Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Praw coraz więcej a kanałów wciąż tylko trzy. Nie wiem jak dokładnie to się rozkładać będzie na weekendy ale można podejrzewać, że to właśnie fani Serie A ucierpią na przejściu Bundesligi do Eleven najbardziej. 

Początkowo korzystali mocno też z praw do Ligue 1, pod koniec tych meczów było tyle co kot napłakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na ten moment ESN ponosi straty i się nie bilansuje, ale liczą na długoterminowy zysk dzięki stale rosnącej liczbie abonentów.

Gdzie, tam nic takiego nie ma. Wywiad był bardzo dyplomatyczny z obu stron. Tak jakby go wcale nie było. Totalne zero. Takie coś to mogę sobie sam napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Serie A, za League Pass mógłbym dać co najwyżej 20 zeta - więcej ta liga warta nie jest. :D

Ja przykładowo za Bundesligę nie zapłaciłbym nawet centa, bo Bayern wygrywa ją regularnie w okolicach Wielkanocy, albo i wcześniej. 

 

To jak kupno 2 godzinnego filmu, który zacina się w połowie, a potem oglądamy tylko poprzeczne pasy zakłóceń czyt. walkę reszty klubów o okruszki, które Bayern łaskawie dla nich zostawił. 

 

Zresztą Bundesliga nigdy nie kojarzyła mi się z Premium czy tym bardziej z League Pass. Każdy kto ma / miał Astrę ten wie, że highlighsty / gole z tych rozgrywek można oglądać garściami za friko. Ponadto Bundesliga chyba tylko przez chwilę była w Canal+, a później w nietrudno dostępnym Eurosporcie 2, SportKlubie i jego hajdefiniszyn xD, w Polsacie Sport, który pokazywał bramki z BL choćby w TV4. 

 

Trudno więc tak z dnia na dzień przyjąć, że BL to produkt premium. Ja przynajmniej nigdy nie miałem takiego wrażenia. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

Gdyby BL była pokazywana w Canal+ to w Twoim odczuciu byłby to produkt premium ? Ja uważam że Eleven zrobił bardzo dobry interes kupując prawa do BL. W ten sposób zdobędą wielu nowych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby BL była pokazywana w Canal+ to w Twoim odczuciu byłby to produkt premium ?

Z perspektywy Polaka na pewno tak.

 

Premium w tym kraju kojarzy mi się z czymś trudno dostępnym, co mnie interesuje i jedynym sposobem na zobaczenie tego czegoś jest danina, którą uiszczam za dostęp do tego czegoś. 

 

Przykładowo chciałbym zobaczyć wszystkie bramki z Serie A w HD na Hot Birdzie, ale nie ma na to szans. Owszem są, ale w SD marnej jakości. 

 

Co innego Bundesliga na Astrze. Tam jest tego pod dostatkiem. Po co mi więc magazyn ligowy BL w Eurosporcie 2 skoro równie dobrze mogę włączyć za darmo jakiś program sportowy w ZDF HD na Astrze i wszystkie bramki oglądam w lepszej jakości obrazu niż ten jaki oferuje mi Eurosport 2 HD, który oszczędza na bitrejtach. 

Ja bym nie dał grosza za Serie A, bo tam Juve 6 raz z rzędu zdobywa mistrzostwo a reszta to statyści.

https://forum.satkurier.pl/topic/2183-bundesliga/?p=1264382

 

haha

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Bundesliga nigdy nie kojarzyła mi się z Premium czy tym bardziej z League Pass. Każdy kto ma / miał Astrę ten wie, że highlighsty / gole z tych rozgrywek można oglądać garściami za friko. Ponadto Bundesliga chyba tylko przez chwilę była w Canal+, a później w nietrudno dostępnym Eurosporcie 2, SportKlubie i jego hajdefiniszyn xD, w Polsacie Sport, który pokazywał bramki z BL choćby w TV4. 

 

Trudno więc tak z dnia na dzień przyjąć, że BL to produkt premium. Ja przynajmniej nigdy nie miałem takiego wrażenia. 

 

Jeżeli dostepność ma być argumentem świadczącym, że dany produkt jest premium to niezależnie od tego co kupi przykładowo C+ automatycznie staje się premium np. regaty, jeździectwo czy inne golfy. 

 

 

Ja bym nie dał grosza za Serie A, bo tam Juve 6 raz z rzędu zdobywa mistrzostwo a reszta to statyści.

 

Ja też. W sumie to nawet gdyby mi dopłacano to nie wiem czy bym to oglądał. Nic dziwnego, że C+ traktowało tą lige jak piąte koło u wozu, jako coś niepotrzebnego. Podobnie może być w Eleven - już teraz liga francuska zeszła na dalszy plan, podobny los może spotkać ligę włoską po tym jak ropoczną się tam transmisje Bundesligi. 

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie, tam nic takiego nie ma. Wywiad był bardzo dyplomatyczny z obu stron. Tak jakby go wcale nie było. Totalne zero. Takie coś to mogę sobie sam napisać.

Wyciągam wnioski z tego co i jak ktoś mówi. Możesz się nie zgodzić, ale ja tak to widzę.

 

Premium w tym kraju kojarzy mi się z czymś trudno dostępnym, co mnie interesuje i jedynym sposobem na zobaczenie tego czegoś jest danina, którą uiszczam za dostęp do tego czegoś. 

To właśnie jedno z najgłupszych pojęć produktu premium :D Jak coś jest drogie to znaczy, że dobre. Ehh... ludzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko liga angielska , la liga i bundesliga ma w Polsce oglądalność -  reszta to zapychacze ramówki - liga francuska  ,serie a- ligi dla koneserów!!!

Edytowane przez Barti
Pisanie całego postu pogrubioną czcionką jest zbędne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko liga angielska , la liga i bundesliga ma w Polsce oglądalność -  reszta to zapychacze ramówki - liga francuska  ,serie a- ligi dla koneserów!!!

 

Pogadamy jak Bundesliga będzie w mniej znanym Eleven (zasięg techniczny) niż w znanej od ponad 20 lat marce jaką jest Eurosport + jego dostępność. Wtedy porównamy oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko liga angielska , la liga i bundesliga ma w Polsce oglądalność -  reszta to zapychacze ramówki - liga francuska  ,serie a- ligi dla koneserów!!!

Przecież mecze La Liga bez udziału Barcelony i Realu cieszą się żałosną oglądalnością i obawiam się, że tak samo może być w przypadku Bundesligi tylko, że zamiast Realu i Barcelony wstaw sobie Bayern i Dortmund. Niech cię nie zwiedzie oglądalność w Eurosporcie 2, bo to wbrew pozorom kanał o znacznie lepszej dostępności niż Eleven.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większy zasięg, tym bardziej mamy do czynienia z widzami, którzy oglądają mecze głównie dlatego, że mają do nich dostęp. Z tego powodu w przypadku lig piłkarskich ciężko określić, która z nich jest popularniejsza, tym bardziej że tylko niewielka grupa widzów ma wpływ na wyniki oglądalności.

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komentarz odbywa się przez jakieś tuby czy coś? Jest on tak "stłumiony", że masakra - na innych kanałach sportowych tego nie ma, wszystko jest w porządku. Wczoraj obejrzalem pierwszy mecz od dawna na którymkolwiek z tych kanalow i caly czas jest to samo.

Już nie mówię o samych komentatorach, którzy w dalszym ciągu komentują w tempie 10 słów na sekundę i drą się niemiłosiernie - ciężko cokolwiek zrozumieć.

 

Bundesliga od nowego sezonu na Elevenach to będzie horror ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, całą godzinę z Tottim pokazali ;) na mecz Lazio weszli w 2min. Ale i tak szkkda ze skończyli bo sie chcialo oglądać co dalej na Olimpico sie wydarzy...

Mecz Lazio potem sie oglądało tak nijak,bez żadnych większych emocji nawet. Guziak musial nieźle sie emocjonowac, bo az Czachowski do niego w pewnym momencie, "Dominik usiądź, kurcze..." czy cos takiego. Ale nie ma sje co dziwić, sam mecz to taki ładunek emocjonalny, a potem jeszcze pożegnanie legendy, wielkiego piłkarza. Serce stawało w gardle jak sie patrzyło na trybuny i te piękne fanki ze łzami w oczach, potem Daniele de Rossi nawet mial minę jakby zaraz mial płakać, tak Daniele De Rossi!! Twardziel wielki.

 

El Shaarawy i Florenzi również oczy zalzawione. Przyznam że też sie wzruszylem mocno.

 

GRAZIE GRANDE IL CAPITANO!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...