Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakim to trzeba być dzia... żeby sprzedać prawa do niektórych meczów Bundesligi. Wykupiony pakiet Eleven i nie mogę obejrzeć meczu Bayern Monachium. Wstyd. Zobaczę, co będzie dalej, bo jak kolejne to samo to żegnam się z tą stacją, za którą płacę!

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _aqa_ napisał:

Witam, jakim to trzeba być dzia... żeby sprzedać prawa do niektórych meczów Bundesligi. Wykupiony pakiet Eleven i nie mogę obejrzeć meczu Bayern Monachium. Wstyd. Zobaczę, co będzie dalej, bo jak kolejne to samo to żegnam się z tą stacją, za którą płacę!

Taka sytuacja jest od kilku sezonów. Nie sprawdziłeś tego? Podobnie wygląda kwestia z ligą hiszpańską, a wszystko przez kwestie finansowe i rosnącą cenę praw. To, że nie ma meczu Bayernu na Eleven to wyjątek, bo w większości Eleven jako pierwszy mecz wyboru decyduje się właśnie na mistrzów Niemiec, a mecze Borussii Dortmund leciały głównie na C+. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, piotrekj66 napisał:

Jak wygląda ta promocja z Eleven? Jaki jest faktyczny koszt dostępu do Eleven 4K, jeśli tylko na tym kanale mi zależy?

Naprawdę nie warto zawracać sobie głowy tym sztucznym tworem Eleven 4K. Mam ten kanał w Vectrze i meczów w całym sezonie w tym formacie było tyle co kot napłakał. Prawdą jest to, że w kablu jakość Eleven jest dużo wyższa niż na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płaczecie nad tą jakością Eleven Sports z satelity, jednak mnie ciekawi jaka ona będzie, gdy 4xEleven Sports zmieni tp. Nie da się ukryć, że to w końcu nastąpi, gdy tylko umowa z PC+ wygaśnie, a że to w większości stacje należące teraz do Grupy Polsat, to wylądują na zapchanych tp. CP. Wtedy myślę, że może być jeszcze większy płacz nad jakością Elevenów z satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, bo Polsat umie nadawać kanały z niskim bitrate, żeby jako-tako wyglądały.

Zobacz, jak wygląda Polsat Sport albo Sport News, które mają średnio 5-6 Mbps w porównaniu z Eleven.

Przekaz Eleven wygląda jak Eurosport z tp. Polsatu, który ma 3 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Eleven Sports będzie światłowodem dostarczał taki sygnał do Polsatu jak do PC+, to raczej jakość będzie taka sama. Chyba, że Polsat coś jeszcze będzie majstrować i pogorszy jakość, co przy ich zapchanych tp., jest bardzo możliwe.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jakoś do kablówek i streamingów dostarczają dobry sygnał, tylko kilka kilometrów do uplinku PC+ jest problem :).

To jakie kiepskie enkodery ma PC+ widać też na kanałach SD - porównaj TVP Info czy TVS z np. AXN Black.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Nie będzie, bo Polsat umie nadawać kanały z niskim bitrate, żeby jako-tako wyglądały.

Zobacz, jak wygląda Polsat Sport albo Sport News, które mają średnio 5-6 Mbps w porównaniu z Eleven.

Przekaz Eleven wygląda jak Eurosport z tp. Polsatu, który ma 3 Mbps.

 

Polsat stosuje duży VBR w tym sensie, że bitrate potrafi skoczyć nawet do wartości 13-14 Mbps mimo avg. na poziomie 7 Mbps.

Dlatego tam gdzie trzeba bitrate'u nie brakuje, a tam gdzie można "uciąć" mocno spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale potrafi też spaść do 1.5-2 Mbps. Eleven idzie sztywno 7 Mbps a jest bardzo mydlane. Wygląda znacznie gorzej niż mocno skompresowane kanały CP IPTV/OTT, które mają niecałe 5 Mbps CBR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _aqa_ napisał:

Witam, jakim to trzeba być dzia... żeby sprzedać prawa do niektórych meczów Bundesligi. Wykupiony pakiet Eleven i nie mogę obejrzeć meczu Bayern Monachium. Wstyd. Zobaczę, co będzie dalej, bo jak kolejne to samo to żegnam się z tą stacją, za którą płacę!

 

Obudziłeś się, witamy. 

Dobrze, że się podzielili, bo ten niby premium pakiet wreszcie posiada piłkę na żywo. ?

 

Niestety, wraz z meczami wróciły natrętne reklamy bukmacherów. Komentatorzy też brzmieli, jakby musieli nadrobić ''gadanie''.  Słabo brzmi mecz bez kibiców, szczególnie gdy obijają metalowe konstrukcje. Wszystko takie okrojone, jak liczba meczów.  Jedyny plus, że jednak pokazują, ile mogą, ale to wszystko ilość, nie jakość...

 

Wywiad z CEO  na Sat Kurierze ciekawy, ale można było przycisnąć mocniej. Niektóre odpowiedzi, że sam bym mógł je wymyślić. Czekam na Patryka Mirosławskiego w HejtParku. :D

 

A do kiedy Eleveny są na tp. PC+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, obudziłem się, bo pierwszy raz taka sytuacja. Lubię ten klub i im kibicuję. Skaczą z tymi prawami po rożnych stacjach i weź tu się nie denerwuj.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Post napisany też niechlujnie, jednym ciągiem, bez żadnych znaków interpunkcyjnych, ani przestankowych. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleveny mają wykupione stałe bitrate 7 Mb/s na tp PC+. To nie jest wina operatora tylko tak nadawać ustalił w umowie z operatorem że ma iść w stałym bitrate 7 Mb/s. Jakby szły w VBR to by sobie pożyczały i wszystko by było ok. Jeśli chodzi o jakość kanałów uplinkowanych na tp PC+ i CP to niestety CP przegrywa z PC+. Dlaczego? Bo upychają na tp ile się da nie trzymając się jakiejś granicy jakości czyli nie mają granic. Zobaczcie sobie ile ma kanał np. Epic Drama HD z tp 10,758 V CP. Miał ponad 3,5 Mb/s a nawet ok 4 Mb/s od startu a teraz ma 1,8-2 Mb/s nawet. Wszystko przez to że CP upchał swoje ZPR-y przejęte na ten tp po przejęciu uplinku z tp PC+. No i same ZPR-y na tp PC+ miały 2 Mb/s a na tp CP mają nawet ok 1 Mb/s. CP stosuje agresywny VBR na swoich tp. Chociaż zrobili coś ostatnio czego długo oczekiwało tzn na tp 10,911 V wreszcie dopchali na 11 kanałów HD zamiast trzymania wolnego bitrate dla okazjonalnego przekazu TestP pod PPV HD :-) Teraz cały tp dzięki temu że Polsat Seriale HD wystartował w miejscu TestP jest równo obłożony. Ale jednak CP u mnie nadawać dobrą jakość na jednym wyjątkowym tp a chodzi o tp 11,158 V gdzie są wszystkie prawie kanały z Grupy Polsat. Tam taki TV4 HD czy TV6 HD mają ok 6 Mb/s :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie chodzi o same cyferki, ale o to jak wyglada obraz "na żywo", a w tym przypadku VBR Polsatu ze średnią 6 Mbps jest znacznie lepszy niż 7 Mbps CBR Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem! Ale musisz zrozumieć że taką umowę podpisał Eleven z PC+. to oni tak chcą a nie PC+. Ten kto płaci ten rządzi. Operator sam od siebie nie może dolożyć do interesu i dać więcej bitrate lub zrobić VBR z CBR bo niby z jakiej racji. Tak jak chce Eleven tak ma i tyle w temacie. Poza tym nie wiem czy zauważyliście audio na wszystkich Elevenach jest 160 Kb/s :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie dyskutuje o umowie jaka ma Eleven, tylko napisałem, że sygnał ma słabą jakość w stosunku do swojego bitrate, w porównaniu do tego co potrafi zrobi w tych samych ramach CP w odpowiedzi na dywagacje @Bloo411.

Zbyt niski stały bitrate mógłby powodować problemy przy ruchu (choć tutaj też są algorytmy, które potrafią zrobić tak, że 5 Mbps przy sporcie wygląda znośnie, bo zajmują się "istotnymi" elementami obrazu a np. kaszanią tło).

Eleven z transponderów PC+ natomiast wygląda źle nawet gdy obraz jest statyczny. To samo jest z TVP3, które wyglada jak VCD, mimo, że 2-2.5 Mbps w SD/MPEG4 to nie jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, _aqa_ napisał:

Tak, obudziłem się, bo pierwszy raz taka sytuacja. Lubię ten klub i im kibicuję. Skaczą z tymi prawami po rożnych stacjach i weź tu się nie denerwuj.

Absolutnie nie występuje ona pierwszy raz. Canal+ od czasu pozyskania praw transmituje mecze Bayernu co najmniej 3 razy w sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...