Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlazłem na dach i dla testu antena DAT 75 obrócona do pionu nie było mozliwości dokładnego namierzania ze względu na maszt montowany na stałe, chodziło mi głównie o sprawdzenie możliwosci, miałem nadzieje na odbiór, mając na uwadze moje fajne położenie i to że tuner dłużej myślał na kanale 68, mimo że nic się nie programowało. Teraz wyniki, testy tylko godzine, bo DAt-ka musiała wrócic na swoje miejsce, ale mając na uwadze całkowita przypadkowośc moge tylko potwierdzić, że moje przypuszczenia były jak najbardziej uzasadnione, czyli odbiór będzie mozliwy bez większych problemów i tak tez było co potwierdziły krótkie testy. Osobna instalacja powstanie dopiero jak na dworze będzie odpowiednia pogoda na takie prace.Ponizej zrzuty z odbieranych kanałów,a i jeszcze dla uzupełnienia odległość 143,5km więc troche jest :thumbsup: nadajnik Žilina, Krížava. Pozdr

 

terrainprofile.html?params=119,50.38292778694627,18.935558795928955,0&_=1265460606234

 

DSCF4247.jpg

 

DSCF4249.jpg

 

DSCF4251.jpg

 

DSCF4256.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mieszkam w Wieluniu(płd-zach woj.Łódzkiego) Na co dzień bez problemu czyściutko odbieram analogowe czeskie programy tv z nadajnika Jasenik(Pradziad) Z tego nadajnika 30 września 2010r. wystartuje dvb-t. Wobec tego mam pytanie to czy przy mocy tego nadajnika(100KW) odbiorę czeską cyfrówkę? Do nadajnika na pradziadzie w lini prostej mam ok 140km. Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nadeszła wiosna więc obiecany raport z odbioru słowackiego DVB-T. Docelowo jak kiedyś pisałem miała być na ta pozycję antena UHF ATV 21/38-69, ale jak to bywa dopiero testy weryfikują sytuacje, antena nie sprawdza sie tak jak powinna i nie gwarantuje stałego odbioru, testy z wzmacniaczami LNA-177 i MC-9102B oraz pasywną. Jako że w zimie przy krótkiej próbie DAT75 dała odbiór więc i teraz przyszedł na nia czas, ze wzmacniaczem odbiór niezadawalający praktycznie brak, więc ostatnia szansa zasilanie wzmacniacza wyłączone i... bingo odbiór taki o jakim myslałem czyli po dwóch dniach oglądania dość intesywnie w różnych porach mogę powiedziec że u mnie odbiór słowackiej DVB-T jest 100% stabilny przez 24h bez najmniejszych problemów (zero przycięć)czy to pogoda czy deszcz, a wahania sygnału mieszczą się praktycznie w rozpiętości pięciu jednostek. Antena UHF ATV 21/38-6+ MC-9102B idealnie sprawdziła się za to do Skrzycznego i reszty polskich, więc i ona znalazła swoje miejsce, ATX pozostał na Ostrawe i tak wygląda ostateczny układ u mnie do tv naziemnej.

 

DSCF4260.jpg

 

DSCF4259.jpg

 

DSCF4261.jpg

 

PS

Przy okazji, dość przypadkowo natrafiłem w menu plazmy (gdzie oni to zakopali, właściwie ukryli) :szok3: na paski sygnału i jedna fotka właśnie z tym wskazaniem, od kilkunastu jednostek jest już sygnał stabilny, choć bardzo ważny jest tez poziom błędów, przy 8 zaczyna się pikseloza. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Januszz4

Jak obrócisz to znacznie zwiększysz możliwośc odbioru słowaka, ale to jeszcze nie gwarancja :D , a co do wisły powiem ci że ... może byc problem z jednej anteny o czechach raczej zapomnij, choc lepiej nie mówić nigdy, niemozliwe itd w koncu masz blizej trzeba sprawdzić, wszystko zalezy od wielu czynników, teren, głowica w tunerze (przykładow na X3M - HU2300 nie mam szans na odbiór słowaka) i tak by można wymieniac.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Januszz4

Odpowiedź jak zamocować masz przecież na załaczonym przez ciebie obrazku, też mam podobnie, tylko wywalona jest podpórka która jest dla pol H i to mocowanie przeniesione i zapięte na jednym z ramieni, nie ma z tym problemu, trzyma się stabilnie, wystarczy tylko poprzeczne ramię na maszcie. Pozdr

 

PS

Interesuje cię bardziej wyszukane mocowanie, proponuje pomysł i rozwiązanie kol @Starzika z forum free4web.pl

televeskapionowo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy czeskie dvb-t nadaje w HD?

 

Dzisiaj i jutro mecze mają lecieć w HD ( http://www.ceskatelevize.cz/program/ ) i tak się zastanwiam, czy transmisja po dvb-t będzie śmigać w HD. Może to ktoś sprawdzić?

 

21or5up.jpg

 

Jeżeli tak, to muszę wymienić swoją suszarkę do grzybów na jakąś antenkę kierunkową, bo Trutnov łapie tylko w godzinach porannych przy zachmurzonym niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do jacky-x w jaki sposób połączyłeś sygnał z dwóch anten do jednego telewizora ?

Dla wyjaśnienia mieszkam w Tychach i na antenie Telkom Telmor ASR-860P25 odbieram jednocześnie dwa multipleksy z Ostrawy oraz polskie programy nadawane z Wisła- Skrzeczne .

Chciałbym odbierać jeszcze programy słowackie. Dlatego zastanawiam się nad zakupem Televes DAT HD lub drugiej anteny Telkom Telmor. Tylko jak połączyć sygnał z dwóch anten - na dachu czy dopiero w mieszkaniu (wtedy trzeba by ciągnąć dwa przewody od anten do telewizora). Czy jedna antena będzie zakłócać sygnał drugiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...