Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jasne.Wstawiłem specjalnie filmowy bo wypisujesz w wielu wątkach jaki C+ jest cacy a HBO kiepskie.A sportowe wstawiałem już nie raz i były okresy że C+Sport 2 miał blisko 2 gorsze bitrate od Eleven ale i tak dla wielu niby lepiej wygladało.Teraz się to zmnieniło.Fakt Eleven nie wygląda najlepiej ale nie jest to jakość np Eurosportu2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do

 

Tak jasne.Wstawiłem specjalnie filmowy bo wypisujesz w wielu wątkach jaki C+ jest cacy a HBO kiepskie.A sportowe wstawiałem już nie raz i były okresy że C+Sport 2 miał blisko 2 gorsze bitrate od Eleven ale i tak dla wielu niby lepiej wygladało.Teraz się to zmnieniło.Fakt Eleven nie wygląda najlepiej ale nie jest to jakość np Eurosportu2 

Dla mnie liczy się to co widzę na ekranie telewizora. Mówię że C+ jest cacy bo bardzo dobrze ogląda się na tych kanałach zarówno filmy jak i sport czego o HBO/Cinemax i Eleven nie można powiedzieć. Dźwięk jest czysty, pełny i soczysty a obraz nie rodem z Tele5. Taka jest prawda! To w jakim stanie nadawca wypuszcza swój sygnał ze studia ma kluczowe znaczenie i nie zmieni tego nawet najlepszy bitrate. Jeżeli wypuszczany sygnał jest kiepskiej jakości to tak to będzie nawet jak wynajmie dla jednego kanału cały transponder z całą pojemnością. Kiedyś uwielbiałem oglądać VH1 European a teraz VH1 Polska omijam szerokim łukiem a mają takie same parametry dźwięku i obrazu. Po prostu polska wersja wychodzi ze studia w słabej jakości i nic tego nie zmieni. Dobry przykład: Bundesliga. Jak ona wygląda na Eleven a jak na Canal+? Chyba nikt mi nie powie że nie widzi różnicy.

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti Ze studia Eleven wychodzi bardzo dobry obraz.Jeden z najlepszych. To co dostajesz na Sat to po części wina NC+ po części Eleven, że nie żąda więcej. Moja kablówka ma sygnał z światłowodu i jakość uwierz mi jest świetna. Nieporównywalna  z żadnym innym kanałem, nawet z Canal+ z czasów nadawania z 15 mb/s ( nawet sobie poucinali,), Także nie mów, że coś złego wychodzi z Eleven. Łatwo to właśnie porównać z Bundesligą. Nieporównywalnie lepszą ma Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uplink też im udostępnia bo to już nie czasy skyplexu :).


C+ na przestrzeni ostatnich miesięcy bardzo obniżył bitrate i upakował transpodery. Idealnie, żeby zaskoczyć widza "wspaniałym" 4K. Kanały SD też skurczyły się z 10 Mbps do 2-3, kiedy weszło HD ;).


Eleven przy tym wszystkim nie wygląda źle, statyczne 6 Mbps w porównaniu do tego co się dzieje z niektórymi kanałami (co pokazał @czerstwy) to jest dobry bitrate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti Ze studia Eleven wychodzi bardzo dobry obraz.Jeden z najlepszych. To co dostajesz na Sat to po części wina NC+ po części Eleven, że nie żąda więcej. Moja kablówka ma sygnał z światłowodu i jakość uwierz mi jest świetna. Nieporównywalna  z żadnym innym kanałem, nawet z Canal+ z czasów nadawania z 15 mb/s ( nawet sobie poucinali,), Także nie mów, że coś złego wychodzi z Eleven. Łatwo to właśnie porównać z Bundesligą. Nieporównywalnie lepszą ma Eleven.

Nie wiem, ja mam nc+ i na to patrzę. Dla mnie na telewizorze Bundesliga lepiej wygląda na Canal+. To teraz zastanawiam się czy w obecnych czasach lepszym wyborem jest kablówka niż platforma? Z tego co czytam ostatnio to wychodzi że tak. Tylko jedno, bardzo ważne pytanie: jak mam się dowiedzieć w jaki sposób kablówka pobiera dany kanał? Chyba nie każda kablówka w Polsce ma Eleven ze światłowodu. UPC podobno ma ale ja mam jeszcze dwie inne które mogą być korzystniejsze cenowo i programowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti: Nie wiem, nie mam UPC, @Mr. Orbita jest specem w ich kwestii :).

jeszcze edit:

Z wykazu wynika, że Eleven w UPC leci w paczce 5 kanałów HD (np "Nowa TV HD, TTV HD, Zoom TV HD, Eleven Sports 3 HD, Metro HD").

Taka jedna paczka ma do dyspozycji trochę ponad 51 Mbps, po podzieleniu na 5 wynika, że bitrate powinno być znacznie wyższe niż na satelicie ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

W kablu UPC sygnał Eleven od samego początku ich istnienia był jak żyleta. A może warto  @waldek1979 udokumentować "pikselozę, mleko i fonię z tel." i domagać się od dostawcy sygnału w wyniku reklamacji, jakiejś rekompensaty, bo przecież kasują Cię za te kanały na 5 czy 9 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet fajnie, że oglądałeś w tv kablowej i jest taki przesył. Tylko to nic nie zmienia, na sat nadal mleko, piksele i fonia z telefonu komórkowego.

Dlatego póki co nie dokupuje tego pakietu przez SAT, a posiłkuje się tv kablową.

Warto by było, aby Eleven uruchomił kanał UHD na SAT, a nie tylko przez światłowody Orange - wiele osób by na tym skorzystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że z tych 7 mbit dałoby się wyciągnąć sporo więcej i większość ludzi wcale by się nie czepiała jakości Eleven, ale widocznie bylejakość techniczna im nie przeszkadza. Póki ludzie płacą to raczej nic się nie zmieni... C+ Sport 2 i Eurosporty też nie grzeszą jakością, ale tu tyle narzekań jednak nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablu UPC sygnał Eleven od samego początku ich istnienia był jak żyleta. A może warto  @waldek1979 udokumentować "pikselozę, mleko i fonię z tel." i domagać się od dostawcy sygnału w wyniku reklamacji, jakiejś rekompensaty, bo przecież kasują Cię za te kanały na 5 czy 9 PLN

Akurat o UPC wypowiadała się tu wiarygodna osoba która twierdził że obraz u tego operatora nie jest aż tak dobry.Ale Bitrate jest dość wysokie.

 

Wszystkie Eleveny mają na SAT bitrate dokładnie od 6,9 Mb/s do 7,1 Mb/s. Minimum na większości kanałów schodzi znacznie niżej, ale max ustawiony za nisko. Zbyt sztywne te widełki ustawiono.

Bzdura na co dawałem już wiele razy dowody.Jak badam dość systematycznie od wielu miesięcy nigdy nie widziałem nawet chwilowego 7 mega.Najczęściej nadają w przedziale  6.6-6.9 max.@focus1224 z Eurosportami masz rację choć tylko u nas.Inne wersje maja spokojnie po 8 mega.Co do C+Sport2 to teraz poprawili jakość a druga sprawa że bitrate jest mocno zmienne co sprawa że ogląda to się jak najbardziej przyzwoicie.Teraz np sprawdzam i owszem są dużo skoki jest np 5 mega bo po3 sekundach było kilkanaście mega max w ciągu 2-3 minut ponad 13.5 mega.Eleven ma birate stałe i tak to wygląda jak wygląda bo lepszą jakość ma taki TVP Sport który np w takim NC+ w pakiecie za 20zeta.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do Twoich pomiarów @czerstwy, ale niestety Twój dekoder pokazuje bzdury. Przetestowałem masę programów do pomiarów i znalazłem tylko 2: ProgDVB oraz TSReader, które jako jedyne pokazują prawidłowe wartości. Wrzucam poniżej screeny z ProgDVB. Program ten pokazuje pomiar w bajtach, ale wystarczy przemnożyć przez 8. Długo obserwowałem Eleveny i nigdy nie ma mniej niż 862 tysiące bajtów minimum, co daje 6,9 Mb/s oraz więcej niż 888 tysięcy bajtów, co oznacza 7,1 Mb/s. PID 166, 168 oraz 171 to wideo Eleven 1-3. Eleven 4 jest na innym transponderze, ale wartości ma identyczne. TSReader pokazuje to samo, tyle że od razu w megabitach. Nigdy nie ma mniej niż 6,9 i więcej niż 7,1. Moje pomiary są jak najbardziej wiarygodne. Możesz mi nie wierzyć i inni także, w końcu to Ty masz tutaj dłuższy staż na forum, ale akurat na analizie bitrate znam się doskonale. Masa programów pokazuje złe wartości, ale te 2 programy są znakomite.

 

54pXJNP.jpg

b9EdbxU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że DVBViewer również prawie dobrze pokazuje, odchyłki są bardzo niewielkie. Wiarygodność programu do analizy najlepiej sprawdzić testując na kanale nadającym ze stałym bitrate jak TVP3 w DVB-T. Tam jest zawsze 2,0 Mb/s. Prog i TSReader to potwierdzają, DVBViewer pokazuje 2,0-2,1, więc prawie dobrze. Natomiast wiele programów pokazuje jakieś bzdury z kosmosu. Naprawdę wiem o czym piszę, spędziłem setki godzin na takich analizach, lecz na satelitę zabrałem się dopiero kilka dni temu, wcześniej nie miałem odpowiedniej karty i analizowałem tylko DVB-T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...