Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Utrata przez Eleven  5meczów na kolejkę La Liga to nie koniec świata. Nadal pozostaje połowa tej ligi plus gwarantowane El Clasico. Mogą nadal pokazać 8 meczy na kolejkę Bundesligi, czy nawet 10 Serie A plus Carabao Cup, a później FA Cup. Takiej ilości meczów nie pokaże żaden kanał w Polsce, a że nie można mieć wszystkiego to oczywiste. W obecnym czasie ceny za prawa szczególnie piłkarskie idą strasznie w górę i deale będą na porządku dziennym. Zobaczymy na przestrzeni czasu, jaką politykę będzie prowadził Polsat wobec Elevenów.

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście. Wyjątkowo poprawiono post. Usunięto też ostatnie, bełkotliwe i niezrozumiałe zdanie w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam sobie w kablu Eleven w cenie 5 złotych i mam w zasadzie większość lig w 50% plus F1. To mi wystarcza, jeśli chodzi o sport. W moim przypadku abonowanie w cenie C+ 59,90 Prestige stało się zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie zmusza do abonowania kanałów Eleven. Cena to jeden z atutów tego podmiotu. C+ ma 2/9 Bundesligi, 50% La Ligi , 75% Ekstraklasy , Premier League. Cena kilkukrotnie większa,a czy w prawach to jest kilka razy lepiej niż Eleven - no raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakłamujmy rzeczywistości, oferta Eleven jest coraz słabsza i szczególnie abonenci CP mają prawo być tym zdegustowani. Obiecywano całą Bundesligę, a za chwilę oddano część do C+, potem podział praw La Ligi. Jak już pisałem tylko fani Serie A i F1 mogą być zadowoleni. Też nie manipulujmy cenami, bo oferta za 5 zł to nie jest norma, podobnie jak cena 60 zł za Canal+. Prawda jak zwykle leży pośrodku. Dla mnie ich oferta warta jest właśnie tych 5 zł, ale Vectra się uparła i podaje cenę 14,90, co za kilka meczów ligi hiszpańskiej w miesiącu jest, podkreślam dla mnie, nie do przyjęcia, tym bardziej, że w pakiecie mam E2 i E4(inna sprawa to brak tego kanału w CP, co najmniej śmieszne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, że zaglądam tu już tylko od wielkiego dzwonu, bo widzę, że nic tu się nie zmieniło :) Tak tylko przypominam, że przy ciekawym kalendarzu LaLigi może być tak, że wybierając naprzemiennie pierwszy mecz jedna telewizja będzie mieć hity, a druga nie :)

 

Jeśli założymy, że pierwszą kolejkę pierwszy wybierał E to w następnym miesiącach kalendarz transmisji będzie wyglądał prawdopodobnie tak:

Eleven:

Girona - Real

Barcelona - Huesca

Sociedad - Barcelona

Real - Espanyol

Leganes - Barcelona

Real - Atletico

Deportivo - Real

Barcelona - Sevilla

C+:

Valencia - Barcelona

Real - Leganes

Athletic - Real

Barcelona - Girona

Sevilla - Real

Barcelona - Athletic

Valencia - Barcelona

Real - Levante

Chyba, że pierwszy wybierał C+, to wtedy podział będzie odwrotny :) Ograniczyłem się tylko do meczów Barcy i Realu, ale już tu widać, że przy odrobinie szczęścia/pecha można np. nie obejrzeć Barcy/Realu przez 3 kolejki jak się nie ma obu kanałów :) Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, ale ogólnie sprawa jest bardzo ciekawa.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie zmusza do abonowania kanałów Eleven. Cena to jeden z atutów tego podmiotu. C+ ma 2/9 Bundesligi, 50% La Ligi , 75% Ekstraklasy , Premier League. Cena kilkukrotnie większa,a czy w prawach to jest kilka razy lepiej niż Eleven - no raczej nie.

Nikt nie zmusza "dając" Eleven "w pakiecie"? Ciekawe spojrzenie na sprawę. 

@spirit83 o tym właśnie mówię, a niektórzy twierdzą, że przecież nic się nie dzieje. Poza tym trzeba pamiętać, że cena się nie zmieniła i jaki to jest plus.  :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przymusu wykupywania pakietu, posiadania płatnej TV też nie. :)

@Arkon jak C+ trzy lata temu stracił La Ligę, Serie A i Lique1 to ich oferta uległa polepszeniu czy pogorszeniu? Czy paczka Canal+ potaniała w związku z istotnymi utratami praw? Dopóki nie było Eleven na rynku to właściwie Canal+ nie miał konkurenta zainteresowanego jego produktami - pojawienie się Eleven to zmieniło , jednak nie oznaczało to,że jak Eleven zdobyło dane prawa na trzy lata to będzie je miało przez kolejne 3,6, 9 , 12 lat. Wiedziałem(przynajmniej ja),że teraz te prawa mogą wędrować pomiędzy tymi dwoma podmiotami, że sytuacja nie będzie tak klarowna jak przed 2015 r. Ok, oferta Eleven się pogorszyła, ale i oferta Canal+ nie uległa znaczącej poprawie, jest gorsza niż przed 2015 rokiem. Najgorsza jest dla kibiców, którzy muszą tak : abonować Canal+, dokupywać Eleven i PSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok dokładnie. W przypadku C+ nawet teraz pogorszenie oferty dla kibica jest gorsze niż w przypadku Eleven - całą LM i LE zastąpiła połowa La Ligi.

No ale o tym nikt nie napisze, jest moda na hejtowanie Eleven od momentu ich startu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy abonent C+ jest abonentem NC+, a i tam za darmo LM na dłużej niż kilka miesięcy na razie nikt nie dostał, oficjalnego cennika nie ma ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakłamujmy rzeczywistości, oferta Eleven jest coraz słabsza i szczególnie abonenci CP mają prawo być tym zdegustowani. Obiecywano całą Bundesligę, a za chwilę oddano część do C+, potem podział praw La Ligi. Jak już pisałem tylko fani Serie A i F1 mogą być zadowoleni. Też nie manipulujmy cenami, bo oferta za 5 zł to nie jest norma, podobnie jak cena 60 zł za Canal+. Prawda jak zwykle leży pośrodku. Dla mnie ich oferta warta jest właśnie tych 5 zł, ale Vectra się uparła i podaje cenę 14,90, co za kilka meczów ligi hiszpańskiej w miesiącu jest, podkreślam dla mnie, nie do przyjęcia, tym bardziej, że w pakiecie mam E2 i E4(inna sprawa to brak tego kanału w CP, co najmniej śmieszne).

Dokładnie masz rację, bo Eleven kosztuje ok. 10 zł uśredniając cenę, a C+ średnio 70-80 zł, bo nie da się go kupić osobno, jak Elevena w sieci, tylko z mnóstwem niepotrzebnych kanałów i w pakiecie....

 

Ja tam zawsze będę wdzięczny Eleven, jak kiedyś Orange Sport, że pokazał C+ ile dziś transmituje się spotkań i jak np. mozna pokazać całą kolejkę LL czy Serie A.

 

 

@wislok

 

Nie ma przymusu wykupywania pakietu, posiadania płatnej TV też nie.   :)

@Arkon jak C+ trzy lata temu stracił La Ligę, Serie A i Lique1 to ich oferta uległa polepszeniu czy pogorszeniu? Czy paczka Canal+ potaniała w związku z istotnymi utratami praw? Dopóki nie było Eleven na rynku to właściwie Canal+ nie miał konkurenta zainteresowanego jego produktami - pojawienie się Eleven to zmieniło , jednak nie oznaczało to,że jak Eleven zdobyło dane prawa na trzy lata to będzie je miało przez kolejne 3,6, 9 , 12 lat. Wiedziałem(przynajmniej ja),że teraz te prawa mogą wędrować pomiędzy tymi dwoma podmiotami, że sytuacja nie będzie tak klarowna jak przed 2015 r. Ok, oferta Eleven się pogorszyła, ale i oferta Canal+ nie uległa znaczącej poprawie, jest gorsza niż przed 2015 rokiem. Najgorsza jest dla kibiców, którzy muszą tak : abonować Canal+, dokupywać Eleven i PSP.

 

 

 

Niestety, ale kolega @Arkon nie zauważa, że C+ stracił 3 ligi, a teraz i LM (częściowo odzyskując LL), dodatkowo stracił 25% ligi polskiej....ale cena ni huhu, w dół jakoś nie poszła :) Ale to może być, ale jak Eleven ściął dwa spotkania Bundeskopanki ojjj to się zaczął lament, jaki Eleven za 11 zł niedobry :))

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super tylko, że OS już dawno nie ma, a E trzeba było dokapitalizować przez bezpośrednią konkurencję - że niby na rozwój :) Czyli typowo po polsku - "jak dużo i tanio to biere" nie myśląc, że za chwilę może tego nie być, a jak nie ma to nagle zdziwienie, że co to się stało :)

 

Eleven zawojował i zmienił polski rynek, to fakt, ale jak ktoś 3 lata temu pisał, że nie da się utrzymać kanału na takim samym poziomie i ostatecznie zepsuje to rynek to był wdeptywany w ziemię, że zazdrości, albo, że psychofan konkurencji, etc., więc teraz mógłbym tutaj triumfalnie napisać "a nie mówiłem?", tylko, że to żadna satysfakcja, biorąc pod uwagę ile i komu trzeba obecnie płacić, by oglądać co się chce. Krótkowzroczność może i jest wygodna, ale na końcu zawsze jest wielkie zdziwienie i krzyk :)

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna sytuacja Eleven ma niewiele wspólnego z nim samym, a więcej z sytuacją na rynku w całej Europie. Coraz mniej osób ogląda linearną tv i chce za nią płacić, prawa są coraz droższe.

Canal+ we Francji stracił ligę francuską, Sky w UK hiszpańską (zresztą na rzecz Eleven) itd itp. W tym tempie niedługo będzie trzeba płacić za pojedyncze mecze 10 zł, jak teraz za filmy w VOD ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spirit83 - ale co kogo obchodzi, że model Elevena czy OS się uda/nie uda...Czy Ty albo ja jesteśmy udziałowcami tej stacji ? Ja mam to szczerze wiesz gdzie :))

 

Mnie interesuje tanio, dużo i koniec...chce mieć jak na zachodzie dostęp do każdego spotkania i tyle, a czy im się model sprawdził czy nie to mam to....biorąc pod uwagę, że mam łącze 500/50 i mogę sobie oglądać wszystko, gdzie tylko chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super tylko, że OS już dawno nie ma, a E trzeba było dokapitalizować przez bezpośrednią konkurencję - że niby na rozwój :) Czyli typowo po polsku - "jak dużo i tanio to biere" nie myśląc, że za chwilę może tego nie być, a jak nie ma to nagle zdziwienie, że co to się stało :)

 

Eleven zawojował i zmienił polski rynek, to fakt, ale jak ktoś 3 lata temu pisał, że nie da się utrzymać kanału na takim samym poziomie i ostatecznie zepsuje to rynek to był wdeptywany w ziemię, że zazdrości, albo, że psychofan konkurencji, etc., więc teraz mógłbym tutaj triumfalnie napisać "a nie mówiłem?", tylko, że to żadna satysfakcja, biorąc pod uwagę ile i komu trzeba obecnie płacić, by oglądać co się chce. Krótkowzroczność może i jest wygodna, ale na końcu zawsze jest wielkie zdziwienie i krzyk :)

To nie moja broszka, czyli rozumiem,że jak kogoś interesowała Serie A , La Liga czy F1 to miał nie brać bo za tanio to oferują i na pewno ten model biznesowy się nie utrzyma? Nie ja ustalałem warunki i cenę, ja decyduję czy to jest dla mnie atrakcyjne czy nie. Jak upadnie to nie będzie to mój problem . Te prawa są na tyle atrakcyjne,że znajdą innego nadawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak upadnie to nie będzie to mój problem . Te prawa są na tyle atrakcyjne,że znajdą innego nadawcę.

Dzięki za ten głos, bo on ładnie potwierdza moją tezę wyrażoną powyżej :) "Upadło? Ojej, nie obchodzi mnie to", a za chwilę "Jak to, mam płacić dodatkowo za coś, co miałem przed chwilą za 5 zł?" :) Prawa drożeją, jasne, ale dziwi mnie, że ktoś może być zaskoczony, że kanał za 5 zł za wszystko nie stać na ponowny zakup całej LaLigi, czy całej Bundesligi :) Na przestrzeni kilku miesięcy może jest to fajne rozwiązanie, a potem przychodzi rzeczywistość, przegrane przetargi i dokapitalizowanie kanału. Poczekajmy parę miesięcy na kolejne przetargi (ESA, PL) i zobaczymy kto wygra tym razem. Osobiście obstawiam kolejne trzęsienie ziemi - za dużo ostatnio dzieje się z "niekorzyścią" dla kibica (rozdrobnienie praw na kolejne płatne kanały), by tym razem ufać, że zostanie zachowany status quo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...