Skocz do zawartości

TVP dawniej


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pojawiły się nagrania z piątku, 7 maja 2004 roku - z dnia śmierci Waldemara Milewicza:

 

Fragmenty ''Gościa Jedynki'' TVP1 (prowadził Piotr Gembarowski) oraz ''Kuriera'' TVP3:

 

Obszerny fragment głównego wydania ''Wiadomości'' TVP1, które prowadziła Jolanta Pieńkowska:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Unikatowy materiał z kasety VHS zdigitalizowany po ponad 27 latach. Audycja emitowana 16.03.1991 roku w systemie Secam, około godziny 2 w nocy na kanale TP2 (obecnie TVP2). Klip z MTV był częścią audycji, dlatego nie był wycinany. Program produkowano we współpracy z telewizją ELGAZ. PS. "Scenką na dobranoc" był fragment filmu erotycznego, co z obecnej perspektywy wydaje nam się nierealne w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.

 

Poszukuję identu TVP Warszawa z 2010, który emitowano wówczas na początku pasma lokalnego. Załączam fragment relacji TVP Info z 10 kwietnia 2010, pokazuje się on w 44:36 i zaraz znika:

 

 

Czy można go całego znaleźć w internecie (niekoniecznie na YouTube)? Będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Fragment ''Wieczoru Wyborczego'' TVP1 z 5 listopada 1995 roku, który prowadzili Bogdan Rymanowski i Marcin Zimoch. Wśród gości byli m.in. Jacek Kurski i Adam Michnik, gdzie także pojawił się nawet Tomasz Lis, który był wówczas korespondentem TVP w USA:

 


Rozpoczęcie emisji TVP1 z 1 listopada 1993 roku, które zostało zainaugurowane z nowego studia TVP1. Co ciekawe, na nagraniu pojawiła się Ewa Drzyzga, która przez pewien krótki okres była spikerką TVP1: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek w temacie:

 

 

https://histmag.org/Istniala-telewizja-przed-Kevinem....-Co-dawniej-ogladano-w-Swieta-8861

 

Ja pamiętam, że były też maratony  Walta Disneya, w zasadzie tylko w Boże Narodzenie. 

 

Ktoś pytał dlaczego dominowy produkcje  francuskie i włoskie. Wydaje mi się, chodziło o 1) kwestie ideologiczne, 2 ) koszty 3) po 1981 r. doszły też sankcje gospodarcze ze strony USA za wprowadzony stan wojenny 13,12.1981 r. Ponadto we Francji i Włoszech długie lata rządziła lewica wspierana przez ZSRR i z tego względu było łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęcie emisji TVP1 z 1 listopada 1993 roku, które zostało zainaugurowane z nowego studia TVP1. Co ciekawe, na nagraniu pojawiła się Ewa Drzyzga, która przez pewien krótki okres była spikerką TVP1: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=GoAMQSvAEFY&t=0s

Nie wiem czy dobrze myślę, ale ta nowa formuła Jedynki o której spiker mówił odnosiła się chyba, albo do wprowadzenia TVP1 w miejscu TP1 albo też do przejścia w tryb emisji ciągłej bez przerw w nadawaniu. Jeżeli nie mam racji, to mnie poprawcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek w temacie:

 

 

https://histmag.org/Istniala-telewizja-przed-Kevinem....-Co-dawniej-ogladano-w-Swieta-8861

 

Ja pamiętam, że były też maratony  Walta Disneya, w zasadzie tylko w Boże Narodzenie. 

 

Ktoś pytał dlaczego dominowy produkcje  francuskie i włoskie. Wydaje mi się, chodziło o 1) kwestie ideologiczne, 2 ) koszty 3) po 1981 r. doszły też sankcje gospodarcze ze strony USA za wprowadzony stan wojenny 13,12.1981 r. Ponadto we Francji i Włoszech długie lata rządziła lewica wspierana przez ZSRR i z tego względu było łatwiej.

 

Początek lat 90  jeśli chodzi o filmy to królowało kino które na filmwebie ma status  TV

Jak zwykle takie  filmy są tańsze ale było  sporo perełek jak np Wiem że na imię mam Steven.

Z francuskiego filmu Nocni grabarze zrobili miniserial :)  4x50 minut.

Podobnie było z filmem Dadah znaczy śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaz programów emitowanych do 1990 r. pamiętam: (kolejność przypadkowa): 

 

1. Zwierzyniec

2, Pankracy

3. TikTak

4. Sobotka, Wiatrak, Teleranek,

5. 5-10-15

6. Sonda

7. Michałki

8. Jarmark

9.  cykl: W Starym Kinie

10. Jutro Poniedziałek

11. Echa stadionów

12 .Dziennik TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaz programów emitowanych do 1990 r. r:

 

1. Zwierzyniec

2, Pankracy

3. TikTak

4. Sobotka, Wiatrak, Teleranek,

5. 5-10-15

6. Sonda

7. Michałki

8. Jarmark

9. cykl: W Starym Kinie

10. Jutro Poniedziałek

11. Echa stadionów

12 .Dziennik TV

Teleranek i 5-10-15 z tego co pamiętam to nadawały jaszcze w latach 90 do tej listy dodałbym "Śmietnik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się także fragment ''Transmisji Obrad Sejmu'' z 28 maja 1993 roku, które były emitowane w TVP2 - z tego co pamiętam, to do 2003 roku TVP2 emitowała bezpośrednie relacje z Sejmu, które później zostały przeniesione do TVP3 (jedną z reporterek Sejmowych TVP była wtedy Katarzyna Kolenda-Zaleska):

 

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Fragment programu dnia TP1 na 14 kwietnia 1991 roku, który czyta Katarzyna Dowbor:

 

Nocne wydanie ''Panoramy'' TVP2 z 24/25 listopada 1994 roku, który prowadzi Grzegorz Kozak oraz ''Sport Telegram''. Głównym tematem ''Panoramy'' był pożar w Hali Stoczni Gdańskiej po koncercie zespołu ''Golden Life'':

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...