Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 253 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo z 253 Combo :evil:

A Samsung HU6900 złapał telewizję HEVC.

Chciałbym jeszcze dostroić się do nowego kanału 4k TVP, ale jest nadawany z Raszyna i to w polaryzacji pionowej - ciekawe, czy na zwykłym drucie złapie w W-wie (nie mam widoku na Raszyn)?

 

Przy okazji mam PYTANIE:

Dlaczego na kanałach HD (TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD) odbiorniki nie dostają sygnału z programem stacji (tygodniowym)?

-----

Moja 153 złapała TVN HEVC dekoder wrzuca ten kanał do radiowych można się nacieszyć samym głosem :brawo: A swoją droga szkoda że ferguson nie dał kodeka H265 w nowych arivach :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co to jest FBox, ale źle się czuję, jeżeli kupuję świeży model tunera (Arivę 253 Combo) który nie może odbierać aktualnie nadawanych kanałów :twisted:

Swoją drogą Samsung HU6900 niemile mnie zaskoczył podczas próby nagrania czegoś z TVN HEVC komunikatem "Recording of UHD channels not possible" :evil:

Wcześniej już widziałem, że HU6900 nie nagrywa kanałów 4k (UHD) 2160i, ale że HU6900 nie nagrywa kanałów HEVC 1080p to kopniak Samsunga poniżej pasa konsumenta - ciekawe, czy z uwagi na ograniczenia sprzętowe, czy z uwagi na niby "prawa autorskie".

 

BTW dlaczego przy kanałach HEVC (podobnie jak przy kanałach HD) nie jest w DVB-T nadawane EPG :roll: ??

-----

Jak chcesz oglądać testy programów TVN HEVC, to może sobie kupisz Fbox-a 3 TV za miast Arivy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem 2 maile z zapytaniami:

 

1. Czy tuner pociągnie nc+ (Cameleon) i Cyfrowy Polsat (moduł CI+)?

2. Czy tuner będzie działał z kartą Turbo pod tym splitterem na tzw. PIC-u?

3. Czy używając karty nc+ Cameleon w Arivie 253 i przy połączeniu Arivy 253 i Arivy 210 kablem telefonicznym będzie działało nc+ na Arivie 210?

 

i dodatkowo:

Czy do korzystania z opcji multiroom potrzebne są 2 tunery Ferguson Ariva 253 Combo czy wystarczy jeden taki tuner jako tuner matka z kartą CA a drugi tuner to dowolny tuner z rodziny Fergusona (np. Ferguson Ariva 210 Combo) podłączony do tunera matki kablem telefonicznym?

 

i brak odzewu przez miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1.) Powinno działać. Kiedyś miałem kartę Seca (Cyfra+ na kartę) i moduł CI (bez plusa) Polsatu i generalnie to działało. Musiałem ustawić priorytet dekodowania na jednym programie (chyba MTV Live HD), pozostałe nie wymagały żadnych ustawień.

ad 2) Nie wiem, nie mam spliterra.

ad 3) Powinno działać, ale na pewno nie na kablu telefonicznym, multiroom Arivy wymaga skrętki komputerowej. Nie wiem, jakie są możliwości portu, ale może to wymagać albo switcha, albo kabla krosowanego, jeżeli mówisz tylko o dwóch dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem 2 maile z zapytaniami:

 

1. Czy tuner pociągnie nc+ (Cameleon) i Cyfrowy Polsat (moduł CI+)?

2. Czy tuner będzie działał z kartą Turbo pod tym splitterem na tzw. PIC-u?

3. Czy używając karty nc+ Cameleon w Arivie 253 i przy połączeniu Arivy 253 i Arivy 210 kablem telefonicznym będzie działało nc+ na Arivie 210?

 

i dodatkowo:

Czy do korzystania z opcji multiroom potrzebne są 2 tunery Ferguson Ariva 253 Combo czy wystarczy jeden taki tuner jako tuner matka z kartą CA a drugi tuner to dowolny tuner z rodziny Fergusona (np. Ferguson Ariva 210 Combo) podłączony do tunera matki kablem telefonicznym?

 

i brak odzewu przez miesiąc

 

Na poprzedniej stronie napisałem...

odp. z firmy Ferguson

''czasami wyskakuje błąd....''

szkoda :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem Arivę 253 Combo przez HDMI do Samsunga 4k UHD i... szczęka mi opadła, bo obraz z Fergusona jest lepszy od oryginalnego obrazu Samsunga :shock:

Lepsza ostrość, nasycenie kolorów, kontrast.

Z wyjścia Fergusona (parametry obrazu ustawiłem na 1080p 60Hz) pozdejmowałem ostrość (z 50 do zera), zdjąłem trochę kontrastu, podniosłem nieco jasność po zdjęciu kontrastu, obraz nadal lepszy niz oryginalny z wewnętrznego tunera DVB-S Samsunga.

Testy robiłem na kilku kanałach HD (Supertennis, RT Doc, jakiś arabski) z Hotbirda.

Samsung ma za to nieco lepszą czułość tunera (płynniej odbiera problematyczne kanały o słabym sygnale).

Co ciekawe, Samsung dostraja się do kilkunastu kanałów, których nie umie znaleźć Ferguson, a Ariva dla odmiany znajduje kilkanaście kanałów, do których nie umie dostroić się Samsung, dziwne :evil:

Tak czy inaczej czapki z głów przed jakością obrazu po HDMI z Arivy 253 :brawo:

Przy czym nadal uważam, że znikanie wyższych rozdzielczości (od 720 w górę) z menu obrazu Arivy po przestawieniu sygnału analogowego w menu z CVBS na RGB to głupota twórców Fergusona - w Wiwie 100 HD takiej głupoty nie ma - a jest kłopotliwe, jeżeli podłączamy do tunera jednocześnie dwa odbiorniki w tym jeden np. CRT po złączu SCART.

-----

podłączę Arivę 253 po HDMI do Samsunga 4k, to dam Wam znać co i jak z obrazem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rejected - nie ustawiamy 60 Hz, bo w Europie (i oczywiście Polsce) kanały TV nie są tak nadawane i kaleczysz obraz (w pewnych sytuacjach będzie tracił na płynności - brakuje klatek, a liczba brakujących nie jest podzielna przez 25 by dać wynik bez ułamka). Prawidłowe ustawienie to 50 Hz. Nie zawsze im więcej, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawianie 60Hz jest karalne? Grozi wybuchem tunera lub monitora? Lub telewizora mającego matrycę LED z natywną częstotliwością 60Hz? Poteoretyzować zawsze można. No to zajmijmy się przypadkiem filmu nakręconego na taśmie filmowej 24 klatki/s.

-----

@rejected - nie ustawiamy 60 Hz, bo w Europie kanały TV nie są tak nadawane i kaleczysz obraz. Prawidłowe ustawienie to 50 Hz. Nie zawsze im więcej, tym lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rejected"

Przepraszam Cię, ale Twój zachwyt nad jakością obrazu uzyskanego z A253c jest nieadekwatny do rzeczywistych możliwości technicznych tego tunera, a co gorsza, może wprowadzać w błąd ewentualnych nabywców. Prawdopodobnie kierujesz się w ocenach subiektywizmem wzrokowym, gdzie zdolność naszego wzroku do podświadomego korygowania niedoskonałości oglądanych obrazów, powoduje, że nawet trochę zniekształcone (np. procesem skalowania) obrazy - postrzegamy jako zupełnie zadowalające. Tunery z lepszymi przetwornikami (niż w A253c) działają w oparciu o trójchromatyczną teorię widzenia, w której barwne wrażenia wzrokowe, stymulowane są długością fal elektromagnetycznych. Brzmi nieco zawile, ale w naszym przypadku, sprowadza się do wyraźnej różnicy między długością tych fal, jaką można osiągnąć w sygnale CVBS a innymi sygnałami (np. YUV). Te technologiczne ograniczenia, nadrabia się między innymi, sztucznym "podbijaniem" ekspozycji świetlnej. Podejrzewam, że to telewizor Samsunga, dał Ci mylne wrażenie "doskonałości" oglądanego obrazu z A253c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Olczyk

Znasz może jakiś "obiektywny" program/test ,do sprawdzenia jakości wyświetlanego obrazu z tunerów satelitarnych na telewizorach (różne marki,typy) . Te szczegóły techniczne ,które podałeś ,mogą być "widoczne" na kanałach SD ,na kanałach HD ,są tak minimalne różnice ,że ocena jest raczej "subiektywna"

 

@rejected

Ustawienie obrazu na 1080p 60Hz ,może wpływać na "żywotność chipa/procesora " HDMI,co z czasem może powodować że Ariva "wybuchnie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rejected - karalne nie jest, ale jeśli piszesz, że ustawiasz na 60 Hz i następnie się rozpływasz nad jakością, to musi to zostać skorygowane, bo takie informacje po prostu wprowadzają w błąd innych userów. Z satelity masz emisję 25/50 Hz, nieważne jakie jest źródło, czy to taśma filmowa, betacam, czy nawet VHS. Mają do tego sprzęt, aby taką emisję przeprowadzić prawidłowo. Ty natomiast nie masz sprzętu, aby prawidłowo podbić częstotliwość odświeżania o 10 Hz i to jest zasadnicza praktyczna różnica. Przy filmach 24Hz poczytaj o Telecine - tu nie ma magii, przy 60Hz masz powtarzane klatki na zasadzie 2-3, 2-3, 2-3..., żeby się to trzymało kupy, przy 50Hz - 4% przyśpieszenia. Bez tego obraz 24p nie jest płynny. Matryca w HU6900 jest 50/60 Hz. Wymuszenie jej pracy w trybie 60 Hz nie spowoduje magicznego usunięcia istniejącego problemu z TV. Zresztą równie bezsensowne jest IMHO ustawianie w tunerze 1080p, ale to przynajmniej nie jest aż tak szkodliwe. Sytuacją najlepszą z perspektywy użytej elektroniki jest aby tuner puszczał rozdzielczość natywną bez dłubania jakkolwiek przy obrazie, ale akurat na procesorach ALi jest to niewygodne funkcjonalnie - przy przełączaniu kanałów SD-HD odbiornik zmienia rozdzielczość wyjścia, co działa zbyt wolno i jest irytujące na dłuższą metę (o ile jest to w ogóle w menu, bo nie wszyscy producenci to zostawiają - nie pamiętam jak to jest w Fergusonach, zresztą nawet gdyby dało się wyjść natywną, to i tak elektronika jest w tego typu sprzęcie tak zbudowana, że obraz przeleci przez jakieś ichniejsze ulepszacze - jest wszak opcja korygowania jasności/kontrastu/nasycenia).

 

Uzupełnienie: w Fergusonach Ariva 253 (i pewnie pozostałych z tej nowej serii też) w wyborze rozdzielczości poza sztywną jest zarówno taka jak w źródle jak i natywna (po sprawdzeniu).

 

Poddaję pod rozwagę: po co w takim razie produkowane są profesjonalne upscalery, jeśli taka Ariva za 200 zł robi perfekcyjną konwersję i Hz też dodaje, dowolną ilość? Taki Gefen musi się do nich zgłosić :>

 

To jak sobie to poustawiasz - Twoja sprawa, to kwestia subiektywnego postrzegania. Zresztą nawet nie wiemy co masz powłączane w HU6900, a jest tam sporo różnych systemów mających za zadanie po prostu oszukać oko i "upłynnić" obraz (np. Motion Plus). Ale to nie jest rozwiązanie poprawne i ktoś sugerując się takimi stwierdzeniami może ustawić 60Hz, a następnie się dziwić czemu obraz nie jest płynny w pewnych scenariuszach. Dlatego to koryguję.

 

Błędem producentów odbiorników (nie tylko Fergusona) jest w ogóle wstawianie 60 Hz do wyboru ot tak na kupie ze wszystkim. Niektórzy robią to sprytnie, udostępniając 60 Hz dopiero, gdy zamiast systemu PAL wskaże się NTSC (co jest oczywiście logicznie niepoprawne, bo z PAL/NTSC na HDMI do czynienia nie mamy, ale umożliwia ukrycie tego, co widoczne być nie powinno i zabezpiecza przed popełnianiem tego powszechnego błędu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by dodać że Ferguson produkujący budżetowe tunery kreuje na swojej stronie wizję tunerów o super jakości obrazu co jest nie prawdą, niemożliwe jest z tak skromnego sprzętu wykrzesanie obrazu o jakości HD (rozdzielczość i podkolorowany obraz to za mało), zresztą cóż może tuner jak jakość obrazu od CP/nc+ na kanałach HD odbiega mocno od standardu HD, ja w TV i tunerze sat/DVB-T poustawiałem wszystko na bez ulepszaczy, amplituner Pioneer VSX-930 koryguje nieco obraz i da się na to patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej to wygląda, że nie masz, a się wymądrzasz.

No cóż, jak widać wszędzie są onaniści sprzętowi, co to widzą tą jedną nóżkę procesora bardziej (w katalogu jedynie).

I przez ten onanizm o nóżce nie dochodzimy do sensownej rozmowy, czy lepiej skalować obraz tunerem, czy monitorem (TV).

Już widzę te p[beep]ny "i tak elektronika jest w tego typu monitorze/TV [...]"

-----

nie pamiętam jak to jest w Fergusonach, zresztą nawet gdyby dało się wyjść natywną, to i tak elektronika jest w tego typu sprzęcie [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maly1982

Co do "szajsu", od lat interesuje się tunerami z procesorem ALI i do tej pory nie znalazłem tunera z ali ,który by nie miał jakiś "wad czy niedoróbek" . Mniejszych czy większych błędów w oprogramowaniu/softach. Po prostu "ten typ tak ma" . Tunery od Fergusona nie są wyjątkiem(wyjątkowe) , mają podobne problemy i ograniczenia co inne tunery z ali ,ale 90% oprogramowania działa poprawnie,do tego jest sporo softów do wyboru . Każdy może wybrać inny tuner np. z E2 ,ale "odpowiednik" A253 z procesorem BCM i E2 kosztuje jeszcze raz tyle . Do tego nie każdy chce wiedzieć ,co to np. oscam . A to że kierownictwo Fergusona( to są "dziwni" ludzie,może to kosmici hmm.gif ) kompletnie olewa Swoich klientów ,to już inna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rejected - mam i to wszystkie modele - zajmuję się testowaniem elektroniki i jeśli piszę o czymś to oznacza, że już to testowałem i w przeciwieństwie do Ciebie - wiem jak to działa. A że przerzucam dziesiątki sprzętu to nie pamiętam każdej opcji w każdym odbiorniku. Do tego czepiłeś się fragmencika bez znaczenia dla całej wypowiedzi, z której chyba jasno wynika, że mając lepszy TV niż tuner oczywistym jest, że lepiej skalować cokolwiek na TV. No chyba, że chcesz powiedzieć, że Twoim zdaniem Ferguson ma lepszą elektronikę niż Twój TV Samsunga :lol: Ferguson sprzedaje też TV, myślę że powinieneś w takim razie Samsunga wyrzucić (tylko powiedz, który śmietnik) i przesiąść się na sprzęt lepszy (niestety tylko 24''). Sens skalowania na tunerze jest, gdy tuner jest na elektronice dedykowanej do tego celu.

 

Ferguson jest i tak spośród sprzętów na ALi bardzo dobrym odbiornikiem (na pewno w gronie najlepszych na tym układzie, na podium), bo się starają, także programowo, ale środek jest jaki jest i to ich świadoma decyzja, bo konstruując cokolwiek na droższej elektronice po prostu odbiornik byłby droższy i nie byliby konkurencyjni (bo chyba każdy widzi, że rynek zalewają podobne konstrukcje na ALi i już poza sprzętami na Linuksie mało kto się wychyla z innymi rozwiązaniami, jeśli już to na podobnej, jeśli nie niższej klasy Sunplus, czy Mstar).

 

To jednak tyczy się samego przetwarzania 1080i do 1080p (to nie jest skalowanie, tu tak naprawdę tylko usuwasz przeplot), bo kwestia 60 Hz to osobna bajka i po prostu jest to ustawienie złe dla kanałów TV SAT i DVB-T w Europie (w tym w Polsce). Prosta matematyka - jest 50 klatek ale przeplot czyli poniekąd po 25, już 1080p powoduje, że trzeba dublować, ale cały czas zostaje brakujących 10 klatek w każdej sekundzie. Skąd je wziąć? Przyśpieszyć się nie da, bo to nie plik tylko strumień. Coś trzeba dublować, ale nie wszystko, bo w przeciwieństwie do usuwania przeplotu to nie jest liczba podzielna przez 25 by dać całkowitą resztę. W najlepszym przypadku co 5 klatka musiałby pójść dubel (już wcześniej w pewnym sensie zdublowany przy pozbywaniu się przeplotu). Ty dostajesz szarpanie (wprawne oko wypatrzy to na płynnie poruszającym się obrazie), które niwelują układy Samsunga, czyli jak pisałem na początku - kaleczysz obraz. I żeby była jasność - nie z winy Fergusona, bo samo ustawienie jest przydatne i potrzebne np. jeśli mamy takie multimedia. To jednak nie jest dobre ustawienie dla oglądania TV.

 

Jak Ci takie ustawienie pasuje, to Twój wybór - liczą się subiektywne odczucia, w końcu Ty z tego korzystasz. Moim obowiązkiem jest prostować takie stwierdzenia (tyczy się 60 Hz, bo 1080p to jak pisałem - mniej szkodliwe), żeby jednak inni sobie to ustawiali prawidłowo lub ze świadomością, że efekt końcowy może nie być dobry, szczególnie jeśli posiadany TV nie będzie wystarczająco biegły w oszukiwaniu oka, że 10 klatek w sekundzie da się dorobić bez szkody dla obrazu. Zwłaszcza, że ma to poważne następstwa, bo z powodu błędnej konfiguracji przez klienta zdarzają się zwroty sprzętu. Ludzie zwracają urządzenia tylko dlatego, że sami źle je poustawiali idąc w myśl zasady, że im lepszą rozdzielczość i odświeżanie się dowali do pieca, to tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek6680t po prostu miałem jednego fergusona i dzięki ,ale jednak wole mojego HD-BOX-a (chodź szukam czegoś innego :wink: ) .Oczywiście tunery ferguson to cena=jakość i z tym się zgodzę ,ale jak na procku ALI to wole Opticumy ,przynajmniej serwis jest lepszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pojawił się wątek o Arivie 253 COMBO.

Mam ten badziew (tandetę) od piątku i jutro go oddaję.

Do porównania mam Arive 250, która ma swoje indywidualne bolączki ale w porównaniu z 253 wydaje się być Mercedesem.

 

Otóż 253 ma najnowszy soft, bodajże 1.28 B6, piszę z pamięci więc może numerek nie do końca prawidłowy ale w piątek nowszego nie było.

1. Podstawowa sprawa to w MENU nie ma opcji dotyczących modułu CI, krótko mówiąc moduł nie jest obsługiwany przez ten tuner.

Mam podejrzenie, że soft do 253 jest golasem od 153 i stąd brak obsługi modułu CI dlatego pozostaje tylko obsługa karty przez czytnik.

2. Mając listę kanałów WSZYSTKIE nie można klikając przycisk na pilocie w PRAWO zmienić listy na HOTBIRD - DVBC/DVBT, tak jak to działa analogicznie w 250. Po prostu jest dostępna tylko lista WSZYSTKIE i koniec.

3. Po włożeniu karty do czytnika nagle obraz po HDMI uległ kaszanie, pojawiły się dziwne pasy, obraz znikał co kilka sekund.

Podobny efekt pojawił się przy podpięciu pendrive do USB. Przy kilku kolejnych próbach obraz nie znikał ale jakieś dziwne zakłócenia było widać.

Być może to problem kabelka HDMI ale dziwnym trafem z 250 nigdy nie miałem takiego problemu.

4. Youtube w ogóle nie działa, bo nie znajduje żadnych filmów, choć połączenie z netem jest, bo działa wyszukiwanie softu po necie. Na Arivie 250 na najnowszym sofcie YouTube działa.

5. Przy wyszukiwaniu kanałów DVB-S po liście transponderów nie pokazywało jakie transpondery przeszukuje tak jak to jest w 250, także przez pierwszą chwilę myślałem, że tuner się zawiesił. Dopiero jak pojawiły się nazwy pierwszych odnalezionych kanałów TV/Radio to wiedziałem, że opcja szukania działa. Co ciekawe problemu nie było przy szukaniu kanałów na DVB-C i wtedy pokazywało ładnie jaką częstotliwość skanuje.

6. W Trybie STANDBY nie ma czerwonej diody jak w modelu 250, tuner wygląda jakby był zupełnie odpięty do sieci.

7. Na kartoniku jest niby Ariva 253, która na wyświetlaczu pokazuje tekst, analogicznie jak w modelu 250, także miałem cichą nadzieję na niespodziankę ale w praktyce jest to wyświetlacz tylko z zielonymi cyframi. Nie jest to specjalna wada, bo wiedziałem co kupuję w tym względzie ale kogoś innego zdjęcie na kartoniku może wprowadzić w błąd, jeśli będzie kupował w sklepie na żywo bez podłączania do sieci i bez znajomości tego sprzętu.

 

Więcej prób nie robiłem, bo pierwsze 20 minut styczności z tym bublem skutecznie zachęciły mnie do spakowania tego czegoś do kartonika, abym nie oglądał tego więcej na oczy.

 

Jak dla mnie Ferguson wypuścił bubel, niedopracowany, który jest chyba w fazie wczesnych beta testów, a nie finalnym produktem, dlatego NIE POLECAM.

Być może wrócę do Arivy 253 COMBO za rok jak producent raczy wypuścić finalny produkt, co najmniej na poziomie mojej Arivy 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Listę kanałów zmieniasz przyciskiem F2 na pilocie, GENIALNE;

4. Youtube oczywiście działa, choć jest to jedynie wtyczka, a nie przeglądarka, Search działa;

5. Zależnie od trybu szukania, jeżeli włączysz 'blind scan' to pokazuje transpondery, i może jeszcze zależeć od włączonej lub wyłączonej opcji 'Network Search' (ja akurat tę opcję włączam i wtedy rzeczywiście podczas szukania nie pokazuje transponderów, a pokazuje kanały).

6. Jeden lubi diodę zieloną, inny nie lubi diody czerwonej (u mnie na stand-by świeci czerwona, może niedowidzisz?), zawsze się komuś nie dogodzi, możesz włączyć zielony zegar jakby co;

7. Co do wyświetlacza alfanumerycznego się zgadzam, jak dla mnie to dość poważny brak, nie mam ochoty pamiętać co to za kanał numer 529 i czy akurat nie jest godzina 05:29 rano.

 

Marka taka, śmaka czy owaka to mi akurat wisi i powiewa, szukam Combo i nie znajduję sensownych tunerów, może trzeba było kupić sam Sat, tyle że wtedy pojawia się problem braku odpowiedniej liczby wejść w TV i znów kombinowanie (to chyba kolejne Prawo Parkinsona, że jak kupujesz sprzęt o liczbie wejść N, to już jutro potrzebujesz N+1 ;-) ).

I tak nie rozumiem ceny takich tunerów, powinny kosztować w granicach 200 zł, g... tam w środku jest.

Ja akurat odsyłam AB Cryptoboksa 652 Combo, to dopiero jest bubel - przede wszystkim nie da się oglądać obrazu wychodzącego z AB, ani po SCART (zamglony i nieostry) ani po HDMI (przekontrastowany).

U mnie tuner Combo ma być podpięty do CRT (po SCART RGB), a do LED TV UHD 4k wpiąłem jedynie na próby obrazu i Ferguson Ariva 253 Combo egzamin jakości obrazu u mnie zdał (!!).

Tak przy okazji: do Samsunga HU6900 podpiąłem także Wiwę 100 HD, z której generalnie od lat jestem zadowolony, i obraz z Wiwy (po HDMI) jest przeostrzony (a Wiwa 100 HD nie ma regulacji parametrów obrazu na wyjściu), a napisy z Wiwy wręcz jakby nieprzyjemnie ziarniste z otoczką. Co ciekawe na CRT subiektywnie wolę obraz z Wiwy 100 HD.

-----

[...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson jest i tak spośród sprzętów na ALi bardzo dobrym odbiornikiem (na pewno w gronie najlepszych na tym układzie, na podium), bo się starają, także programowo, ale środek jest jaki jest i to ich świadoma decyzja, bo konstruując cokolwiek na droższej elektronice po prostu odbiornik byłby droższy i nie byliby konkurencyjni (bo chyba każdy widzi, że rynek zalewają podobne konstrukcje na ALi i już poza sprzętami na Linuksie mało kto się wychyla z innymi rozwiązaniami, jeśli już to na podobnej, jeśli nie niższej klasy Sunplus, czy Mstar).

 

Trochę offtop, ale jakie *lepsze* marki/dekodery byś polecał ? Jesli za duży offtop to w których wątkach szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest oczywistym. Jak zapodam z tunera 1080p/60Hz, to matryca LED telewizora wyświetli obraz z częstotliwością 60 Hz. Jak zapodam z tunera 1080i/50Hz, to matryca LED wyświetli 50 Hz. W przypadku np. piłki czy tenisa te 20% wyższej częstotliwości może mieć znaczenie.

Co do przeskalowania z 50 Hz na 60 Hz to teoretyzujesz. Pokaż link do migającego materiału i niech trzech sprawiedliwych powie, że naprawdę mruga. Oczywiście zawsze można cos wymyśleć, jakiegoś gościa w garniturze w pepitkę, żeby coś udowodnić (np. w tym przykładzie wyższość Secam nad PAL). Pytanie, czy od rana do wieczora oglądamy gości w garniturach w pepitkę.

Co do wyższości Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem to w telewizorze jest fafnaście układów służących do fafdziesięciu funkcji i całość jest kompromisem, bo by klient np. nie wydolił finansowo. Co do tunera on ma tylko jedno jedyne zadanie, więc nie musi być gorszy, a może być lepszy od telewizora.

Jak Tobie pokażę obraz z Fergusona 253 i z Samsunga na ekranie to nie zgadniesz, który jest który. Tzn. teraz zgadniesz wiedząc ode mnie, że obraz z Arivy 253 jest lepszy i pokażesz, że gorszy Ci się bardziej podoba. Podrzuć mi jakiś zaj....ty tuner combo na równie zaj....tym procesorze, porównam obraz.

-----

mając lepszy TV niż tuner oczywistym jest, że lepiej skalować cokolwiek na TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...