Skocz do zawartości

4k na Full HD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem nowego telewizora. Myślę czy nie kupić od razu z 4K. Tak od razu na przyszłość. I tu się zastanawiam (bo nigdy nie miałem do czynienia z takim formatem) jak wygląda full HD na takim TV. Czy obraz jest tu gorszy? Czy pojawiają się tu jakieś paski po bokach tak jak na SD na TV HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz 1080i na telewizorze UHD nie odbiega znacząco wszystko zależne jest od fabrycznej kalibracji odbiornika oraz rozmiaru panela.

Sama technologia 4K na jesień tego roku może znacząco potanieć gdyż wejdą telewizory 8K Super Ultra HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja bym się nie napalał na kupno 4K. Warto poczekać co się stanie gdy wprowadzony zostanie standard DVB-S2X i inne nowiki. Póki w Polsce brakuje takich kanałów np. w platformach cyfrowych to nie warto dawać kasy za coś co i tak nie zostanie w pełni wykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli zakupujesz TV na parę lat to możesz przymierzyć się do 4K. Na jakości nie stracisz , a cena jest już do przyjęcia ( zobacz topowe LCD jaką mają cenę)  , a przecież nie będziesz zmieniał TV za rok , dwa. Na dzień dzisiejszy nie sugeruj się 8K , czy ..S2X bo to nie tylko u nas w Polsce ale i w Europie jeszcze daleka przyszłość. W 4K jest ; parę ; kanałów na których można dostrzec jakość obrazu , ale dodam że np. Panas cx740  ma dość dobre skalowanie i z HD do 4K daje dość dobrze radę i jest czym oko pocieszyć.Najważniejsze sam musisz iść do sklepu i popatrzeć , potestować , oraz pamiętać że w sklepie trochę obraz będzie ; inny; ze względu na warunki tam panujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko TV   musi jeszcze spełniac specyfikacje  4k   a nie  że obraz skacze  lub  brak   60FPS    czy brak  HDMI 2.0          i obraz poniżej  10bit kolorów     pomijając brak panelu 100hz  a są 4k  Philipsy   60hz. Po co w ogóle takie coś wprowadzać do sprzedaży.

 

W sprawie  S2X  to na razie zapomnij i to na długo. To są i będą takie same testy jak 4k w naziemnej  czy HEVC w naziemniej. Przecież nagle nie będą wymieniac  setek tysięcy dekoderów z nowymi głowicami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że nagramy własny material  4k :)  telefonem czy kamera zew.       Na teraz to będzie SOLO 4k   które być może jeszcze w tym miesiącu pojawi się w hurtowniach.  Z 4k kodowanych ma być jakiś kanał w HD+  miał wystartować i coś cisza. Z regularnych kanałów to BT Sport 4k  dostępny na razie tylko w IPTV   UK nie wiem czy nie są także w kablu musiałby ktoś się wypowiedzieć.   Co niektórzy mówią też o tym że 4k szybciej się wprowadzi niż whodziło  720p i 1080i/p  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Chcę kupić odbiornik TV UHD. Czy ktoś z forumowiczów może wskazać konkretne modele które umożliwiają odbiór dostępnych na satelicie kanałów UHD z wbudowanego tunera. Jak zdążyłem się zorientować cena odbiorników sateli UHD to nawet kilkanaście setek zł. Będę wdzięczny za info dot. także pojedynczych modeli od ich użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam posiadam telewizor Samsung UHD 48" JU6400 czy móglby mi ktoś podac najlepsze parametry typu kontrast, kolor, jasność itp? Oraz jak właczyc smart tv? Uruchomiłem bezprzewodowe polaczenie i niby jest gdy w kolejnym etapie pisze masz niestabilne polaczenie internetowe blad 999 ? Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i znow mam problem z telewizorem Samsung UHD 48" JU6400. W tym modelu jest możliwość niby nagrywania na usb. Po podłączeniu pendrivea 4 gb poprostu nie ma opcji nagrywania daje na pilocie czerwony guzik i nic pisze niedostępny. Proszę o jakąś poradę czy trzeba kupić innnego pendrivea czy jakis dysk zewnetrzny hdd? Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i znow mam problem z telewizorem Samsung UHD 48" JU6400. W tym modelu jest możliwość niby nagrywania na usb. Po podłączeniu pendrivea 4 gb poprostu nie ma opcji nagrywania daje na pilocie czerwony guzik i nic pisze niedostępny. Proszę o jakąś poradę czy trzeba kupić innnego pendrivea czy jakis dysk zewnetrzny hdd? Proszę o odpowiedz.

Może za słaby pendrive i TV się zabezpiecza przed uszkodzeniem jego i siebie? Skoro go odczytuje(strzelam, bo nie napisałeś) to może to oznaczać, że jednak mogę mieć rację. Nagrywanie to jednak ciągły zapis i w dodatku przy pewnej prędkości. Często TV także wymagają jednak min. 8GB, czy nawet 32GB i lepszej klasy pendrive. 

 

@dreamslon - ja możesz napisz z jakich pamięci korzystałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pendrivea Kingston 4GB. Moze wina jego bo w sumie mam go troche latek. Ale go odczytuje własnie. Bo nagrywanie na tym tv na pilocie to po lewej stronie na dole ten przycisk (jestem laikiem w tym temacie wiec prosze o pomoc). 

Edytowane przez Pawelko4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i własnie podlaczylem na dole usb to jest. Np. pendrivea odczytuje jest tam film a gdy dam na pilocie tym czerwonym przeciskiem to wyskakuje na dole info niedostępny. Moze kupic lepszy pendrivea? Czy cos w ustawieniach zmienic jakas propozcyja?


Wiec chyba trzeba bedzie kupic jakiegos dobrego pendrivea i probowac. Moze jakas pomoc jakiego dobrego pendrivea kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...