Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiste.Ogladalnosc tych lig znikoma z paroma wyjątkami.Przepłacili zeszłym razem,wyciągnęli wnioski i podjęli dobra decyzje.To się nazywa biznes.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, może się jednak trochę znam na piłce i okolicach :) Eleven już przy Bundeslidze pokazał, że bardziej liczy się ich portfel i dostępność, a nie zadowolenie własnego kibica, więc rozstrzygnięcie z LaLigą to raczej żadne zaskoczenie.

 

Bardziej dziwią mnie jednak te pełne rozczarowania komentarze, że Eleven kogoś oszukał - że najpierw przez 3 lata mieli wszystko, a teraz tylko tracą. Aż się prosi przypomnieć, że są to dokładnie te same komentarze, gdy nc+ traciło swoje ligi i ekskluzywność :) Inna sprawa, że nie da się mieć wszystkich najlepszych lig za 10zł, to już dawno było tutaj prorokowane, że ten model finansowy może nie dać rady przy kolejnych przetargach. Dla mnie jako kibica mającego i C+ i E w kablu nic się nie zmienia, ale sądzę, że ludzi z podobnym komfortem jest jednak mniej, niż tych zawiedzionych takim rozstrzygnięciem.

W przypadku Bundesligi, można powiedzieć że reklamy Eleven mijały się z prawdą, bo padało tam stwierdzenie że cała Bundesliga tylko w Eleven.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogli i w przypadku La Liga mieć pierwszy wybór albo mecz Barcelony i Realu równocześnie w obu stacjach, nikt wtedy nie miał by pretensji.

Nie mogli, bo podział meczów na pół i pierwszy wybór na zmianę, wskazuje, że kasę wykładali po połowie. To nie sublicencja, jak w przypadku Bundesligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku Bundesligi, to oni dalej pokazują największe hity w kolejce bo mają pierwszy wybór, tylko ochlapy lądują w C+ mogli i w przypadku La Liga mieć pierwszy wybór albo mecz Barcelony i Realu równocześnie w obu stacjach, nikt wtedy nie miał by pretensji.

Powiedz to fanom Dortmundu. :) Ja wiem, że w Bundeslidze liczy się tylko Bayern, ale drugi wybór to nie są ochłapy. Eleven pozostał tylko dla fanów Serie A i F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Bundesligi, można powiedzieć że reklamy Eleven mijały się z prawdą, bo padało tam stwierdzenie że cała Bundesliga tylko w Eleven.

Nic nie mijało się z prawdą. Jak były te reklamy, to tak było.

To samo się tyczy reklam, że LM tylko w NC+. A jakoś mogę oglądać to w TVP.

Cała LM tylko w nc+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku Bundesligi, to oni dalej pokazują największe hity w kolejce bo mają pierwszy wybór, tylko ochlapy lądują w C+ mogli i w przypadku La Liga mieć pierwszy wybór albo mecz Barcelony i Realu równocześnie w obu stacjach, nikt wtedy nie miał by pretensji.

To ładnie pokazuje, że deal między stacjami nie był podyktowany potencjalną satysfakcją ich klientów, tylko opierał się na tym, jak na nich zarobić :) Wiadomo, że w PD są dwie wielkie firmy, więc taki podział jasno pokazuje "co autor miał na myśli".

 

A najlepsze jest to, że kalendarz może się tak ułożyć, że np. 5 meczów Barcy pod rząd będzie na nc+, a w tym czasie 5 meczów Realu na Eleven i wtedy to dopiero będzie jazda, bo wyjdzie na to, że przez miesiąc/półtora jedni abonenci nie zobaczą jednego potentata na żywo u siebie :)

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też! Ale sam podział już wskazuje, że klient raczej nie był na pierwszym miejscu :) Niby na papierze wszystko wygląda rozsądnie (raz jedni wybierają pierwsi, raz drudzy), ale tak naprawdę żeby móc oglądać week in, week out swoją ulubioną drużynę już musisz płacić dwa abonamenty, a nie jeden :) Skoro się dało Barca-Real wrzucić do dwóch operatorów, to też chyba się dało Real i Barcę co kolejkę na dwóch kanałach, a resztę do podziału :)

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał @ spirit, chodzi o drenaż kieszeni. Dla mnie osobiście nadawca premium powinien mieć całość praw, a tak to mamy takie pół premium. I śmieszą mnie wypowiedzi niby kibiców Laliga, że czas zrezygnować z E!. To tylko pokazuje jakimi są naprawdę miłośnikami tej ligi. Prawdziwy kibic zrobi wszystko żeby mieć dostęp do całości.

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Ten "deal" raczej pokazuje, że ani Canal+, a nie Eleven Sports nie było stać na samodzielne wykupienie 100 proc. pakietu LaLigi :)

To ciekawe co będzie z ekstraklasą, wątpię że i Polsatu będzie na to stać, ale jest to decyzja czysto biznesowa która podkreśla współprace,bo ekstraklasa to jednak zdecydowanie droższa prawa, takiej biedy się nie spodziewałem. Edytowane przez Globus903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też! Ale sam podział już wskazuje, że klient raczej nie był na pierwszym miejscu :)

 

Odkąd to dla firmy klient jest na 1 miejscu ? Czy to tak trudno zrozumieć, że celem firmy jest zarabianie. Firmy nie zakłada się aby kogoś zadowolić ale zarabiać maksymalnie ile się da na potrzebach innych, ktoś kto twierdzi inaczej jest oderwany od rzeczywistości. 

Dokładnie jak napisał @ spirit, chodzi o drenaż kieszeni. Dał mnie osobiście nadawca premium powinien mieć całość praw, a tak to mamy takie pół premium.

Ale na jakieś podstawie powinien mieć 1 ? Mamy wolny rynek i prawami może podzielić się i 10 stacji. Ta jest i tak będzie zawsze.

 

@muza_tv bzdurna teoria, to nie chodzi o to czy kogoś stać czy nie, bo bez problemu C+ czy Eleven te 20-30 mln Euro by zapłacili a chodzi o to, że oni muszą zarobić na sprzedaży tych prawa a nie tylko je kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85, nie zmienia to faktu, że ani C+, ani Eleven nie zdecydowały się kupić całości osobno, bo były za drogie na polski rynek. I koło się zamyka :)

 

Inna sprawa, że widz i tak nie ogarnia wielu meczy, które co weekend są transmitowane na antenach TV. Więc nie ma sensu wydawać zbyt wiele na całość praw, które i tak nie przyciągają wielu widzów. W Polsce w miarę dobrze w Premium TV sprzedaje się Ekstraklasa, bo to polska piłka. Chociaż i tak sprzedaż Canal+ tyłka nie urywa.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ musiał coś kupić, bo atmosfera po utracie Ligi Mistrzów nie była zbyt dobra wokół stacji. Czy Canal+ potrzebował całej La Ligi? Raczej to byłby dla nich problem pokazywać 10 meczów La Liga w kolejce, pewnie pokazywaliby najwyżej pięć najciekawszych. Deal dla obu stacji idealny, bo Eleven by pewnie znowu przepłacił i miałby problem, albo w ogóle by La Ligi nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem biznes to biznes.

Ale dlaczego nie mogli pokazywać tego samego? Przecież zapłacili po równo.

Przecież ja jako klient CP jestem teraz poszkodowany i na pewno nie przejdę do NC+ żeby oglądać całą LaLigę.

Najszybciej to zrezygnuję z Eleven i już , czy oni nie brali tego pod uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...