Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Kanały nie będą kosztować 40 zł bo nie są tyle warte, no ale 5 zł też nie. Pamiętam że w Orange TV kupowało się Orange Sport na początku za 14 zł a był to jeden kanał który oferował ekstraklase i to bez najciekawszych meczów na żywo. Myślę, że aktualnie cena 15-20 zł to będzie max, które mogą sobie zażyczyć za nie. Zależy też ile będzie tych meczów w weekend na kanałach, jak koło 4-5 na kolejkę z Serie A to sporo kibiców tej ligi kanał zakupi (kibiców Juve, Milanu czy Interu w Polsce jest sporo).

No ale zobaczymy co sobie wymyślili, bo z pewnością plan już mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop:

Gdzie tyle kosztuje? Zarówno w NC+ i sieciach kablowych paczka Canal+ ostatnio podrożała. Może jak sobie tyle wynegocjujesz przy przedłużeniu, to masz. Dlatego moim zdaniem, cena do 40 zł za ESN jest realna. Choć oczyywiście wolałbym, jak ty, 20 zł. To by było optymalne rozwiązanie. Pamiętajmy, że nie zaprezentowali jeszcze wszystkich swoich atutów. Sporo praw mogą jeszcze dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven Sports będzie w obydwu platformach (@Pas Ratunkowy!!!), więc i nc+ i CP zarobi. Marża za SK i pewien kanał siostrzany się zwiększy.

Skąd ta pewność, że będzie? Jakieś dojścia? :>

 

A nc+ zapewne poszuka jakiś tanszych, ale ciekawych praw. Przykładowo FA CUP. Muszą coś kupić, żeby nie stracić na ofercie

The FA Cup też jest w ofercie praw MP & Silva, więc może Eleven Sports Network będzie to chciało także sobie p[beep]rnąć :)

 

Ale nie mają praw do FA Cup na Polskę, tylko na inne terytoria.

Więc w czym problem, żeby mieć? ;)

 

Realnie mówiąc porobiło się na rynku praw. Było dobrze, na Canal+ leciały hity, np. Milan vs Inter, PSG vs Monaco, nikomu nie były potrzebne mecze typu Chievo vs Atalanta.

 

Obecnie Eleven Sports posiada:

- liga włoska na wyłączność

- liga francuska na wyłączność

- liga szkocka

- liga belgijska

- liga portugalska - trwają negocjacje

- Puchar Francji

- Puchar Angli

- Puchar Ligi Angielskiej - trwają negocjacje

- Puchar Włoch - przejęcie od Polsatu

 

ponadto:

- LM mistrzów w piłce ręcznej

- liga hiszpańska w koszykówce - trawają negocjacje

- Serie A mężczyzn w siatkówce - najlepsza liga światowa na świecie

- liga niemiecka piłkarzy ręcznych

- F1 od nowego sezonu - w tym ma jeszcze Polsat - przecież kanał powstaje nie teraz ale za jakiś czas, a F1 do kiedy jeździ?

- NFL

- NHL - trwają negocjacje

 

Te prawa nie są naprawdę głupie, jest sporo tego, lig też jest sporo i są naprawdę ciekawe.

Jeżeli Canal+ nie zatrzyma ligi hiszpańskiej i NBA to może zwijać interes. Może się okazac, że Polsat weźmie LE i Ligę hiszpańską bo Canal+ zamoczy na Ekstraklasie grube miliony - chyba 150 mln na sezon?

Widać teraz, że Ekstraklasa to gwóźdź do trumny i Canal+ obudził się teraz ręką w nocniku.

Skąd wiesz, że trwają negocjacje odnośnie praw do Ligi NOS (liga portugalska), Capital One Cup (Puchar Ligi Angielskiej), Ligi ACB (ligowe rozgrywki koszykarskie w Hiszpanii), SuperLega (siatkarskie rozgrywki ligowe mężczyzn we Włoszech) oraz NHL? :> Bo chyba znikąd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, co wy gadacie o kwocie 20zł. Od wielu lat mam Canal+, i powiem Wam, że jeszcze nigdy nie obejrzałem całego meczu ligi (nawet całej jednej połowy) francuskiej, włoskiej czy nawet hiszpańskiej (oprócz Barca-Real raz na rok). To są po prostu nudy, zresztą potwierdzały to wyniki oglądalności na poziomie kilku tysięcy osób. LM w ręczną jest interesująca tylko i wyłącznie kiedy gra polski zespół. F1 jak nie ma Kubicy mnie, jak i moich znajomych już w ogóle nie jara (wiem jest garstka fanatyków co nawet o 3 rano obejrzą drugą sesje kwalifikacyjną, i wiem też że o 3 rano nie ma tej sesji).

 

Tylko wymienię Wam, ile to kanałów sportowych nie wchodziło i jak się to kończyło: Wizja Sport, nPremium, Polsat Futbol, Orange Sport, Orange Sport Info, ESPN America, Sportklub, Sportklub+. Taką samą przyszłość zwiastuje dla 11. Na rynku jest 4 dużych graczy, i więcej nie jest w stanie się utrzymać: TVP, C+, Polsat i Eurosport.

 

Jedyna szansa dla 11 jest taka, że pojawią się w pakietach już obecnych bez dodatkowej opłaty. Przypomnę, że już NC+ się przejechało na tym, jak podzieliło sport na lepszy i gorszy w pakietach CANAL+ Siler, Gold i Platinium. Po prostu nikt nie zapłaci za mecz ligi francuskiej czy szkockiej, bo to nikogo nie interesuje (poza garstką fanatyków). W przeciwieństwie do ligi polskiej, angielskiej, niemieckiej i LM, i oczywiście mecze kadry w gałę, siatę i ręczną. Jak ustalą kwotę dodatkową nawet na 5 zł to proszę bardzo, krzyżyk na drogę. Za 2-3 lata skończą jak Wizja, albo w najlepszym wypadku jak Sportklub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na ostateczne komunikaty. Na razie jest to dyskusja o bycie przyszłym, na razie wirtualnym. Nie wiemy do końca co i jak. Rzucanie kwotami miesięcznymi za dostęp do tej stacji to skrajna nieodpowiedzialność. Ktoś weźmie sobie do serca daną kwotę (możliwie niską), a gdy będzie ona finalnie wyższa, ruszy atak szczujni.

Nowemu projektowi kibicuję. Widać, że mają co zaproponować. Nie wierzę, że nie są dogadani z Orange Sport. Na pewno jakiś układ jest, zapewne utrzymujący kanały dystrybucji. Czyli pewnie byłby dostępny tam gdzie Orange Sport, ale za dodatkową opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w ogóle łączycie ten kanał ze SportKlubem, że jest powiązany, itp? Tylko dlatego, że ktoś z tej telewizji przechodzi do innej? Bo to jest mały argument.

 

Co do dostępności, to jakoś CANALSAT potrafiło dołączyć beIN SPORTS do oferty od samego początku, szczególnie że to jest spora i tańsza konkurencja dla CANAL+. Nawet się kłócili w sądach o działania monopolistyczne, i mimo przegranej CANAL+, to beIN SPORTS nie wywali. Sky także dołączył BT Sport od początku. Bez nich też by sobie dali radę, bo BT nie jest małe i ma sporo abonentów, ale jednak. Wiadomo, że Polska to dosyć inny i też chyba specyficzny rynek, ale czy taki Cyfrowy Polsat robiłby problem z dołączeniem Eleven Sports Network, nawet jakby byli w oddzielnej opcji dodatkowej? nc+ to takie 50:50 szans. Nie ma co spekulować. Będzie co będzie.

 

Natomiast gadanie o cenach, to temat rzeka. Można gadać i gadać, ale i tak do niczego nie dojdziemy, bo tak naprawdę NIC nie wiemy. Poza tym, że ich model biznesowy to ma być format telewizji premium. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te prawa do FA Cup mnie zastanawiają, bo skoro są takie bezproblemowe, i w zasięgu polskich nadawców, to dlaczego nikt tych praw nie zakupił?

Odnośnie samego kanału to z tymi dwoma ligami, albo będzie gorzej (gdyby nie było w nc+), albo lepiej (wytargować te kanały w ramach pakietu, czyli więcej sportu za tą samą cenę).

Gorzej jak trzeba będzie dokupić dekoder CP. :(

A może zrobią też pakiet online, dla tych którzy nie mogą mieć dostępu poprzez DVB-S/C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop:

Gdzie tyle kosztuje? Zarówno w NC+ i sieciach kablowych paczka Canal+ ostatnio podrożała. Może jak sobie tyle wynegocjujesz przy przedłużeniu, to masz. Dlatego moim zdaniem, cena do 40 zł za ESN jest realna. Choć oczyywiście wolałbym, jak ty, 20 zł. To by było optymalne rozwiązanie. Pamiętajmy, że nie zaprezentowali jeszcze wszystkich swoich atutów. Sporo praw mogą jeszcze dokupić.

Dla nowych abonentów pakiet Extra+ kostuje 60, a wraz z C+ 100, więc... ;)

Ponad 20 miesięcznie to dla ESN będzie samobójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie poczekajcie to się dowiecie, jest wolny rynek - skoro wszedł nowy gracz i kupił prawa to ma. Czy to korzystne dla widzów?? To się okaże. Moim zdaniem o rzecz względna- na pewno znajdzie się jakaś grupa osób zadowolona, która będzie liczyć na więcej spotkań z kolejki i jest gotowa zapłacić więcej, bo jest fanem Serie A czy Lique 1. Dla reszty będzie to strata odczuwalna, ale nie wiadomo jak- bo wyniki oglądalności pokazują,że nie należą to ligi do tych najbardziej pożądanych przez widzów i popularnych,a wybrane mecze jak będą mieli ochotę obejrzą sobie tak jak teraz śledzą rozgrywki FA CUP, Ligi portugalskiej itd. Oczywiście woleli by było jak było, ale takie jest życie, ja też bym wiele rzeczy chciał,a nie mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ta podnieta tym kanałem. Mają solidne prawa to fakt ale z pewnością nie jest to kanał premium za wysokie pieniądze. Można byc pasjonatem ligi francuskiej, włoskiej czy szkockiej ale powiedzmy sobie szczerze ze najważniejsze ligi w europie to liga angielska, hiszpańska i w trzeciej kolejności niemiecka. W dodatku dochodzi najbardziej prestiżowa liga mistrzów. A tu podnieta że ligi z drugiego szeregu pojawią się na nowym kanale, w dodatku kanale dodatkowo płatnym. Dziś ligi są tak rozbudowane że mając prawa do jednej z lig angielskiej, hiszpańskiej czy niemieckiej można cały weekend zapchac transmisjami live i i tak normalny człowiek tego nie jest w stanie oglądnąc. Ja przez ostatnie dwa lata oglądnąłem 2 mecze ligi francuskiej a ligi włoskiej nie oglądałem nawet 30 minut przez ten czas.

 

PS.

sorry za brak używanie dużych LITER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolob nie pisz, że liga francuska czy włoska to ligi drugiego sortu, bo tak nie jest. Czyli, że co - gdy te ligi były w Canal+ to były mocne i cieszyliśmy się, że mamy najmocniejsze ligi w jednym kanale, a gdy teraz odeszły z Canal+ to nagle są to ligi drugiego sortu? Sorry, ale tak nie jest. Oczywiście, że miały słabszą oglądalność od ligi angielskiej czy hiszpańskiej, ale nie powinniśmy ich marginalizować.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana nie mogę ogarnąć skąd padła kwota 20 zł i wyżej. To będzie kanał pokroju dawnego nSport czy niedawnego OS. F1 na Polsacie prawie bezkosztowo...ten kanał nie będzie drogi.Atutem będzie dostępność.

No, chyba , że beęzie...to za pół roku GO nie bedzie. Nikt za Serie A nie da 20 zł Extra, w zyciu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę już typowe podejście fanbojstwa Canal+ w temacie. Wszystko jest fajne i "premium" o ile pokazje to Canal+. Kiedy ma to konkurencja - czy Polsat czy Eleven, produkt staje się drugiego sortu. Pogratulować takich fanów ;).

Liga włoska i francuska to są super produkty i miejmy nadzieję, że będą pokazywane tak jak na to zasługują, czyli nie dwa razy na tydzien jako zapchajdziura.

 

@bat: przestań już filozofować - jasno zostało napisane zarówno w komunikacie jak i zostało to potwierdzone przez szefa kanału, że będzie dodatkowo płatny, "premium". Ty robisz z niego Eurosport. Przypominam, że NC+ liczy sobie dodatkową kasę za takie bzdety jak History Channel czy Adventure HD, a tutaj czytam fantazje, że dostępność Eleven będzie na poziomie Polsat Sport News ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...