Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 253 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ichris napisał:

Zapomniałem dodać, że w dekoderze działa tylko jeden moduł z kartą do Cyfrowego Polsatu.

 

Noo, to przyczyny trzeba szukać właśnie w module CAM od Cyfrowego Polsatu.

Temat ten został już poruszony tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/247-moduł-cam-ci-ci-cyfrowego-polsatu/?do=findComment&comment=1520357

Wyłącz kontrolę rodzicielską w menu modułu CAM Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalasza diagnostyka wykazała, że jednak nie na każdym kanale jest problem... Np, meczyk na Eleven chłodzi płynnie, TVN przerywa okrutnie, TVN24 i TVP newiele lepiej... 

 

Jak wyłączyć kontrolę rodzicielską? Jak wchodzę w menu do ustawień modułu CI to rzeczywiście tam jest kontrola rodzicielska a następnie muszę podać PIN... Wiecie jaki mam wpisać? To w ogóle w tym miejscu się wyłącza?

 

EDIT: Już wiem... 0000 :)

 

Po wyłączeniu kontroli rodzicielskiej jest git :) Na razie kilka minut ale chyba będzie ok :)Dzięki!

Edytowane przez ichris
aktualizacja sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy problem z Fergusonem... Jak wyłączam TV to automatycznie wyłącza się dekoder... Nigdy tak nie było. Wkurza mnie to okrutnie bo bootowanie Fergusona trwa wieki więc w ciągu dnia go nie wyłączam. Nie mogę znaleźć opcji gdzie to się wyłącza. Zrobiło się tak po wyłaczeniu kontroli rodzicielskiej... albo przez przypadek coś przestawiłem jak szukałem rozwiazania problemu z przycinaniem obrazu. Ponownie proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ichris

W swoim tunerze najprawdopodobniej masz włączoną funkcję HDMI-CEC. Polega ona właśnie na tym, że wyłączając telewizor pilotem od niego, automatycznie wyłącza się też tuner. Tak samo działa to też w drugą stronę, czyli jak włączysz tuner jego pilotem to automatycznie włączy ci się też telewizor. :) Poszukaj w menu swojego Fergusona ustawień dotyczących HDMI-CEC i wyłącz tę funkcję, jeśli nie chcesz z niej korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam dekoder Ferguson ARIVA 253 Combo i podłączyłem do niego przez USB dysk HDD (SATA) 2 TB. Wystąpił dziwny problem z wczytaniem wszystkich zapisanych pozycji i odtworzeniem jakiejkolwiek z nich. Dekoder po prostu się resetował. Po usunięciu kilku nagranych pozycji wszystko wróciło do normy ! Może ktoś wie jakie jest ograniczenie dot. zapisu na dysku: ile pozycji można zapisać i o jakiej łącznej wielkości w GB, żeby dekoder to obsłużył ? Aktualnie mam na dysku zapisane  ok. 430 pozycji.

Z góry dziękuję za info ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam wcześniejszy model 253 Combo i obsługuje przyszłościowy standard DVB-T2. Tylko co z tego, jak nie obsługuje kodeka H.265 HEVC. A firma Ferguson ma to w [beep]ie i nie da w aktualizacji. Czyli za 1,5 roku mogę sobie go wyrzucić do śmieci.

Zaktualizowany software do najnowszej wersji 2019 08 08  V1.33B7 i oczywiście po aktualizacji nie wyłącza się po zakończeniu zaplanowanego nagrania, mimo że tak mam ustawione w menu: "menu > ustawienia PVR > Po nagraniu wyłącz odbiornik". Czyli standard u Fergusona. Coś naprawić, coś zepsuć, żeby to naprawić i znów coś innego zepsuć.

 

Współczucie dla osób, które kupiły i kupią kolejne modele. A ci, co zamierzają i to czytają to nie róbcie tego. Dołóżcie 100 - 200 zł więcej i kupcie innej firmy, ale nie kupujcie tego dziadostwa.

Edytowane przez Barti
Crossposting. Nie zamieszczamy kilku postów o takiej samej lub podobnej treści w kilku różnych wątkach jednocześnie. Wyjątkowo przeniesiono post do odpowiedniego wątku i połączono z postem już istniejącym, o podobnej treści, jako jego uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy Ferguson planuje wprowadzić jakieś nowe dekodery combo? Nie widzę aby były dostępne, nie ma ani tego modelu ani następcy 255 Combo, gdzie nie sprawdzam to brak towaru. Nawet w ich sklepie, sytuacja trwa od jakiegoś czasu. Przed użytkownikami w Polsce zmiana na H.265/HEVC, a dekoderów brak. Widzę tylko modele 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...