Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Tak ja pisze @lolek2 i mówi stare przysłowie (Nigdy, nie mów nigdy)więc, moge tylko potwierdzic, ze Třinec (kanał 57 jest tu tylko nadawany jeden program Barrandov) odbieram bez najmniejszych kłopotów (okolice Bytomia),cała dobe, niezależnie od warunków, podobnie bardzo dobry odbiór w Chorzowie. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma dostęp do wykazu nadajników naziemnych na terenie Słowacji? Chodzi mi o nadajniki analogowe, bo domyślam się, że kiedyś przejdą one na nadawanie cyfrowe. (Gdybyście dali Słowakowi spis naszych testów DVB-T, też nie byłby zadowolony, ale w 2011 roku wystartuje z NTC nadajnik położony bardziej przy granicy. :wink: ) Do Barwinka w linii prostej mam 38 km, a przy dobrej antenie kierunkowej da się odebrać 4x dalej, tylko chyba nie przy takim ukształtowaniu terenu jakie mamy w Bieszczadach. :)

 

P.S. Szukam również informacji nt. nadajników naziemnych na Ukrainie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odbieram z Legnicy II multipleks czeski na 41 kanale polaryzacja pionowa V odbiór płynny nieraz kratkuje szczególnie w dzień i teoretycznie powinno odbierać na 53 ale nie odbiera .

Odbiór na Dolnym śląsku I multipleksu będzie możliwy

od 31.7.2009 z nadajnika Trutnov , Liberec, Ještěd na 43 kanale z mocą 50 kw pol. H

od 31.8.2009 z nadajnika Trutnov , Černá hora na 40 kanale z mocą 100 kw pol. H

na 43 i 40 kanale jeszcze nadaje analogowa czeska 2

Odbiór na Dolnym śląsku II multipleksu będzie możliwy

od 31.3.2010 z nadajnika Trutnov , Pardubice, Krásné na 57 kanale z mocą 100 kw pol. H

od 31.8.2010 z nadajnika Trutnov Liberec, Ještěd na 61 kanale z mocą 32 kw pol. H

od 31.8.2010 z nadajnika Trutnov Černá hora na 61 kanale z mocą 100 kw pol. H

Odbiór na Dolnym śląsku III multipleksu będzie możliwy

od 31.8.2010 z nadajnika Trutnov Černá hora na 60 kanale z mocą 100 kw pol. H

Na zachodzie Dolnego śląska można spróbować z nadajnika Ústí nad Labem na kanałach 33 58 55

czy z Pragi na kanałach 53 41 59 pol. V i H .

oprucz Czeskich odbieram 3 multipleksy Niemieckie i Polski I multipleks na 45 kanale i tropo (sporadycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z Legnicy odbieram analogowo Czechy z Jeseník

CT 1 i NOVA odbiór dobry a CT 2 ( śnieży ) próbowałem odebrać z liberca ale obraz był cz/b , strasznie śnieżył i znalazłem przyczynę wysokie Góry

ale po przestawieniu anteny na Trutnov

CT 1 (odbiór dobry ) CT 2 ( lekko śnieży ) i mam pytanie co się stało z Czechami bo odbierałem idealnie a od jakiegoś czasu pogorszył się odbiór . Czy Czesi obniżyli moc nadajnika jeśli ktoś coś wie o co chodzi niech odpisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik Trutnov nadaje do 27. 08. 2009 z prowizornego systemu antenovego z powodu remontu na nadawanie DVB-T na K40! Tutaj jest galerija foto nowego antenowego systemu:

 

http://solenza.rajce.idnes.cz/Cerna_hora_-_vysilac/

 

i tutaj diskusia:

 

http://www.digizone.cz/diskuse/1856/

 

 

Pozdrawiam z Czech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odbiór DVB-t z czeskiej Czarnej Góry wyśmienity. Miasto Mieroszów koło Wałbrzycha. Antena skierowana na zachód (z lekkim przekręceniem na północ), więc nie jest nastawiona centralnie na czeski nadajnik. Pewnie to wina górzystego terenu i odbić sygnału ;] Antena szerokopasmowa DIPOL 26/6-12/21-69, więc nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na wschod od Wroclawia odbior rowniez mozliwy, takze prawie caly Dolny Slask w zasiegu czeskiej DVB-T (nadajniki: Liberec i Trutnov); czekamy na Jesenik i bedze pokrycie 100% na Dln. Slasku.

Natomiast polskiej tv cyfrowej u nas ani widu ani slychu. hehe -> SLASK przestawia sie na jezyk czeski, uczmy sie czeskiego, czeski drugim jezykiem urzedowym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mieszkam w małym miasteczku na południu polski okolice Pszczyny i odbieram przekaz z Wisły-Skrzyczne , ale więcej satysfakcji mam z czeskich przekazów odbieram aż 3 multiplexy . Multiplex1 k.54 CT1,CT2,CT24,CT4 Multiplex2 k39 Nova,Nova Cinema,Prima,Prima cool,Barrandov Multiplex3 k.32 Z1, Publik TV. Parę dni temu pojawił się szgnał z multiplexa 4 ale bardzo słaby 30% k.63. Ale odbieram jeszcze na k.57 TV Barrandov i niemam pojęcia skąd to nadają może ktoś wie

sprzęt do odbioru tuner ferguson FT 8200HD anteny telkom ASR-860 P25 i Logarytmiczna Mlog6-60 .Anteny są połączone przez sumator małostratny S-2 BADMOR

Odbieram też w godz porannych 7:00 do 9:00 na k.25 przekaz z Krakowa Chorągwicy to około 100km ale tylko rano później sygnał zanika całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barrandov tv na K57 jest nadawany z nadajnika Třinec - Javorový vrch 957m. n. m. a moc jest 100W ERP! Jest to nadajnik tylko pro miasto Třinec a nadaje z povodu bo v tym miejscu byva majitel tv Barrandov (nazyva on se Chrenek)! Niema tam ostatnich telewiziji z MPX2 (Nova+Nova Cinema, Prima+Prima Cool)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...