Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak gwoli ścisłości to CP w jednym sezonie kupił LM/LE i pół Eleven, więc raczej tam z kasą nie jest krucho. A skoro mocno stawiają na futbol, to wiadomo, że największą oglądalność ma nasza liga kopana, więc wcale na "dzień dobry" nie muszą się z tego przetargu wymiksować.

 

Inna sprawa, że do końca września mają wpłacić 40 mln euro za pakiet Eleven, a potem jeszcze ewentualne "odsetki" za zyski z działalności samego Eleven, więc tak sobie myślę, czy w ich interesie jest cokolwiek zmieniać w samym ESN, by przypadkiem sama marka za dużo nie zyskała i by nie trzeba było za nią dodatkowo płacić. A jak nie zmieniamy to nie inwestujemy, a jak nie inwestujemy to znaczy, że lepiej nie będzie.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 ligi + ledwie trzydzieścipare minut na program to za mało jak na EGL. Niech się namyślą bo poszli po łebkach.

Natomiast gdyby było z nimi krucho, to nie zapraszali innych gości, tylko trzymali się wewnątrz swojego zespołu. Eleven jest strasznie niestabilne w tej kwestii.

 

Nie zmienia to faktu, że jest gorzej jak było. Chyba że oszczędzają kasę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony Polsat miałby kanały sportowe od najniższego pakietu, głównie z siatkówką, dodatkowo płatne Eleveny i również dodatkowo płatne Polsaty Sport Premium. Klient musi kupić nawet trzy pakiety, jeden na wyłączność, dwa pozostałe również dla innych abonentów niż CP.

 

Z drugiej strony czy jest sens promowania Elevenów? Jakąś rozpoznawalność one już mają, ale nie musi to oznaczać ich pozostawienia. Świetnym przykładem jest hiszpański rynek, gdzie kanały Canal+ zmieniły swoją nazwe ledwie rok po zmianie właściciela. I nie pomógł nawet fakt, że CANAL+ był marką funkcjonującą na hiszpańskim rynku od 26 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei dzielenie się ligowymi prawami to żadna nowość, na wielu zagranicznych rynkach to się dzieje. Prawa po prostu są za drogie na jednego gracza. Oglądalność Bundeslgi, LaLiga czy Serie A też nie jest wysoka. Więc nie warto przepłacać dla kliku maniaków.

Wiem, że to jest normalne, ale jak napisał @lukas_k to wszystko wygląda tak jakby ktoś się machnął w obliczeniach, jakby przeszacował swoje możliwości finansowe. 

 

Czwarty kanał wygląda na zbędny (tam nic nie ma, to taki sportowy Polsat 2 gdzie Eleven wrzuca głównie powtórki). 

Były trzy pełne ligi, teraz jest jedna pełna i dwie niedoróbki mimo, że kanałów jest dwa razy więcej niż na samym początku. Co więcej, zauważyłem, że te pomniejsze ligi zaczęły znikać z portfolio jak brazylijska, szkocka itd. 

 

Pewnie wszyscy się zgodzą, że lepiej mieć 2-3 pełne prawa do danych lig niż 2-3 ligi do których ma się tylko część praw tak jak teraz. 

 

Najzabawniejsza jest jednak ta sytuacja z Bundesligą. Do dziś nie rozumiem tego teatrzyku, tego oficjalnego ogłaszania, zapraszania różnych redakcji na konferencję prasową by po jakimś czasie ogłosić taki klops. Z takich akcji znane są te różne spółki, które dziś są, ale za kilka dni już ich nie ma i nikt o nich wcześniej nie słyszał. Wiem, że Eleven niczego nie obiecywał, ale serio, zapachniało mi tu oszustwem. 

Teraz zamiast meczów PSG, Lyonu, Monaco czy Marsylii musimy oglądać hity z 2. Bundesligi albo Championship (z całym szacunkiem, ale to jednak zaplecze). Jeszcze rok temu ciężko było znaleźć wolne miejsce w ramówce czterech kanałów, teraz to wszystko można upchnąć na 2-3 antenach. 

jw. 

 

Biorąc to wszystko na logikę to wszystkie kluby zaplecza znaczą mniej niż beniaminkowie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Beniaminkowie, którzy na ogół cieszą się przecież małym lub najmniejszym zainteresowaniem w skali całej ligi.  

 

Tak naprawdę mecze drużyn drugoligowych czy trzecioligowych we wszystkich ligach świata są mało ciekawe, gdyż najlepsze drużyny z tychże niższych lig walczą nie o europejskie puchary tylko o prymat beniaminków w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Championship zdecydowanie ciekawszy niż liga francuska, super atmosfera na stadionach, wysoki poziom i do tego playoffs jako bonus na koniec sezonu. Jeśli chodzi o Ligue1, to tylko mecze Lyon i OM są warte oglądania, PSG to jakieś nieporozumienie we Francji, interesuje ich tylko Liga Mistrzów, tytuły krajowe nie są motywujące dla piłkarzy, widać było to przez ostatnie sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty kanał wygląda na zbędny (tam nic nie ma, to taki sportowy Polsat 2 gdzie Eleven wrzuca głównie powtórki). 

Były trzy pełne ligi, teraz jest jedna pełna i dwie niedoróbki mimo, że kanałów jest dwa razy więcej niż na samym początku. Co więcej, zauważyłem, że te pomniejsze ligi zaczęły znikać z portfolio jak brazylijska, szkocka itd.

 

Na czwartym kanale jest liga niemiecka, włoska (kiedy jest kilka spotkań o tej samej godzinie), żużel... Fakt, w tygodniu są same powtórki.

Edytowane przez senac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyli się, przeinwestowali, a potem chcieli w jakiś sposób zarobić, więc sprzedali część Bundesligi do C+, potem wzięli z nimi na spółę La Liga, bo też pewnie w kasie pusto i na koniec sprzedali udziały Polsatowi. Szkoda, bo potencjał był ogromny.

 

Osobiście się z tym nie zgadzam. Eleven nigdy potencjału nie miał. Kanały sportowe bez swojej platformy cyfrowej nie mają po prostu szans na wielką "kariere" w Polsce. Był Orange Sport, był Sportklub. Jak skończyły wszyscy wiemy. Jedyną różnicą między nimi, a Eleven są/były pieniądze. Stąd wzieła się masa praw telewizyjnych. Mijają 3 lata i już tak kolorowo nie jest, a moim zdaniem, będzie jeszcze gorzej. A szkoda, bo fajnie czasami spojrzeć na Championship, obejrzeć hity z Belgii, czy Szkocji. Obawiam się, że bez Eleven te prawa nie będą funkcjonowały w polskiej telewizji (belgijskiej i szkockiej już nie ma).

 

Kiedyś myślałem, że jedyną szansa dla Eleven jest wejście w jakiś sojusz z nc+ i dzielić się prawami. Szczególnie w tych czasach, kiedy są one bardzo drogie. W momencie, gdy większościowy pakiet przejął Polsat ta strategia wydaje się już niemożliwa na dłuższą mete. Ponadto, wszystko wygląda na to, że nc+ będzie "bratało się" z TVP przy przetargu ne ekstraklasę. Podejrzewam, że z pozytywnym skutkiem. Premier League powędruje pewniakiem do nc+ wg mnie. Polsat wykosztował się z LM i LE. Na dodatek nigdy nie inwestowali tak gigantycznych pieniędzy  w zagraniczną ligę. Eleven ma problem z finansami o czym świadczy ruch z Bundesligą i La Ligą. Tylko nc+ jest w stanie wyłożyć takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven kupił ligi,których oglądalność poza paroma wyjątkami to błąd statystyczny.Na tym się nie zarabia wiec cenę jaka podyktowali również była znikoma.nc+ i CP się temu zwyczajnie przyglądały i już zaczęły dzielić się resztkami.Rok i Eleven zniknie jak już pisałem.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Eleven to w pewnym momencie w tej "wielkiej platformie" którą abonujesz oglądałbyś koniki, regaty żeglarskie i może grę w warcaby. Nadal mają w całości Serie A, F1. W dodatku najlepsze kąski Laliga i Bundesliga. Nic mi więcej nie potrzeba w cenie połowy paczki fajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven kupił ligi,których oglądalność poza paroma wyjątkami to błąd statystyczny.Na tym się nie zarabia wiec cenę jaka podyktowali również była znikoma.nc+ i CP się temu zwyczajnie przyglądały i już zaczęły dzielić się resztkami.Rok i Eleven zniknie jak już pisałem.

 

W miesiącach "meczowych" Eleven 1 notuje w 16-49 taką samą lub minimalnie niższą oglądalność niż Canal+ Sport, Eleven 2 wyższą niż C+ Sport 2.

I tak jak np. w maju 2018 C+ miał spadek 30%, Eleven miało 100% wzrostu. Przy tych śmiesznych liczbach (SHR rzędu 0,15%) nietrudno o takie wyniki, ale tak czy inaczej trend widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@breaking, to za kilka lat już nie będzie Cię stać na fajki, bo zapłacisz za Canal+ jak na Eleven nie będzie już nic ciekawego, a nawet tych kanałów już nie będzie.

Lepsze kąski La Liga? A kto ma niby gorsze? :D Bo obie stace podizeliły się La Ligą na pół. Zresztą jakby Canal+ chciał całą La Ligę, to by pokazywał i tak góra 5 meczów w kolejce. :) A tak mamy podział dobry dla wszystkich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miesiącach "meczowych" Eleven 1 notuje w 16-49 taką samą lub minimalnie niższą oglądalność niż Canal+ Sport, Eleven 2 wyższą niż C+ Sport 2.

I tak jak np. w maju 2018 C+ miał spadek 30%, Eleven miało 100% wzrostu. Przy tych śmiesznych liczbach (SHR rzędu 0,15%) nietrudno o takie wyniki, ale tak czy inaczej trend widać...

 

Canal+ będzie nadal a Eleven nie.

@breaking dodaj że w jakośći telwizorów kineskopowych.Ale co tam..paczka fajek za Levante z Getafe to nie jest tak źle.Rok temu pisałem że stacja ta padnie...i jak widać leci w dół równiutko.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok znikną a w zanadrzu czekają prawa do żużlowej Ekstraligi, i nowo podpisane prawa do lig piłkarskich.  Skoro mają się zwijać, to czemu nie szukają oszczędności.

 

Możliwe, że gdyby Eleven wiedziało, że tak łatwo im wpadnie La Ligi na początku istnienia to by nie było szkockiej, belgijskiej czy brazylijskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile niektórym NC+ płaci za czarny PR względem Eleven. Tak to wygląda , a ja się cieszę znakomitymi meczami co weekend :) Eleven to globalna marka, ktora wchodzi na kolejne rynki, dzięki Solorzowi projekt będzie jeszcze stabilniejszy. Marka Eleven nie zniknie tak samo jak nie zlikwidowany został chociażby Plus. Rozumiem,że nie znacie się na ekonomii, biznesie, gospodarce ,ale skoro tak to nie zabierajcie w tych sprawach głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz,że przepłacili, rozumiem,że masz dostęp  do tego typu wiedzy. Jak nie masz to nie pisz rzeczy, których nie możesz udowodnić. Eleven prowadzi rozsądną politykę, w interesie zarówno Eleven jak i NC+ było zlożenie wspólnej oferty na La Liga. Na zachodzie to też już standard. Odchodzi się od wyłączności, nawet Solorz uważa,że należy zmienić podejście do dostępności treści sportowych. To co jest korzystne dla nadawców ,niekoniecznie jest dla widzów, raczej to w parze nie idzie,ale oni dbają o interes spółki ,a nie to by dla konsumenta było to najkorzystniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że NC+ i CP nie dbają o konsumenta i ich kanały sportowe mają się bardzo dobrze. Kasują swoje abonamenty jak leci. Natomiast jeśli ja płacę 11,90 za Eleven, a z tego jeszcze NC+ ma swój zysk, to na kim Eleven zarabia? :) Wydali wielkie pieniądze na niektóre prawa, ale kurek został zakręcony. :) Więc ciekawe jaka przyszłość ich czeka. Nie życzę im źle, bo to zawsze trzy kanały z niezłą piłką, a przed ich wejściem na rynek, Canal+ pokazywał tylko po dwa-trzy mecze danej ligi.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby w UK za La Ligę gdzie Sky maksymalnie dawał 5 milionów a Eleven dało 20..

Jak już operujesz kwotami to warto podać walutę. Poza tym cena praw sportowych to tajemnica handlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przestańcie z tym upadaniem Eleven. Przynajmniej do 2021 roku myślę, że spokojnie będą na naszym rynku (pytanie tylko w jakiej formie).

Przecież wciąż mają dobrze oglądaną Formułę 1, od przyszłego sezonu będzie u nich bardzo popularna PGE Ekstraliga. Do tego liga włoska w całości, gdzie występuje najwięcej Polaków. Wciąż można zobaczyć sporo ciekawych meczów z Hiszpanii i Niemiec (w tym Bayern i Lewandowskiego).

 

Oczywiście ostatnie lata pokazują, że wszystko może się zdarzyć, ale mimo to jakoś nie widać by Eleven zwijał się z polskiego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post @MartinFC o tym wyleciał, więc dam info jeszcze raz, bo myślę, że to dość istotne :).
Wszytkie GP F1 w Eleven będa emitowane w 4K. Kanał jest dostępny dla klientów Orange po światłowodzie.

Info z twittera P. Mirosławskiego tutaj: https://twitter.com/P_Miroslawski/status/1034798749435002880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...