Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym całym zamieszaniu ucieka większości fakt, że Eleven rzeczywiście wyznacza "standardy" w tym kraju, tak jak chcieli, tylko, że są to standardy negatywne.

 

Co innego, gdy nadawcy budują koalicje i kupują prawa razem (np. nc+ i Eurosport przy ESA) - wtedy widz wie, co kupuje w danym momencie (6 meczów w nc+ i 2 w Eurosporcie), wie za co płaci i sam dobiera dla siebie opcje.

 

Co innego, gdy daje się sublicencje innym (zarabiając na tym), a jednocześnie zostawiając sobie swój własny produkt w całości (jak Polsat przy EURO2016, czy nc+ z LM niedawno) - wtedy widz sam wybiera, czy kupuje cały produkt i płaci więcej, czy dostaje za darmo resztki.

 

W wypadku Bundesligi w Eleven sprawa jest podwójnie zła. Po pierwsze dlatego, że odsprzedano prawa w momencie, gdy większość kibiców kupiła już pakiet Eleven reklamujący Bundesligę na wyłączność. Po drugie dlatego, że abonenci Eleven stracili 2 mecze. To się niby wydaje niewielką ilością, ale najbardziej bolesny jest tu mechanizm - drugi i czwarty mecz wyboru. To psucie rynku na wielu poziomach i wprowadzanie niedobrych praktyk. Kibic Eleven nie ma możliwości wyboru - został pozbawiony produktu, który mu nadawca gwarantował i nic, poza dokupieniem meczów u konkurencji zrobić nie może.

 

A najbardziej żenujące jest to, że Eleven tym zabiegiem pokazuje jak bardzo nie liczy się z kibicami, tylko z własną kasą. Cała dobra opinia o nich zrobiona w ciągu tych ponad dwóch lat leci do piachu.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven to tak jak pisałem tylko pośrednik,pośrednik z niewielkimi w Polsce ambicjami.Po co kupować prawa by potem je odsprzedać częściowo...KONKURENCJI?Po co iść na wojnę by dać po chwili przeciwnikowi broń i żółnierzy?Ano powiem wam,bo na piłce ZAWSZE się taci.ZAWSZE.Kupisz tacisz,nie kupisz tracisz...inaczej się nie da.Przeliczyli sie,oferują swój produkt za psie pieniądze,w kiepskiej oprawie.

Słaby dźwięk,słaby obraz i upchnięte transmisje.Kwestia czasu aż to padnie.Odsprzedanie to desperacja z obu stron.Jak i C+ tak i Eleven Sports.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział kiedyś klasyk: "Life is brutal"

Kiedyś tak samo widzowie C+ czuli się oszukani, bo kupowali pakiet dla hiszpańskiej, włoskiej, czy francuskiej, bo konsultanci zapewniali, że ligi zostaną a wyszło, jak wyszło. Teraz przyszła kolej na widzów Elevenów. I co im zrobicie? Nic! Bo liczy się biznes, kasa i układy a dobro widzów jest może na przedostatnim miejscu od końca. Wcale się nie zdziwię, jeśli po wygaśnięciu obecnej umowy Elveny znikną z CP, bo współpraca z NC+ będzie się zacieśniać i jakaś "mądra" głowa na górze uzna, że tak będzie lepiej. Wszystko może się wydarzyć a widz może sobie co najwyżej ponarzekać na forum...

Ale to jest zupełnie inna sytuacja. Niewiedza klienta wykorzystywana do podpisania przez niego nowej umowy to rodzaj draństwa, ale jednak inny, bo sam możesz sobie sprawdzić do kiedy obowiązują prawa i zaryzykować - przedłużam licząc, że i oni przedłużą prawa, czy jednak nie. Tu kibic Eleven nie ma wyboru - część kontentu reklamowanego jako "na wyłączność" wyleciała do konkurencji i cześć. Co mogłeś sprawdzić w lipcu podpisując umowę z Eleven? Tylko tyle, że mają BL na wyłączność na wiele lat - jeśli to nie jest świadome wprowadzanie potencjalnego klienta w błąd, celem podpisania z nim umowy to już nie wiem, co nim może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Co innego, gdy nadawcy budują koalicje i kupują prawa razem (np. nc+ i Eurosport przy ESA) - wtedy widz wie, co kupuje w danym momencie (6 meczów w nc+ i 2 w Eurosporcie), wie za co płaci i sam dobiera dla siebie opcje.

 

Sytuacja niewiele się rożni. Tak samo jak w przypadku C+ i Eleven taki widz musi kupić sobie i Eurosport i C+ bo nie może mieć pewności czy mecz, który go interesuje obejrzy na pierwszym czy drugim kanale. Rozpisek na 2 lata do przodu nie ma.

Z tym, że jeśli np. podpisał umowę na pakiet C+ przed zmianami w prawach to został pozbawiony fizycznie dwóch spotkań Ekstraklasy. W przypadku Eleven nadal ma tyle samo meczy Bundesligi, ile przed zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest zupełnie inna sytuacja. Niewiedza klienta wykorzystywana do podpisania przez niego nowej umowy to rodzaj draństwa, ale jednak inny, bo sam możesz sobie sprawdzić do kiedy obowiązują prawa i zaryzykować - przedłużam licząc, że i oni przedłużą prawa, czy jednak nie. Tu kibic Eleven nie ma wyboru - część kontentu reklamowanego jako "na wyłączność" wyleciała do konkurencji i cześć. Co mogłeś sprawdzić w lipcu podpisując umowę z Eleven? Tylko tyle, że mają BL na wyłączność na wiele lat - jeśli to nie jest świadome wprowadzanie potencjalnego klienta w błąd, celem podpisania z nim umowy to już nie wiem, co nim może być.

Nie widzę  dużej różnicy. W obu przypadkach mówiono jedno a robiono drugie. Kiedy chodziła już plotka, że Elven kupił hiszpańską, konsultanci C+ nadal  zapewniali, że liga zostanie u nich. Wielu się dało nabrać. Tutaj Eleven zapewniał, że cała Bundesliga na wyłączność a okazało się, że to g.... prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież konsultanci, to zwykli handlowcy, którzy mają za zadanie coś sprzedać, a nawet nie mają żadnego kontaktu z osobami, które zajmują się pozyskiwaniem jakichś praw sportowych, czy filmowych. Jak można im wierzyć? :) Tutaj mamy komunikat czarno na białym, oficjalny, o pozyskaniu pewnych treści... @spirit83 napisał wszystko jak to wygląda, nic nie trzeba dodawać.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja niewiele się rożni. Tak samo jak w przypadku C+ i Eleven taki widz musi kupić sobie i Eurosport i C+ bo nie może mieć pewności czy mecz, który go interesuje obejrzy na pierwszym czy drugim kanale. Rozpisek na 2 lata do przodu nie ma.

Z tym, że jeśli np. podpisał umowę na pakiet C+ przed zmianami w prawach to został pozbawiony fizycznie dwóch spotkań Ekstraklasy. W przypadku Eleven nadal ma tyle samo meczy Bundesligi, ile przed zmianami.

Trzeba się mocno postarać, by bronić w tej sytuacji Eleven, ale widzę, że Tobie się chce.

 

Twój przykład odwołuje się do sytuacji PRZED wyborem danego widza, kiedy możesz sobie coś sprawdzić, wyliczyć, zastanowić się i podjąć decyzję, czy podpisujesz umowę na dane usługi, czy nie (nie oceniam tego wyboru, każdy ogląda to co chce). Ja piszę o sytuacji, w której widz PO swoim wyborze i PO podpisaniu umowy na podstawie oferty nadawcy pozbawiony jest przez tego nadawcę części produktu, który zachęcił widza do podpisania umowy i taki klient nie może zrobić nic. I nie mówimy o prawach, które się kończą, ani o naiwności klientów wykorzystywanych przez konsultantów - mówimy o wieloletnich, eksluzywnych prawach na wyłączność, które zostały odsprzedane ze stratą dla widza.

 

A jeśli nadal uważasz, że nieważna jest jakość pokazywanych drużyn, skoro ilość meczów na antenie live pozostanie ta sama to pomyśl, co by było, gdyby Eleven oddał Real, Barcę, Juventus, czy PSG do konkurencji - przecież ilość meczów będzie taka sama, za Real - Getafe, za Barcę - Leganes, za Juve - Sassuolo, a za PSG - Lorient... nic się nie zmienia, prawda?

 

Resztę wyjaśniłem wcześniej.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych wszystkich którzy tak bronią teraz Eleven i C+ (Fanboy?) chciałbym tu widzieć gdyby deal poszedł w drugą stronę tzn. Bundesliga- dwa mecze na wyłączność, w tym jeden mecz jednej z najbardziej rozpoznawalnych druzyn w Polsacie Sport. Nie jestem w stanie ogarnąć tego co działo by się tutaj, ilość artykułów o tym jak bardzo to nieuczciwe.

A to jest sytuacja, która na polskim rynku nie miała miejsca. Nigdy nie działy się takie rzeczy w srodku sezonu, dwa dni przed kolejką. Mój znajomy dzwonił do mnie w sobotę z pytaniem czy wiem dlaczego na Eleven nie ma meczu Borussi. czy są jakieś problemy techniczne czy co. Gdy mu wytłumaczyłem, że raczej sobie Borussi nie poogląda to wyobraźcie sobie ilość inwektyw. na Eleven.

Nic nie zmieni faktu, że jest to najgorsze zagranie na rynku, i obawiam  się , ze niestety będzie jeszcze tego więcej.

 

@Spirit83 No właśnie. Fajnie to wytłumaczyłeś. Myślę, że nikt nie miałby większych pretensji, gdyby te dwa mecze to były te z godziny 15 30, które nie łapią się z powodu braku anten. To nie byłoby jakieś nieuczciwe. Tak samo jak sublicencja na LM dla TVP. Czy abonent nc+ stracił coś na tym? I świetnie opisana sytuacja z La Liga czy Serie A. Teraz taki numer, mecz 2 i 4 wyboru z La Liga na PS. Hejt na forum jakiego jeszcze nie widzieliśmy.

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego, skoro ten oficjalny komunikat okazał się tak samo wiarygodny, jak słowa konsultantów. W obu przypadkach można uznać to za oszustwo.

Człowiek w XXI wieku wie jak firmy potrafią walczyć o klienta, konsultanci mówią jedno, w umowach jest drugie.... Kupując telewizję dzisiaj patrzę sobie co mnie interesuje, trochę wiem, czytam satkurier, czytam forum. Widzę, że Canal+ ma Premier League do końca sezonu 2018/19, że pokazuje te mecze na swoich kanałach. Do tej pory mogłem bez obaw więc związać się z nimi umową jeśli chciałem oglądać Premier League. Jeśli firmy zaczną robić to co zrobiło Eleven, to nie mam gwarancji na nic, a abonament za oglądanie regat czy golfa muszę płacić jakby C+ jutro sprzedało Premier League Polsatowi... :) Nie psujmy tego rynku.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się mocno postarać, by bronić w tej sytuacji Eleven, ale widzę, że Tobie się chce.

 

Twój przykład odwołuje się do sytuacji PRZED wyborem danego widza, kiedy możesz sobie coś sprawdzić, wyliczyć, zastanowić się i podjąć decyzję, czy podpisujesz umowę na dane usługi, czy nie (nie oceniam tego wyboru, każdy ogląda to co chce). Ja piszę o sytuacji, w której widz PO swoim wyborze i PO podpisaniu umowy na podstawie oferty nadawcy pozbawiony jest przez tego nadawcę części produktu, który zachęcił widza do podpisania umowy i taki klient nie może zrobić nic. I nie mówimy o prawach, które się kończą, ani o naiwności klientów wykorzystywanych przez konsultantów - mówimy o wieloletnich, eksluzywnych prawach na wyłączność, które zostały odsprzedane ze stratą dla widza.

 

A jeśli nadal uważasz, że nieważna jest jakość pokazywanych drużyn, skoro ilość meczów na antenie live pozostanie ta sama to pomyśl, co by było, gdyby Eleven oddał Real, Barcę, Juventus, czy PSG do konkurencji - przecież ilość meczów będzie taka sama, za Real - Getafe, za Barcę - Leganes, za Juve - Sassuolo, a za PSG - Lorient... nic się nie zmienia, prawda?

 

Resztę wyjaśniłem wcześniej.

Nie chce mi się dyskutować 5 raz o tym samym. Jeśli dla Ciebie dwa mecze w tygodniu, w dodatku drugiego i czwartego wyboru to jest odpowiednik oddania wszystkich meczy Realu czy Barcy to milego fanbojowania. Ja wysiadam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugemnot weż naprawdę przestań. Dobrze wiesz, że gdyby mecz 2 i 4 wyboru dotyczył La liga to straciłbyś możliwość obejrzenia w jednej kolejce Realu i Barcelony. Tak jest z Bundesligą. W jednej kolejce widz Eleven nie zobaczy meczów dwóch najbardziej rozpoznawalnych drużyn Bayernu i Borussi. Tu nawet nie ma porównania z Ekstraklasą, gdzie to dwa mecze na Eurosporcie to mecze 7 i 8 wyboru. Czyli żadnego wyboru tak naprawde.

I nie pisz o fanboyowaniu bo to właśnie Ty nim jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugemnot weż naprawdę przestań. Dobrze wiesz, że gdyby mecz 2 i 4 wyboru dotyczył La liga to straciłbyś możliwość obejrzenia w jednej kolejce Realu i Barcelony. Tak jest z Bundesligą. W jednej kolejce widz Eleven nie zobaczy meczów dwóch najbardziej rozpoznawalnych drużyn Bayernu i Borussi. Tu nawet nie ma porównania z Ekstraklasą, gdzie to dwa mecze na Eurosporcie to mecze 7 i 8 wyboru. Czyli żadnego wyboru tak naprawde.

I nie pisz o fanboyowaniu bo to właśnie Ty nim jesteś.

Ja piszę cały czas o realiach rynkowych - Stars pokazał wyniki. Mecze ekstraklasy w Eurosporcie mają 200-300k, a nie 60 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość wąski tort - ile gospodarstw domowych nawet jak by wszystko włączyć FTA jest zainteresowane piłka klubową ? 2 miliony?

Z tego może 40% ma dostęp do płatnej telewizji udostępniającej te prawa i teraz wśród nas mamy kibiców Polskiej Piłki kopanej, ogórków z Laliga, koneserów 1 ligi polskiej, ligi ukraińskiej wreszcie Serie A czy Ligi Angielskiej. Przy założeniu że prowadząc normalne życie rodzinne max można obejrzeć 2 mecze w weekend to wynik 60.000 wydaje się rewelacyjny przy takiej dystrybucji.....


Tyle nie mają, może Legia - Lech tak ma. Reszta ma znacznie mniej ale i tak więcej niż inne ligi.

średnia zdaje się nieco ponad 100.000 .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się dyskutować 5 raz o tym samym. Jeśli dla Ciebie dwa mecze w tygodniu, w dodatku drugiego i czwartego wyboru to jest odpowiednik oddania wszystkich meczy Realu czy Barcy to milego fanbojowania. Ja wysiadam :).

No bo tak jest, oddali praktycznie wszystkie mecze Borussii Dortmund a zachowując wszelkie proporcje to jest to taki odpowiednik Realu/Barcy w lidze hiszpańskiej. Z resztą Stars właśnie udowodnił, że oglądalność Dortmundu jest na podobnym poziomie co Realu i Barcy. 

 

Swoją drogą nie spodziewałem się tak nędznej oglądalności takiego hitu ligi hiszpańskiej. Myślałem, że godzina meczu LFC - MU sprawi, że oglądalność będzie gorsza względem innych meczów a tu niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...