Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, to teraz napisz ile osób ogląda te 70% ligi hiszpańskiej i 50% ligi włoskiej. Porównaj to też do oglądalności ligi polskiej, angielskiej, LM. Konkretne liczby proszę. Bo idąc Twoim tokiem rozumowania to takie nc+ pokazuje 80% lub (wliczając multigę) 100% Ligi Mistrzów. Cały czas chodzi mi o konkretne liczby. Czy jest to kanał dla hobbystów czy coś więcej.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Intermario

Napisałeś przecież, że Serie A miałaby podobną oglądalność jak La Liga czy BPL, gdyby była odpowiednio promowana. Okazuje się jednak, że nawet Eleven bardziej promuje ligę hiszpańską czy nawet Puchar Anglii niż Serie A. Jak myślisz dlaczego? Ja poważnie pytam, bo chciałbym poznać Twoje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem powyżej - 20 lat promocji BPL. Ja się wychowałem na Serie A (gazety, mundial i LM ówczesna), która była latami zlewana, gdybym się urodził 10 lat później byłbym fanem BPL, bo załapałbym się na promowanie.....LL poważnie zaczęto promować ok 2006--07 - no i komu kibicuje młodzież i dzieciarnia? Nie MU, tylko Barca i Real :) Serie A była zlewana od zawsze, więc trudno żeby było dużo kibiców, bo teraz owszem są w kryzysie, ale kilka lat temu, nie mówiąc o 90 latach było inaczej...

 

Serie A w wielu krajach to liga nr 2....ciekawe dlaczego....ale BPL ma najlepszy marketing.....o liczbach możemy pogadać jak Serie A będzie miała taką ilość spotkań i marketing jak BPL  przez 10 lat....

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kluczowym zdaniem jest to, że Serie A jest obecnie w ogromnym kryzysie. Stąd odpływ gwiazd, stawianie na takie cudowne strzały jak Pogba, bo nawet reprezentacja Italii jest w dołku. Jak już napisałem wcześniej kiedyś Serie A była najlepszą ligą świata, ale teraz!? Nigdy nie zdarzyłoby się, że taki zawodnik jak Veratti grałby we Francji. Wtedy wszyscy Włosi grali u siebie+ największe gwiazdy typu Platini, Van Basten czy Maradona, o Bońku nie wspominając :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularność Premier League nie wzięła się z promowanie tej ligi przez C+. Angielska piłka w Polsce cieszyła się największym zainteresowaniem lata przed pojawieniem się C+. W latach 90' Serie A była zdecydowanie najlepszą ligą w Europie (czyli w zasadzie na świecie) a pierwszą zagraniczną liga jaką pokazywał polski Canal+ była Premiership. Mimo, że włoskie kluby co roku grały w finałach europejskich pucharów - LM, Pucharu UEFA, PZP to np. "Piłka Nożna" najwięcej miejsca poświęcała Premiership (i Bundeslidze ale wtedy grało wielu Polaków), na jesieni PN publikowała dwa skarby kibiców - jeden pt. "Ligi w Europie" i tam były Serie A, Bundesliga, Primera Division, 1 Division (Francja, chyba tak wtedy nazywała się tam liga), Holandia, Belgia i drugi pt. "Liga angielska" - każdy klub Premiership był prezentowany na oddzielnej stronie, skład, transfery, najlepsze/najgorsze wyniki, frekwencja, sponsorzy, typy bukmacherów co do miejsca na koniec sezonu itd., itd., były składy wszystkich klubów Division 1, tabele i wyniki poprzedniego sezonu wszystkich czterech zawodowych lig angielskich, pełny terminarz Premiership i Division 1 z wynikami z ostatnich sześciu sezonów a na dokładkę skarb kibica ligi skzockiej. W Totomiksie były do obstawiania oddzielnie liga angielska (10 meczów Premiership + 3 z Division 1) i wybrane mecze z pozostałych lig, chyba Bundesliga była jeszcze cała do obstawiania.

Mam gdzieś u siebie skarb kibica ligi angielskiej z lat 80', to samo co we wspomnianym wyżej wydawnictwie PN.

Po prostu angielska, czy w ogóle wyspiarska piłka cieszyła się w Polsce od bardzo dawna największym zainteresowaniem, nawet gdy nie było jeszcze u nas transmisji tv z lig zagranicznych.

A gdy powstała Premiership (obecna Premier League) i podpisywała kolejne kontrakty ze Sky to do klubów zaczęły płynąć duże pieniądze a wraz z nimi coraz lepsi piłkarze spoza Wysp.

Serie A dopadł kryzys a La Liga zyskała na popularności, głównie dzięki Realowi i Barcelonie, francuska się nie liczyła, nie liczy i nie będzie się liczyła, zawsze była dostarczycielem piłkarzy do Włoch, Anglii czy Hiszpanii, wszyscy najlepsi zaraz wyjeżdżali. I nie ma co się rozpisywać o tym, że kiedyś taki Verratti nie wyjechałby z Włoch a teraz gra we Francji, czy też, że w PSG jest więcej klasowych zawodników niż w całej Serie A bo to jedynie zasługa arabskich pieniędzy, gdyby nie szejkowie to żaden z klasowych piłkarzy w najlepszym czasie swojej kariery nie poszedłby grać do Francji.

Promocja ligi przez C+/Eleven nie ma znaczenia, angielska jeszcze długo będzie najchętniej oglądaną ligą zagraniczną w Polsce, hiszpańska będzie druga a tak dokładniej to Real i Barcelona. Nie wiem jak z Bundesligą bo jest bardziej dostępna niż angielska i zwłaszcza hiszpańska.

Edytowane przez lukaszo85
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem powyżej - 20 lat promocji BPL. Ja się wychowałem na Serie A (gazety, mundial i LM ówczesna), która była latami zlewana, gdybym się urodził 10 lat później byłbym fanem BPL, bo załapałbym się na promowanie.....LL poważnie zaczęto promować ok 2006--07 - no i komu kibicuje młodzież i dzieciarnia? Nie MU, tylko Barca i Real :) Serie A była zlewana od zawsze, więc trudno żeby było dużo kibiców, bo teraz owszem są w kryzysie, ale kilka lat temu, nie mówiąc o 90 latach było inaczej...

 

Serie A w wielu krajach to liga nr 2....ciekawe dlaczego....ale BPL ma najlepszy marketing.....o liczbach możemy pogadać jak Serie A będzie miała taką ilość spotkań i marketing jak BPL  przez 10 lat....

Tu podejmuję polemikę. Oczywiście są ludzie i może ty się do nich zaliczasz, że uważają ,że marketing czy promocja to jest najważniejsza rzecz na świecie. Można powiedzieć,że ze względu na prowadzony interes rodzinny mam pewne doświadczenia i przemyślenia. Nie mówię,że promocja czy marketing są nieistotne,ale uważam,że bardzo mocno są przeceniane. Nasz produkt ludzie kupują, bo jest po prostu dobry, nie szliśmy jak konkurencja w koszta typu ozdobne opakowania czy kupowanie certyfikatów( tak je się się kupuje), pece  od marketingu może by nawet uznali,że on u nas leży,ale nie narzekamy na wyniki sprzedaży, są dla nas bardzo zadowalające. Tak i tu- BPL nie jest popularna tylko dlatego jak przekonujesz bo była promowana, tylko po prostu angielskie kluby były mocne w LM- jeszcze parę lat temu np. trzy drużyny w półfinale tych rozgrywek. One były po prostu silne i poprzez transmisje także w otwartym kanałach zdobywały rzeszę fanów. Dlaczego włoska piłka była popularna w latach 90- bo wtedy była to liga dużo silniejsza z gwiazdami,a zespoły odpowiednio lepiej raziły sobie w europejskich pucharach. Naprawdę to gdzie grają gwiazdy futbolu także ma znaczenie. Myślę,że włoska piłka powoli wróci do łask, bo zespoły rosną w siłę i zainteresowanie nią także ze względu na osoby Szczęsnego czy Glika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok - ale w latach 2000 włoskie kluby też były w topie LM - 2003 (włoski finał), 2005, 2007, 2010....a pomimo to liga była pokazywana i promowana słabo....Kluby angielskie poza małym wyskokiem MU dopiero w drugiej połowie 00 zaczęły coś znaczyć, a wcześniej promocja tej ligi trwała w najlepsze. Przecież ja z lat 90 czy początku 00 pamiętam takie magazyny jak Mecz+Mecz, czy w ogóle skupianie się na Premiership wtedy - zakupione magazyny itd. Włoską mieli zawsze gdzieś, ale to chyba też trochę dlatego, że poza Basałajem nie miała ona potem "patrona"...tak jak Twaro BPL czy Smoku Ligue1, no i Laskowski z LL....

 

P.S. Będzie zabawnie jak okaże się, że jeszcze ze sobą handlujemy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nc+ jest jeszcze promocja na Eleven i Eleven Sports za 7,95 na rok?

Jest, z godzinkę temu zamówiłem :)

 

@Intermario, dzieciarnia kibicuje Barcelonie i Realowi, bo oni wygrywają. Pamiętasz jak było z Chicago Bulls? Jak zdobywali seryjnie mistrzostwo, to sami ich fani byli w Polsce, każdy miał czapeczkę Chicago Bulls.

W C+ zawsze było mniej meczów Serie A, bo oglądalność ich była mała w stosunku do innych lig, a była mała, ponieważ mecze były nudne. Drużyny skupiały się przede wszystkim na tym, by nie stracić gola. W BPL wręcz odwrotnie, ileż to meczów było gdzie jedna drużyna prowadziła 3-0, a mecz kończył się remisem. W Anglii zawsze grają do końca i to się ludziom podoba, stąd taka popularność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...