Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 253 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupić ten tuner do odbioru Cyfrowego Polsatu którego karta będzie wsadzona w moduł CI+. Czy występują jakieś problemy związane z nagrywaniem, kiedy przed nagrywaniem tuner jest wyłączony, np. ustawiam nagrania na 09:00-10:00 i 12:20-13:10. Czy bez problemu nagrywa 2 audycje gdy dekoder przed pierwszym nagraniem jest wyłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na Arivie 210 Combo działa mi wszystko (nc+ od splittera i moduł CP)

poza tym błędem jaki wywala moduł

ale generalnie można oglądać wszystko

 

Szukam właśnie jakiś nowy tuner HD

Do wyboru mam:

-Ferguson Ariva 253 Combo

-Cryptobox 652
-Opticum 506
-Golden interstar voyager 2

 

Nie wiem które współpracują z moim splitterem

Nie chciałbym zmieniać splittera bo zainwestowałem 100-150 zł i 100 zł na 2 karty turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A253Combo_20160908_1.31B3
oficjalny soft producenta

----------------------------------------------------------------------
version: 1.31B3

- added CI+ support for all CI models (beta versions!)
- fixed CA descrambling stability
- fixed temporary cache cleaning bug
- improved online update functionality
- improved DVB-C translations
- and other minor mistakes...

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=A253Combo_20160908_V1.31B3.zip&directory=Ariva%20253%20combo/Softy&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie - wrzuciłem na próbę do 253. Na starym sofcie nowy niebieski CAM nc+ zgłaszał, że moduł nie jest zgodny z odbiornikiem, na nowym sofcie faktycznie działa. Pierwsza inicjalizacja tradycyjnie długa jak w każdym CI+, później przełącza kanały normalnie. Trzeba będzie dłużej potestować czy po czasie coś się nie dzieje - w końcu to beta. Ale ogólnie u mnie zadziałało :)

 

EDIT: Za szybko się ucieszyłem - mrozi dekodowanie po jakimś czasie ;) No ale zawsze jakiś postęp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.
Mam mały problem z Arivą 253 Combo. Od kilku dni próbuję używać go z kablówką Petrus. Prawie wszystko jest w porządku poza kanałami 18+. Nie wyskakuje okienko do wpisania PIN-u i odblokowania kanału. W petrusowym STB za każdym razem po przełączeniu na inny i powrocie na kanał xxx musiałem wpisać PIN i śmigało. Używam samej karty bez modułu CAM.
Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Karta w czytniku - nie odtworzysz nagrania poza dekoderem (szyfrowanie). Moduł CI - odtworzysz nagranie.

 

A co, jak ten dekoder jest jako slave w multiroomie? Też szyfrowanie działa?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Nie zamieszczamy też treści własnego postu w obszarze cytowania. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta w czytniku - nie odtworzysz nagrania poza dekoderem (szyfrowanie). Moduł CI - odtworzysz nagranie. 

 

Z tym modułem CAM to też nie jest takie oczywiste. Nagrania przy jego zastosowaniu będą nieszyfrowane, jeśli moduł ich nie zaszyfruje. A to też się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym modułem CAM to też nie jest takie oczywiste. Nagrania przy jego zastosowaniu będą nieszyfrowane, jeśli moduł ich nie zaszyfruje. A to też się zdarza.

 

Jakiś przykład ? Konkretne kanały ? Wydaje mi się, że dekoder dostaje z modułu rozszyfrowany strumień i przekazuje go do telewizora / podłączonej pamięci. Czyżby chodziło o kanały z tp 12264 (m.in TVP2 HD i Polsat HD) ? Tu problem jest inny - nawet z linuxowych dekoderów takich nagrań nie da się odtworzyć. Problem jest w strumieniu video a nie w szyfrowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład? Chociażby stary moduł CAM CI dawnej CYFRY+. Miałem kiedyś taki (w sumie to mam go nadal, już nie używany ;)), gdy byłem abonentem dawnej CYFRY+ i gdy używając go w mojej Arivie 202E nagrywałem coś z kanałów tematycznych w wersji HD to na większości takich kanałów nagrania również były szyfrowane i nie dało się ich odtwarzać na komputerze. Z tego, co pamiętam, moduł ten nie szyfrował tylko podstawowych kanałów w wersji HD, np. TVP1, TVP2, TVN itp. Wszystkie kanały w wersji SD były przez ten moduł nie szyfrowane.

Dla porównania, posiadany obecnie przeze mnie moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu i używany w tym samym tunerze, nie szyfruje żadnych nagrań z żadnego kanału, również kanałów HD. :) Moduł ten w Arivach działa w trybie "legacy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od listopada przejdę do Polsatu. Teraz mam jeszcze NC+ z multiroomem.  Wiem, że w Polsacie oferowany przez nich multiroom jest irytujący w obsłudze bo trzeba co jakiś czas biegać z ich kartami. Dlatego chciałbym skorzystać z funkcji multiroomu  Arivy 253. Po przeczytaniu tego forum wiem, że powinienem  mieć dwa dekodery Ariva  połączone kablem ethernet poprzez switch.

  Nie wiem jednak czy :

1. W drugiej Arivie pełnącej funkcje SLAVE  gniazdo modułu CAM ma pozostać puste ?

2. Czy dekoder SLAVE może mieć też podłączony kabel do anteny satelitarnej ?

3. Czy programy nagrane na dysk w dekoderze MASTER można odtwarzać na SLAVE poprzez sieć ?

4. Jaka Ariva najlepiej nadaje się na SLAVE ?

 

Proszę zorientowanych w temacie o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ofert "na kartę" pozostaje jedynie oferta Smart HD+, gdzie karta nie jest parowana z dekoderem / modułem CAM, działa bezpośrednio w czytniku kart każdego modelu Fergusona, w związku z tym nadaje się do utworzenia Multiroom'u a'la Ferguson. :) Tuner slave jak najbardziej musi mieć też doprowadzony osobny kabel z anteny satelitarnej.

Jeśli chodzi o funkcję nagrywania (PVR) to do każdego z tych tunerów musi być podłączony osobny twardy dysk lub pendrive. Nie ma możliwości odtwarzania nagrań z dysku lub pendrive'a podłączonego do jednego tunera za pomocą drugiego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...