Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, bugmenot napisał:

@roberttosat reklamy w Canal+ Sport są dłużej niż istnieje Eleven :D.

Kolega @shevchenko1987 wysyłał mnie i innych na forum do okulisty, więc szczerze dziwi, że nie zauważył kilkuminutowych bloków reklamowych, plansz sponsorskich itd.

Taka z bramami garażowymi emitowana 10 razy dziennie szczególnie mi się wbiła w pamięć, kiedy jeszcze od czasu do czasu oglądałem ekstraklasę ;).

A, że reklam jest mniej niż w Eleven - zapewne coś do rzeczy ma kwestia niskiej oglądalności C+ Sport.

 

edit: Youtube ma nawet w swoich zasobach blok reklamowy na C+ Sport z 2005 roku ;).

 

 

 

Ja nie miałem na myśli minibloków reklamowych pomiędzy transmisjami, bo tego nie oglądam tylko to co męczy w Eleven czyli ledwo zacznie się jakaś transmija i od razu j e b s "Tylko jedna reklama...", oglądasz sobie np. trening F1 i dostajesz co 10 minut przerwę reklamową... O ile w takim smutnym Eurosporcie za który się dodatkowo nie płaci jest to w jakiś sposób zrozumiałe to w kanałach premium, dodatkowo płatnych już nie. 

 

Do okulisty wysyłałem Cię w innym celu, ale nie mam zamiaru na nowo bić z tobą piany :P

 

@roberttosat, zgadzam się z tobą, ale każdy widzi to co chce ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 15:26, roberttosat napisał:

Przez długi okres czasu nie było tych reklam. Kojarzysz może czy pamięć ulotna?

 

Mogłeś napisać dokładnie kiedy był ten długi okres, to by wiedział do czego się odnosi.

 

Tylko jedna reklama, to największy minus Eleven. Niestety oferty bukmacherów pojawiają się wszędzie. Zarówno Eleven, Polsat Sport jak i Canal+Sport.  Nie wiem jak was, ale mnie np. to bardziej wkurza niż zachęci do skorzystania z oferty STS lub forBet.  Gdyby wchodzili odpowiednio wcześnie i tak sobie włączyli tą jedną reklamę, to może jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, darius010 napisał:

Dlaczego drugi dzień przycina eleven 1, eleven 2 z tego samego tp. wszystko ok. Ewidentnie ich wina. Kto tam pracuję w ogóle. Wieczne problemy techniczne.

Być może jest jakiś problem po stronie nc+ która retransmituje wszystkie eleveny na swoich tp.

W mojej lokalnej kablówce eleveny mają ze światłowodu i na e1 obraz jest płynny i bez zakłóceń.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, darius010 napisał:

Dlaczego drugi dzień przycina eleven 1, eleven 2 z tego samego tp. wszystko ok. Ewidentnie ich wina. Kto tam pracuję w ogóle. Wieczne problemy techniczne.

Mam to samo, strasznie irytujące. Sprawdzałem sygnał w UPC, i tam Eleveny śmigają bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem wstanie zrozumieć jednego. Że w tej stacji problemy techniczne są normą, co oni są miesiąc na rynku. 4 czy 5 lat i oni dalej. 

 

Ten weekend przycinania Eleven 1, była Tarcza wspólnoty urwało transmisję. A Serie A w tamtym roku rwało nagminnie.

 

I co teraz albo oglądać i się irytować, albo czekać żeby poprawili.

Edytowane przez darius010
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, darius010 napisał:

Ja nie jestem wstanie zrozumieć jednego. Że w tej stacji problemy techniczne są normą, co oni są miesiąc na rynku. 4 czy 5 lat i oni dalej. 

 

Ten weekend przycinania Eleven 1, była Tarcza wspólnoty urwało transmisję. A Serie A w tamtym roku rwało nagminnie.

 

I co teraz albo oglądać i się irytować, albo czekać żeby poprawili.

Przecież od początku istnienia tej stacji jest to samo. Wykupili miejsce na satelicie najmniejszym kosztem, byle się upchać... ;)

Ciekawe do kiedy mają umowę z NC+ na te parametry, bo pewnie potem ich Zygmunt upcha po swojemu. :D

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleveny na sat mają stałe i wysokie jak na dzisiejsze warunki bitrate 7 Mbps.

Ostatni pomiar C+ Sport na digitalbitrate to średnia (VBR) 5.9 Mbps, nSport+ 5.3 mega ;). Nie wspominając już o Eurosportach i ich 3.6 Mbps...

Coś jest nie tak z dosyłem albo późniejszym enkodowaniem tego, ale nikomu najwidoczniej nie zależy - ani platformie, ani nadawcy.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem 7 mega na Eleven najczęsciej to sie kręci 6.6-6.8-6.9.C+ paczka czy nSport nadają  ze zmiennym bitrate więc wyglada to przyzwoicie bo nawet jak jest przez np sekundę czy dwie 5 mega do zaraz potrafi być i znacznie ponad 10mega.A pomiar gdzieś na stronach to może średnia z miesiąca.Gdy więcej transmisji na żywo to może faktycznie ucinają lub gdy sa powrórki.Transmisje nażywo wygladają dobrze.Na Eleven jest stałe bitrate i zmiany to tylko ułamek jak pisałem 6.6-6.8 średnia najczęsciej.Warto też dodać że na C+ są jakieś studia ,magazyny itp też obcinają co wpływa na średnie na stronach a scen dynamicznych nie ma wiec nie widać tego na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarodajna jest na Eleven bo jest stała w konkurecji jak pisałem ucinaja powtórki powtórek najczęsciej.Czyli to czego chyba nikt nie oglada.Mnie przynajmniej interesuje jakość tego co ogladam a nie średnia z miesiaca.Bo w miesiącu to ja mogę oglądać kilka czy kilknaście trnsmisji tych teoretycznie w lepszej jakości.A piszę teoretycznie lepszej bo od czasu do czasu sprawdzam na odbiorniku i wiem jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku VBR taki dłuższy pomiar też daje pogląd jakiej minimalnej i maksymalnej jakości spodziewać się na danym kanale.

Nawet w przypadku transmisji live C+ Sport automatycznie zjeżdza z bitrate jak coś się dzieje na sąsiednim C+ i C+ Now. Nadmiaru miejsca tam nie ma bo na tym samym transponderze Eleven 4 i Eurosport międzynarodowy zjadają ponad 1/4 pojemności i mają CBR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem mam taką możliwość na odbiorniku i mogą sobie badać i podczas całego meczu i widzę max ,minimum i średnią.I nie potrzebuję do tego średnich z miesiaca.Interesuje mnie jakość tego co ogladam.Na Eleven wiem czego się spodziewać na C+ nie do końca.Ale pisanie że na tym drugim jest gorsza jakość nie jest chyba prawdą.Chyba że mam problem ze wzrokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądasz każdego meczu, a samego kanału 24h na dobę stąd trzeba posiłkować się tymi co takie statystyki prowadzą ;).

Włączając Eleven zawsze masz gwarancję, że będzie 7 Mbps. Na C+ możesz mieć 14 i możesz mieć 2, a średnia z całej doby jest porównywalna (albo trochę wyższa zależnie od tego co jest pokazywane i "ruchu" na innych kanałach na transponderze - jeśli na kilku dzieje się coś co potrzebuje bitrate to nagle ono z kapelusza się nie wyczaruje).

 

Niezależnie od tego, sens mojej wypowiedzi był taki, że bitrate Eleven zupełnie wystarczy do normalnego nadawania sportu, bez przycięć, pikselozy itd. A mimo wszystko ten kanał na sat wygląda jak wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 2 mega to cię chyba poniosło.Od Eleven są wieksze oczekiwania bo kanał dodatkowo płatny i tyle.A obecnie sprawdzam i widzę że kanał z najtańszego pakietu TVP Sport kręci średnią znacznie ponad 7 mega a max było ponad 12 mega.Edit ale skoro już niby kanały UHD nadają poniżej 10mega to dlaczego te w hd mają nadawać niz jakaś tam przyjęta średnia.?

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie poniosło mnie. C+ Sport ma dolny limit na 4 Mbps (więc nawet jak masz statyczną planszę to niżej nie zjedzie), ale już przy C+ Sport 2 gdzie na transponderze jest razem 5 kanałów sportowych i Canal+1 gdzie też takie rzeczy lecą dolna granica to 1.3 Mbps ;).

No tylko żeby to było widać właśnie trzeba spojrzeć na statystyki, a nie wyrywkowo. TVP Sport ma średnio 7, ale już Eurosport trochę ponad 3, Sportklub 5, Polsat Sport News 6 itd..

CP w IPTV/OTT nadaje wszystko z CBR poniżej 5 mega (jedynie PSP ma 8 Mbps) i ktoś to też kupuje i ogląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...