Skocz do zawartości

Tuner obsługujący poprawnie moduł CAM CI+


pawel1212
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Rozpisuje wszędzie o swoich przejsciach z Openbox sx 6 . Od kilku dni same problemy z tym tunerem zmusiły mnie do odesłania tego sprzetu. Tuner się zawiesza miliony razy zero reakacji na pilota, pracował jedynie z modułem CI + od cyfrowego polsatu. Częśc kanałów uznaje za kodowane. Mimo że jest full pakiet a wiem mając multiroom które kanały powinny działać.

 

Mpje pytanie brzmi: Jaki tuner dający dobry ostry obraz, działający bez codziennego zawieszania można nabyć?? Może ma ktoś jakiś sprawdzony głównie zależy mi na jakości obrazu . Półka cenowa maks 700-800 ale jak będzie coś za cene Openboxa tj 520zł też się złapie może być używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej żeby autor tego tematu nie kupował tunera na linux bo taki tuner wymaga konfiguracji i może mieć z tym problem. Bardziej jakiś tuner typu włóż kartę i moduł i zapomnij że wogule jest jakiś tuner tylko oglądaj.

 

Co do jego sx6 to jest bardzo prawdopodobne ze trafił na wadliwy egzemplarz tak jak to bywa z każdym sprzętem a sprzedawcy chcą się pozbyć wadliwego no bo co z nim zrobią oddadzą na Ukrainę? Słyszeliście ze mają problem z nowymi dostawami serii sx wiec o zwrocie wadliwego do producenta pewnie nie ma mowy. Ciekawe kto następny go dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo u mnie po wyłączeniu z sieci sx6 ładuje się od nowa a nie wznawia się z ta sama zwiecha ponownie. Jak popróbowałeś softy z ci+ i bez ci+ oraz wcześniejsze 98 i najnowszy 06 i zawsze jest źle to tuner jest z wadą. Czy wszystkie twoje próby i zwiechy są zawsze z włożonym modułem ci+ od CP ? Czy bez modułu tez są zwiechy ? Ten twój moduł był sprawdzany w jakimś innym tunerze i działa poprawnie bo jak by był wadliwy to tez by zwiechy powodował lub gniazdo na moduł w tunerze jest uszkodzone (choć są dwa gniazda wiec raczej dwa zepsute to wątpliwie ).

 

Tuner ( czyli oem i software ) jest koreańskiej firmy fortis a produkowany ten OEM może być w Korei a może w Chinach. Openbox to tylko Ukraiński branding i najwyżej skręcają obudowę do płyty głównej OEM żeby może cło było niższe , tak przypuszczam.

 

Mój sx6 działa dobrze choć modułu nie używam. Nie zawiesza się więc myślę że twój sx6 jest wadliwy lub ktoś wcześniej na nim coś eksperymentował o później go zwrócił a teraz jest u ciebie. Jak pojawi się kiedyś w Polsce sx9 hd twin 2 razy dvbs2 to pewnie się skuszę bo tunery te są na procesorach sti które dają świetna jakość obrazu a nie to co jest na Ali czy innych. Jakość obrazu sd z naziemnej jaką dostajemy z np sx4 base ( naziemna po podłączeniu tunera po usb mediatech za około 30 zł ) czyli tunera za 389 zł jest naprawdę zachwycająca w porównaniu z np ariva 253 za niewiele mniejsze pieniądze i innymi tunerami na proc Ali czy broadcom.

 

Ostatnio podłączyłem naziemna do tv samsung serii 8 czyli prawie najwyższej i równocześnie do sx6 z tunerem mediatech po usb i stwierdziłem ze jakości obrazu na kanałach sd jest zdecydowanie lepsza z tunera sx6 a tv miał te same ustawienia wiec skalowanie procesora stiH 237 jest pierwsza klasa. Dlatego wszystkie tanie tunery są na Ali a nie na sti procesorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel1212

Ty napisałeś o "zwiechach" . Ale nie napisałeś co to są za zwiechy ,co je wywołuje ,w którym momencie ,Czy nie ma znaczenia co robisz z tunerem i te zwiechy są "losowe" ? Dość częstym problemem są zwarcia w kablu antenowym ,przełamany ,uszkodzony mechanicznie,dostała się woda,końcówki F zaśniedziałe . Ruch ,wiatr i "problem" . Fortis produkuje nie tylko Openboxy SX ,jest "chyba" z 4-5 innych modeli tunerów bardzo podobnych do tej serii Openboxów SX . Można wgrać do Openboxów oprogramowanie od innych tunerów , za pomocą pluginu BoxKit,ale taka "operacja" nie jest prosta i nie zawsze się udaje ,czasem uwala tuner lub przeciąża jego elektronikę. Też był projekt uruchomienia E2 na Openboxach SX ,w sumie na tunerach Forever ,ale jakoś się to nie udało .

Może Ty dostałeś tuner po jakiś "eksperymentach" albo te zwiechy to jakaś "drobnostka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmiku -jakie karty i jakie pakiety są w tunerze ?

Ja też testowałem tuner na full pakiet nc+ i moduł CP full i wszystko pięknie działa ,ale jak zmieniłem na moduł z pakietem rodzinnym to brak HBO HD wszystkie Cinemaxy HD ,Eurosporty zawiesza ,tvp sport jest sam głos ,tvp sport hd brak ,orange sport .Kanały działają jak jeden z forumowiczów zalecał przełączyć na N sport HD a potem na Orange sport i działa i identycznie z innymi kanałami .

Więc z tym tunerem nie jest tak kolorowo i pięknie ja niektórzy piszą .A mam ten tuner od grudnia i poświęciłem mu trochę więcej godzin ,poczytałem wiele wiele wiele opinii wypowiedzi i śmiem twierdzić że większość użytkowników na iż moduł polsatu i karta nc+ bardzo się gryzie w tym tunerze .

A do ciekawostki dodam ze to drugi mój tuner gdyż pierwszy oddałem reklamując myśląc ze coś jest z nim nie tak ,oddano mi niby nowy-stary z mcas i miało działać wszystko a tu znowu to samo .Proszę szukam wicardda działającego ale chyba marne szansę wiec pozostaje czekać na lepszy soft od openboxa poprawiającego współprace tunera z modułami CI+ w szczególności polsatowskimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bliźniacze ale i nie do końca;) Mini Plus jest nowym boxem * ulepszone chłodzenie zasilanie głowicy i procesora.Stawiał bym na Miracleboxa można go kupić taniej majac konto na pewnym forum;)Albo powołując się na mnie;) Jeśli chcesz mieć pewne Polskie Wsparcie to Miraclebox jest tym czego szukasz. Softy Egami team mają do siebie to że ładnie działają i jeśli jest coś problemem to można szybko się doczekac fixów;) A wygląd no to wiadome są skórki i każdy sobie dopasuje coś pod siebie.Jak masz pytanie jakieś pisz na moje gg;) 190696 Ogólnie mam ten box już od kwietnia i nie załuję wydanej kasy, wersja moja ma 2głowice + dvbt:P ( mini+ aczkolwiek dvbt na usb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...