniał :) Mianowicie moją ulubioną jest Oggy i ferajna, na początku lat 2000. nadawana na ówczesnym TVG, następnie pomiędzy 2011 a 2013 (jakoś tak) leciała na TV4 i TV6. Pamiętam ją bardzo dobrze, tata mi nagrywał na VHS z tej pierwszej stacji i prawie codziennie odtwarzał :') Dekadę później, gdy pojawiły się one na kanałach Polskich Mediów sam postanowiłem nagrać troszkę na VHS, troszkę na USB gdy otrzymałem dekoder DVB-T i powstawiałem to na YT. Bardzo świetnie to sie oglądało lecz niestety 1,5 roku temu zamknąłem kanał gdzie one się pojawiały i trzymam na 16 GB pendriv'ie ;) Tutaj prezentuję jeden z epizodów :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moje ulubione kreskówki to: Kacze Opowiesci, Brygada RR, Gumisie, Alladyn, Super Baloo, Szmergiel, Maska :)

 

Fajny gust. Bardzo lubię pierwsze dwie, za Gumisiami nigdy jakoś nie przepadałem, Alladyna nie widziałem, Baloo i Szmergla planuję nadrobić (tego drugiego widziałem jeden odcinek, nawet fajny), Maski nie oglądałem. :) Lubię różnorakie kreskówki i ciągle się to zmienia. Aktualnie bardzo lubię Flintstonów, mają często fajny humor. Poza tym wspomniane KO i RR. Do tego jeszcze lubię Przygody Animków czy Animaniaków. :D Nowym kreskówkom co prawda czegoś brakuje, ale mimo wszystko daję im też szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Macie jakąś swoją ulubioną kreskówkę z dzieciństwa, lub kilka takich? Ja mam, ale są to głównie klasyki HB, Warner Bros, i MGM, a szczególnie Tom i Jerry, Flintstonowie, i inne kreskówki emitowane w latach 90. tych na TP2. Pamiętam początki polskiego CN, mnóstwo kreskówek z dzieciństwa. Z polskich kreskówek najbardziej lubiłem Reksio, Filemona, i Misia Uszatka.

Obecnie jak oglądam jakąś kreskówkę, to amerykańskie klasyki Tom i Jerry (jak byłem małym [beep]ńcem, wraz z tatą oglądaliśmy "kota i mysz"). Ojciec ma też sentyment do Flintstonów, pewnie dla tego, że w PRL'u w latach 70 na magnetowidzie (pierwszy dubbing, a są 3) oglądał tą kreskówkę. Nie za bardzo za to oglądałem klasykę Disney'a, no może poza odcinkami z Donaldem, bo były dla mnie dziecinne.

Ogółem dzieciństwo, i te kreskówki, które wymieniłem uważam za jeden z najlepszych okresów mojego życia. Przykro mi się robi, jak dzisiaj te klasyki rujnują przeróżne teorie (np. o Flintstonach).

 

Teoria o Flintstonach ma swoje podstawy, np. obchodzenie przez nich Świąt. :) Ale nie należy tego brać aż tak do siebie. Mi się odcinki z Donaldem podobają. Tom i Jerry to wielka część mojego dzieciństwa, no i nasze kreskówki też. Dziś nie mam jakiejś ulubionej, ale oglądam gdy tylko mam chęć i czas. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...