Skocz do zawartości

Czeskie stacje TV i Radiowe na sat HotBird


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W Związku z tym że postanowiłem nauczyć się języka Czeskiego, to mam pytanie. Czy na satelicie HotBird są nadawane jakieś Czeskie kanały TV(FTA) lub ewentualnie stacje radiowe z Czech,także FTA?

Stacji TV lub radiowych potrzebuję do "osłuchania się" w celu lepszego przyswojenia podstaw języka(składnia zdania, gramatyka itd.)

Co do radia, to chodzi mi głównie o radia typu Polskiego PR1, w których dużo jest audycji mówionych.

 

Jeśli na Hotbirdzie brak jest stacji TV i radiowych FTA, to uprzejmie proszę o legalne adresy streamów z Czeskimi TV lub radiami z Czech.

 

PS. Pewnie niektórzy z Was pomyślą "Po co mu nauka j. Czeskiego"

Otóż jestem krótkofalowcem i w moim miejscu zamieszkania w paśmie 2m(UKF FM) często słyszę krótkofalowców z Czech i po prostu chcę z nimi pogadać. Często także na zjazdach krótkofalowców uczestniczy spora grupa krótkofalowców z Czech i zwyczajnie można by łatwiej wymieniać się doświadczeniami z pracą na pasmach w eterze.

Pozdrawiam, Sławomir Pawłowski SQ7OIU z Wielunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hot Birdzie nic nie znajdziesz. Na satelicie Astra 3B 23,5 znajdziesz parę niekodowanych stacji telewizyjnych i radiowych w tym publiczne radio czeskie. Odpowiednikiem naszego PR1 jest Čro Radiozurnal. Tą stacje możesz też odebrać w paśmie LW na częstotliwości 270 KHz oraz w internecie www.liveonlineradio.net/pl/czech-republ ... urnal.htm#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy w 2009 r. pracowałem na delegacji w Kaliszu,odbierałem słabo(na antenie teleskopowej) Radio Proglas na 93,3 MHz z nadajnika Praděd .Od Wielunia do nadajnika jest tylko ok.157km to bliżej niż do Kalisza.Być może jest możliwość również odbioru tv z ww nadajnika.Radia FM częstotliwość,moc nadajnika tu:

http://www.radiokomunikace.cz/tv-a-rozh ... ilace.html

telewizyjne tu:

http://www.radiokomunikace.cz/tv-a-rozh ... ilace.html

Język czeski jest łatwym językiem i można się go dość szybko nauczyć-również z pomocą czeskich mediów.Powodzenia! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...