Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słowacy nadają i będą nadawać kierukowo. Założeniem spółki Towercom jest aby sygnał nie "wypływał" poza granicę. Odbiór możlwy jest jedynie na północy węgier. Multiplexy są ustawione na wysokie kanały bo (61-69) w tedy wiązka jest bardzo wąska dodatkowo wiele osób ma wzmacniacze w kanałach 21-60. Polaryzacja jest pionowa, zmusza do odwracania anten o 90`. Warunki górskie także robią swoje. Normalne anteny nie poradzą sobie z tak udziwnionym sygnałem. W polsce jedynie można coś próbować w okolicach Nowego Targu. Tu nie ważne jak by tłumili sygnał i tak coś doleci za granicę. W woj. śląskim odbiór jest niemozliwy nadajnik w Zylinie zapewnia synał na terenie większości żywiecczyzny, multiplex jest nastawiony kierunkowo (wytłumiony na polskę) z mocą 18KW. Nadajnik Namestovo Magurka, podobnie został ustawiony ale pozwala na odbiór w niektórych częsciach południowej małopolski. I to wszystko kosztem utrudnienia odbioru słowakom tuż przy granicy z polską. Trudno się dziwić skoro cyfryzacją zajęła się spółka prywatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy taka darmowa, to normalna platforma cyfrowa. Nie wiem na jakej zasadzie emitują kanały telewizji publicznej. Jeżeli nadają z takim założeniem jak nasz TVP z ASTRY : Raz płacisz i oglądasz zawsze, jedynie jak chcesz to możesz sobie dokupić jakieś wybrane kanały i tylko za nie płacić. Same kanały CT, STV byłyby zawsze dostępne po opłaceniu opłaty aktywacyjnej. To taką kartę warto było by nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...