Skocz do zawartości

Muzyczne serwisy streamingowe


Mr. Music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku chciałbym poruszyć kwestię takich serwisów jak: Spotify, Dezeer, Google Music czy WiMP. Początkowo podchodziłem do tego bardzo sceptycznie, może ze względu na to, że mam niezbyt dobre łącze. Jednak w związku z tym, że do końca czerwca można mieć konto premium w Spotify na 60 dni za free, a w Deezer na 90 za jedyne 99gr, skusiłem się na testy.

Na pierwszy rzut poszedł Deezer. Aplikacja webowa przejrzysta i stabilna. Podczas odtwarzania wszystko buforuje się na dysk, także dla osób ze słabszym netem nie będzie problemu. Wadą jest brak aplikacji bezpośrednio pod Windows. Na smartfonie MOTO G 2013 program po prostu chodzi. Rewelacji nie ma.

Spotify - odtwarzacz na stronie web nie buforuje utworów, także dla mnie już by odpadało. Aczkolwiek jest aplikacja pod Windows, która nie ma tego problemu. Do tego jest prosta w konfiguracji i nie ma 1000 niepotrzebnych opcji (czego bardzo nie lubię). Podobnie jak w przypadku Deezera, apka na telefon DZIAŁA. Nie jest demonem szybkości, ale da się wytrzymać.

Poz względem bazy utworów oba serwisy wypadają podobnie. Choć zdarzyło się, że w Spotify nie znalazłem niektórych kawałków z zagranicznego Dance'u. Niestety jest trochę utworów w fatalnej jakości, ale to pewnie wina wrzucającego. Słychać także, że było coś majstrowane w dynamice, bo niektóre grają bardzo płasko. To by było na tyle. Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na promocje skorzystałem z tych serwisów, ale jak chcę czegoś posłuchać to dalej odpalam płyty CD lub youtube. Jakoś dziwnie. W dodatku Deezer nie ma apki na PC jak pisałeś (wiem, że jest na WIN8 i tworzą pod inne) i trzeba obciążać przeglądarkę więc w tym aspekcie wygrywa Spotify. Jednak nie mogę się przyzwyczaić i 20zł miesięcznie za takie możliwości odsłuchu dla mnie nie miałyby sensu.

Co do licencji na płyty, utwory to jak szukałem to jak jeden serwis nie miał jakiejś piosenki(np. z Queen Forever - There Must Be More To Life For Than This) to drugi tak samo.

 

Jeszcze jest chyba serwis Tidal i pewnie nie tylko on :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...