Jump to content
tomek6680t

Ferguson Ariva 253 Combo

Recommended Posts

OK, zacznę od kondensatorów :) Zapomniałem dodać, że w dekoderze działa tylko jeden moduł z kartą do Cyfrowego Polsatu. Drugi slot jest pusty.

Edited by ichris
lit

Godzinę temu, ichris napisał:

Zapomniałem dodać, że w dekoderze działa tylko jeden moduł z kartą do Cyfrowego Polsatu.

Noo, to przyczyny trzeba szukać właśnie w module CAM od Cyfrowego Polsatu.

Temat ten został już poruszony tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/247-moduł-cam-ci-ci-cyfrowego-polsatu/?do=findComment&comment=1520357

Wyłącz kontrolę rodzicielską w menu modułu CAM Cyfrowego Polsatu.

Dalasza diagnostyka wykazała, że jednak nie na każdym kanale jest problem... Np, meczyk na Eleven chłodzi płynnie, TVN przerywa okrutnie, TVN24 i TVP newiele lepiej... 

Jak wyłączyć kontrolę rodzicielską? Jak wchodzę w menu do ustawień modułu CI to rzeczywiście tam jest kontrola rodzicielska a następnie muszę podać PIN... Wiecie jaki mam wpisać? To w ogóle w tym miejscu się wyłącza?

EDIT: Już wiem... 0000 :)

Po wyłączeniu kontroli rodzicielskiej jest git :) Na razie kilka minut ale chyba będzie ok :)Dzięki!

Edited by ichris
aktualizacja sytuacji

Mam nowy problem z Fergusonem... Jak wyłączam TV to automatycznie wyłącza się dekoder... Nigdy tak nie było. Wkurza mnie to okrutnie bo bootowanie Fergusona trwa wieki więc w ciągu dnia go nie wyłączam. Nie mogę znaleźć opcji gdzie to się wyłącza. Zrobiło się tak po wyłaczeniu kontroli rodzicielskiej... albo przez przypadek coś przestawiłem jak szukałem rozwiazania problemu z przycinaniem obrazu. Ponownie proszę Was o pomoc.

@ichris

W swoim tunerze najprawdopodobniej masz włączoną funkcję HDMI-CEC. Polega ona właśnie na tym, że wyłączając telewizor pilotem od niego, automatycznie wyłącza się też tuner. Tak samo działa to też w drugą stronę, czyli jak włączysz tuner jego pilotem to automatycznie włączy ci się też telewizor. :) Poszukaj w menu swojego Fergusona ustawień dotyczących HDMI-CEC i wyłącz tę funkcję, jeśli nie chcesz z niej korzystać.

Tak! To ta opcja :) Musiałem to włączyć jak grzebałem w menu... Dzięki bardzo :) 

Proszę bardzo! ;) Cieszę się, że mogłem pomóc. :)