Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej bym tego ujął. Patrzcie, wszyscy mówią że Discovery ma nie wiadomo ile kasy a Eurosporty na sacie mają tak fatalną jakość że skoda gadać to samo z 11. Odnoszę wrażenie że nadawcy mają w poważaniu jakość kanałów HD. Pezwcież PPV w CP też nie idzie w jakiejś super jakości. Tylko aby wsadzić na TP, bo 80% ludzi nie zwraca na to uwagi. I to jest choroba naszych nadawców.

Edytowane przez kocik89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by mi zaproponowali całą paczke w 4K to za 50pln eleven biorę w ciemno :D  Prawda jest taka że w chwili gdy technologia raczkuje nie ma mowy o oszczędnościach przekazu. Młodsi pewnie nie pamiętają ale EuroBasket z polskich parkietów w TVP HD oglądało się rewelacyjnie :) - takie były początki HD i podobnie może być z pierwszymi podrygami w 4K.

Ja rozważam możliwość zmiany operatora na kabel własnie ze względu na jakość przekazu i niezależność od pogody

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie operatorzy nie mają miejsca na kanał HD w dobrej jakości, czego przykładem są chociażby kanały Eleven, a co dopiero na kanały 4K. Eleven 4K może pojawić się na polskich platformach cyfrowych dopiero wtedy, gdy pojawi się na transponderze niezależnym od nich, lub sami operatorzy będą mieć możliwość zwiększenia ich pojemności obecnych transponderów po przez przełączenie ich w jakieś DVB-S3 , MPEG-8 lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by mi zaproponowali całą paczke w 4K to za 50pln eleven biorę w ciemno :D  Prawda jest taka że w chwili gdy technologia raczkuje nie ma mowy o oszczędnościach przekazu. Młodsi pewnie nie pamiętają ale EuroBasket z polskich parkietów w TVP HD oglądało się rewelacyjnie :) - takie były początki HD i podobnie może być z pierwszymi podrygami w 4K.

Ja rozważam możliwość zmiany operatora na kabel własnie ze względu na jakość przekazu i niezależność od pogody

W sumie to masz rację ale kablówki też biorą sygnał z satelity więc jakość takiego Eleven może być taka sama jak na platformie. No chyba że masz wybór w kablówkach i wiesz też że część kanałów bierze nie przez satelitę. Tylko jak to sprawdzić która kablówka bierze jakie kanały światłowodem? Ja mam u siebie ofertę 3. kablówek i przecież nie powiedzą mi prawdy co do sposobu uzyskiwania sygnału od nadawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie narzekaj na jakość - podpisując umowe zgodziłeś sie na takie warunki świadczenia usługi i grzecznie płać albo nie przedłużaj umowy. Narzekaniem tu na jakość nic nie zmienisz.

 

Ale o jakiej zgodzie Ty piszesz..to kanał dodatkowo płatny,którego nie chce nawet za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo Bitrate to nie wszystko. Ważniejsze jest wyjście sygnału ze studia. Gołym okiem widać w TV jakość Eleven i Canal+ i to się liczy dla widza. Podobnie jest np. z VH1. Niby polska wersja ma podobny bitrate do wersji European ale dźwięk na tych kanałach się różni o obrazie nie wspomnę. Wyjście sygnału ze studia to podstawa a widocznie C+ wypuszcza swój sygnał w bardzo dobrej jakości co pozwoli ich kanałom zaoszczędzić na bitrate. Poza tym zrób coś takiego dla kanałów sportowych C+ a nie filmowych. I nie mamy pewności czy pomiar Eleven nie jest zrobiony z kablówki gdzie podobno obraz jest bardzo dobry. Widać też znaczną wartość BT dźwięku przy Canal+ co potwierdzam że dźwięk na tych kanałach jest pełny, głęboki i soczysty.

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...