Skocz do zawartości

Satkurier.pl - propozycje dot. nowej wersji portalu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam że właśnie już trochę dawno temu jeden z użytkowników lekko przerobił logo poprzez zmianę czcionki na bardziej płaską i prostą.

Zastanówcie się nad zmianą.

 

Zadbajcie też by na urządzeniu mobilnym lecz z ekranem o dużej rozdzielczości wyświetlało się odpowiednio dużo teści.

Przykładowo szlag mnie trafia jak na iPadzie o rozdzielczości 2048x1536 px i jakaś strona otwiera mi się w wersji bardzo biednej (dla małej komórki) z wielką czcionką.

Dobra strona powinna odpowiednio się dostosować do urządzenia i brać pod uwagę obecne ekrany.

 

Przykładem dobrze napisanej strony jest nowa wersja imagazine.pl

Dostosowuje się siebie do rożnych ekranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja nie będzie mieć tak jak teraz osobnej "biednej" modyfikacji dla urządzeń mobilnych, bo w tych czasach do niczego to niepotrzebne, będzie się dostosowywać do rozdzielczości, ale na iPada mnie nie stać, więc na nim nie sprawdzimy :P Trzeba optymistycznie założyć, że będzie działać :P

Logo jest super - oddalam to pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popróbujcie na jakichś smartfonach np samsungach itp, które na dużo mniejszym ekranie mają podobną albo wyższą rozdzielczość.

 

Jak nie stać na sprzęt do testów to uruchomcie gdzieś stronę testową, idźcie do jakiegoś Saturna czy innego molocha i wejdźcie przez urządzenia wystawowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chcielibyśmy jak najszybciej, ale chcieć, a móc to dwie różne sprawy ;) Tempo ogranicza nam ilość osób, ale robimy co możemy. Gdy tylko będziemy mogli podać precyzyjniejszy termin, to pojawi się informacja ;)

 

Na razie mam dla Was taki mały zrzucik ;) Taka idea, ogólnie to działa, natomiast uzupełniamy co brakuje na nowej wersji i eliminujemy potknięcia, coś więcej wstawię za jakiś czas ;)

 

26962.jpg

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, zwłaszcza że ten pasek przy przewijaniu przemieszcza się - zostaje u góry okna ;) Ale są jeszcze pewne braki i kwestie do dopieszczenia, które stopniowo rozwiązujemy w tej testowej wersji (działa nad tym dzielnie zdolny człowiek - Piotrek, zapewne w późniejszym czasie gdy strona będzie testowana - pokaże się na forum, aby zbierać uwagi od Was ;) Ja nie zajmuję się tym tematem - za dużo innej roboty).

 

Strona oczywiście dostosowuje się do rozdzielczości, więc na mobilnych stosownie "zjeżdża", zawierając dostęp do tych samych treści i tak samo ułożonych, a nie jak teraz że mamy osobny uboższy wygląd/układ.

 

Forum może będzie nawet bardziej wyróżnione, rozważamy większy poziomy blok (przełamujący stronę), który zawierałby np. 20 postów, 5 z kawałkiem treści, a resztę jak do tej pory było po prawej. Zobaczymy jeszcze, to jest sprawa niższej wagi...

 

Nowy portal mam nadzieję zaprezentujemy do testów jak było z forum - dla zainteresowanych forumowiczów w stosownym czasie ;) Nie będzie jednak zawierał tej samej treści, tylko (jak to było z forum) będzie to zatrzymany obraz na jakimś okresie (co jest celowe, gdyż wraz z nowym portalem tworzony jest nowy backend, jest to pierwsze pełne, całkowite przepisanie portalu i wszystkiego od podstaw, wcześniej kilka lat temu zmieniliśmy wygląd, ale bez ruszania podstaw na których system się opierał, dlatego też trochę z tych schodzi - tak wiele pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednią wersję portalu tak właśnie testowaliśmy i z tą raczej będzie tak samo ;) Podobnie w kwestii rewolucji - nie jest przewidywana, ogólnie kategorie, podział newsów, rozkład tego na stronie zostaną w jakimś stopniu zbliżone. Wzbogacimy warstwę graficzną i odświeżymy wygląd, aby bardziej przystawał do internetowej współczesności, ale bez wielkich zmian od strony korzystania, logiki itp. W efekcie myślę, że będzie nadal łatwo poruszać się po portalu, bo odnalezienie interesujących treści nie będzie stanowiło problemu - wszystko będzie można rozpoznać ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie powiększona - z tego co wiem - ma być bez ograniczeń. Natomiast na obecnej wersji można sobie pomóc dodając wartości numeryczne +10 w pasku adresu i to skacze do kolejnych stron powyżej 10. Ten sztuczny limit został wprowadzony kilka lat temu z uwagi na ówczesne przeciążenia serwera, teraz jest bez sensu, ale bez sensu jest też poprawianie tego, jeśli i tak docelowo ta wersja za jakiś nieodległy czas pójdzie do kosza. Szkoda czasu, lepiej przeznaczyć go na prace nad nową wersją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...