Skocz do zawartości
tomek6680t

Ferguson Ariva 253 Combo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Już wysłali. Przez to straciłem możliwość oddania do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak działa w tym tunerze nagrywanie z modułem Cyfrowego Polsatu?

Czy tuner nagrywa wszystkie zaprogramowane nagrania w całości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa tak samo jak nagrywanie z kanałów FTA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłby Pan coś więcej o tym napisać? Do tej pory miałem naziemnego Fergusona, gdzie większość nagrań albo w ogóle nie została nagrana, albo tylko w części. Czy w tym tunerze też tak się zdarza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak, tylko że na tunerze zawsze nagrania są widoczne jako całe, a w komputerze są jako kilka plików, ale nagrania kanałów kodowanych odbieranych przez moduły CI zawsze są bez DRM i można je odtworzyć na komputerze.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten dekoder jest mocno awaryjny? Często się wiesza?

Poważnie się zastanawiam nad jego kupnem, lecz opinie różne o nim słyszałem. Służyć mi będzie przede wszystkim do nagrywania (Smart HD+ z modułem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokonałem zakupu ARIVY 253 COMBO podłączyłem adapter WI FI 03 tak jak jest zalecane przez producenta .

Instalacja adaptera była bez problemowa zadziałało bez problemu siła sygnału 95% .

Problem polega na tym że niemożna słuchać żadnej muzyki na YOUTUBIE

Wyszukuje wykonawcę i po wybraniu utworu pojawia sie komunikat " MOVIE NOT FOUND ON SERVER " i tak jest z każdym wykonawcą ale kabarety działają .

Nie mam ustawionego DDNS czy to ma jakieś znaczenie  w tym przypadku ???

Z góry dziękuję za każdą podpowiedz co z tym fantem zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź, czy masz aktualny soft, ale może być tak, że teledyski mogą nie chodzić - jeśli jesteś na najnowszym sofcie i to nie działa, to kwestia zabezpieczeń po stronie YT i braku ich wsparcia w aplikacji w Fergusonie (kojarzę, że jest tak też w paru innych modelach odbiorników od innych producentów).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakupiłem niedawno ten tuner, podpiąłem do niego pendriva i prosiłbym o radę. Chciałbym na nim móc nagrywać materiały z jednego kanału a oglądać inny kanał z nc plus w tym samym czasie.Czy na tym tunerze jest to wykonalne ,bo na razie jak chce coś nagrać z jednego kanału a oglądać w tym samym czasie inny kanał z nc plus to mnie przełącza na kanał obecnie nagrywany.Czy ten tuner oferuje opcje nagrywania jednego kanału a oglądania drugiego w tym samym czasie czy ja coś muszę zmienić w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby niezależnie co innego oglądac a co innego nagrywac musisz miec tuner z dwoma głowicami sat.

U ciebie tylko z jednego transpondera jesli już da się jeden kanał oglądac a drugi nagrywac jak dobrze pamiętam to np. TVN HD i np. TVN7 HD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy na przykład jak zamontuje sobie w antenie konwerter typu UniCable to z jednego kabla będe mógł oglądać i nagrywać programy w tym samym czasie.Czy w ogóle ten tuner obsługuje konwertery UniCable bo wyczytałem ze przy tym konwerterze wystarczy jeden kabel do nagrywania programów w tym samym czasie a nie chce za bardzo robić bałaganu w domu żeby ciągnąć drugi kabel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to się mowi z gów,,a bata nie ukręcisz. Ferguson Ariva to prosty dekoder sat z jedną głowicą dvb-s2 i do zwykłego oglądania i czasami nagrywania programów się nadaje.

Musiz kupić dekoder sat z dwoma głowicami ( najlepiej głowice FBC ). Tylko cena za dekoder z dwoma głowicami sat zaczyna się od 550 zł w wzwyż aż po 2500 zł za dekoder Vu Ultimo 4K.

Jeśli cię sam dekoder z dwoma głowicami sat interesuje to popatrz na VU Solo SE v2 - 2 x dvb-s2 ( cena 660 zł ) albo Vu Uno 4K - dwie głowice sat FBC za 999 zł.

Oba dekodery na systemie linux - E2.

Dopiero wtedy konwenter Unicable się przyda.

Konwenter Unicable to fajna sprawa z dachu idzie jeden kabel i dopiero w domu rozdzielasz sobie na kilka głowic sat albo na kilka dekoderów.

schemat-unicable-na-5.png

unicable-pvr.png

Edytowane przez tweed77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcą kupić kiedyś ten tuner czytałem na forach że to kompletna porażka.

Jakieś problemy z softem

Z tego też powodu kupiłem wtedy używkę 250

Jak to wygląda teraz?

Czy tuner jest w stanie poprawnie współpracować z nc+ (Cameleon) i CP (moduł CI)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy dekoder zadziała z modułem n na kartę ncam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Moduł ten jest typu CI+, jednak posiada tzw. tryb Legacy, umożliwiający jego działanie także w odbiornikach posiadających jedynie zwykłe złącze CI (bez "plusa"). Więc w tym modelu Fergusona zadziała bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam jestem przed zakupem dekodera Ariva 253 Combo i mam pytanie do użytkowników tego forum, czy warto zakupić ten dekoder ? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Ja zakupiłem ten dekoder jakiś miesiąc temu, ale teraz tego żałuję.

Mam problem z odczytywaniem uprawnień przez dekoder (głównie) z karty (CA) Conax (nc+) oraz z modułu (CI) CAM z Cyfrowego Polsatu.
W momencie gdy korzystałem jedynie z oferty na kartę nc+ wszystko działało w miarę poprawnie. Po dołożeniu modułu CAM zaczęły się problemy - dekoder nie odczytuje poprawnie uprawnień z karty (CA).
Po włączeniu na kanały będące jedynie w ofercie operatora nc+, dekodowanych za pomoca karty (alekino+, minimini+, planete+ itp) na ekranie widnieje jedynie napis "zakodowane". Po wyłączeniu (standby) i włączeniu dekodera problem nie ustaje, dopiero po odłączeniu od zasilania (reset) kanał jest poprawnie wyświetlany/dekodowany. Jednak po przełączeniu na inny kanał dekodowany za pomocą karty (CP) i modułu CAM i ponownym przełączeniu na kanał dekodowany przez kartę (CA), znów nie jest on poprawnie wyświetlany/dekodowany. Dodam, że wszystkim kanałom przypisałem sposób dekodowania (karta CA / moduł CI), a problem nie występuje dla większości kanałów, które mają ustawione dekodowanie za pomocą karty (CA), a jedynie w przypadku tych z "+".
Przed aktualizacją do najnowszej wersji oprogramowania, przycisk "power" na pilocie wyłączał dekoder, a nie przełączał w tryb standby przez co uruchamiał się on znacznie dłużej niż obecnie, jednak nie musiałem podchodzić do dekodera i wyłączać go z zasilania jak obecnie, by móc oglądać kanały dekodowane za pomoca karty (CA). Czy można zmienić jakoś to ustawienie przycisku power na pilocie ?
Co więcej, uważam że odczyt uprawnień trwa zbyt długo - przy przełączaniu kanałów za każdym razem przez 2-3 sek widnieje napis "zakodowane" zanim kanał zostanie wyświetlony, co znacząco obniża komfort oglądania telewizji (gdy korzystałem jedynie z karty (CA) taki problem nie występował).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z połączeniem z siecią zabezpieczoną WPA2 Personal. Sama karta sieciowa błyskawicznie łączy się z siecią jeżeli umieszczę ją w porcie USB komputera. Działała też z moim A253 Combo, ale wtedy było ustawione szyfrowanie WEP. Teraz otrzymuję informację, z nie udało się połączyć w określonym czasie. Aktualizacja oprogramowania tunera niczego nie zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi