Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest możliwość odbierania w Tarnowie słowackiej i czeskiej TV??? Na zwykłej antenie "siatkówce" mam w bdb jakości słowacką 1,2 i niejaką "Markizę", ale chciałbym jeszcze czeskie kanały. Nie znam się za bardzo na tych wszystkich technikach TV, mam zwykły tuner na sat z HB, i mam też pytanie co to jest ten tuner DVB-T?? I cz można odbierać słowacką 3, ona w ogóle jest ogólnodostępna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro příjem DVB-T programů na Slovensku budeš potřebovat DVB-T tuner s MPEG4-H.264, protože slováci budou vysílat právě v tomto standartu. V Česku se používá norma MPEG2, ale vysílačů na hranici s Polskem je zatím málo. Jen Ostrava, ta má, ale nízké výkony od 2 do 14kW ERP. Program STV3 je zatím dostupný pouze ze satelitu v platformách SkyLink (Astra3A)nebo Digi Tv (Intelsat 907 a tady je možné ji přijímat na tzv. [beep] bez karty s odpovídajícím sat přijímačem). Jinak pro SkyLink je potřeba karta v systému Cryptoworks registrovaná na občana Slovenska... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - już mniej więcej wiem o co chodzi. Ale ja jestem nowicjusz, więc mam, może głupie, pytanie - co to jest to DVB-T. To jest odbieranie programów przez normalną antenę "siatkową"??? Wytłumaczcie tak "po chłopsku" czy można na takiej antenie odbierać te czeskie kanały??

 

I nie denerwujcie się, ale jestem w tym temacie kompletny laik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskich nie odbierzesz, za daleko. Ja u siebie mam problemy z odbiorem czeskich i słowackich, pomimo iż radio* odbiera nienajgorzej.

 

89.0 Radio Impuls (cz) - 91.0 Frekvence 1 (cz) - 94.5 Radio Zet* (sk) - 99.2 Fun Radio (sk) - 104.8 CRo 3 (cz)

* - lokalne radio zet, nie to nasze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale widzisz gdzie Słowacja a gdzie Czechy.

 

Jedyne co możesz spróbować, to kanały 31, 36 i 37 na których nadaje CT 1, ale bez obrócenia anteny się nie obejdzie. Masz bardzo małe szanse na odbiór.

W niektórych częściach Krakowa istnieje możliwość odbioru CT 1 na kanale 37, ale to tylko z wielo-elementową anteną (duży zysk).

 

Sądzę, że możliwości się pojawią jak na Jeseniku uruchomią DVB-T, ale to dopiero we wrześniu 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas się planuje a to może we wrześniu, a to nowe testy, tymczasem krytykowani przez naszych "fachowców" za mpeg2 Czesi zasuwają i powoli wyłączają kolejne okręgi z analogiem.

Oni u siebie, właśnie teraz uruchomili trzeci krajowy naziemny program w wysokiej rozdzielczości PRIMA HD który dołącza już jako trzeci z kolei do NOVA HD i Barrandov HD a we wrześniu ma być następny ČT HD.

Czyli można było zacząć już kilka lat wcześniej bez Nowej Generacji w mpeg2 (przy okazji wykorzystać i dać zarobić trochę kasy na sprzęcie) a teraz nowe programy HD nadawać już w nowym formacie kompresji.

Morał: będziemy lepsi i nowocześniejsi od pragmatycznych, praktycznych Czechów, my odłożymy znowu o kolejny rok start naszej DVB-T za to uruchomimy od razu DVB-T2. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy mieszkając w Gorlicach można odebrać DVB-T nadawane na Słowacji z nadajników Koszyce Moc 5,0 kW ; Kanał 44 ; H ; Programy: STV 1, STV 2, TV Markíza, TV Joj, TA3, AZTV Info lub Preszov ; Moc 0,5 kW ; Kanał 44 H ; Programy: STV 1, STV 2, TV Markíza, TV Joj, TA3, AZTV Info lub z innych nadajników DVB-T lub analogowych. Posiadam antenę ATX 55 bez wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

22 maja 2009 roku o godz. 12:00 spółka České Radiokomunikace uruchomi w ramach drugiego multipleksu (kanał 57) nowy nadajnik Trzyniec.Moc nadajnika to 100W. Pamiętać należy, że Trzyniec (Třinec) znajduje się przy granicy z Polską, u stóp Beskidu Śląskiego.

Czy da radę złapać sygnał w okolicach Katowic ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...