Skocz do zawartości

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu


maciejolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie tegoroczna edycja festiwalu była najlepsza od dobrych kilku lat. A co do 60-lecia? Marzy mi się wydanie mongografii z "kawałkami" z wszystkich edycji festiwalu od tych najstarszych, po nowsze, recital Sanah, a także innych artystów którzy rzadziej lub jeszcze nigdy w Opolu nie występowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Festiwal w Opolu od 9 do 11 czerwca. TVP ujawnia plan koncertów
 

Cytat

Telewizja Polska podpisała z Opolem umowę dotycząca tegorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza odbędzie się od 9 do 11 czerwca, cztery z sześciu koncertów będą związane z 60-leciem festiwalu.


Festiwal zacznie się w piątek 9 czerwca od koncertu Wielka Gala - Od Opola do Opola” w reżyserii Konrada Smugi. Na scenie zaprezentowane zostaną najważniejsze muzyczne wydarzenia z sześciu dekad festiwalu, a także wspomnienia o jego zmarłych gwiazdach. Drugim piątkowym koncertem będą „Debiuty” w reżyserii Mikołaja Dobrowolskiego. Koncert będzie utrzymany w konwencji talent show: w loży na scenie pojawi się czwórka jurorów, która będzie oceniać wykonawców.


Sobota 10 czerwca rozpocznie się na festiwalu od koncertu „Premiery” w reżyserii Cypriana Ziąbskiego. Głosy na piosenki prezentowane opolskiej publiczności oddadzą oddziały terenowe Telewizji Polskiej. Drugim koncertem tego dnia będzie „Czas ołowiu” w reżyserii Michała Bandurskiego, z przebojami artystów nagradzanych w ciągu 60 lat festiwalu. Koncert zostanie wzbogacony nagraniami archiwalnymi.


W niedzielę 11 czerwca na początek zaplanowano kolejny jubileuszowy koncert: „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności” w reżyserii Beaty Szymańskiej-Masny. Pojawią się z nim opolskie przeboje, na których punkcie szalała publiczność. Za finałowy koncert  „Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60 KFPP Opole 2023” odpowiadają Marek Sierocki i reżyser Bolesław Pawica. Piosenki prezentowane przez artystów będą przeplatane krótkimi  felietonami „O’polskiej Kroniki Festiwalowej”, w których pojawią się fragmenty kabaretonów, głośne wydarzenia z historii KFPP, fragmenty najważniejszych opolskich koncertów i opowieści o modzie festiwalowej, anegdoty, romanse festiwalowe oraz powiedzonka.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/festiwal-w-opolu-2023-kiedy-sie-odbedzie-data-koncerty-na-60-lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę to z opisów wynika, że cztery koncerty będą o tym samym. Możliwe, że trochę będą tu to modyfikować poprzez różne składy artystów, ale moim zdaniem lepiej byłoby poświęcić cały jeden wieczór festiwalowy, na przykład w niedzielę, na widowisko jubileuszowe od 20:00 do nawet 1:00 w nocy. Bo teraz to mam trochę wrażenie, że Premiery i Debiuty są dodatkiem do pozostałych koncertów i że sami organizatorzy nie za bardzo mają pomysł, co wymyślić, dlatego robią cztery koncerty z tym samym motywem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie najbardziej ciekawi konkurs "Premier" który to ponownie dzięki ośrodkom regionalnym przybierze format zbliżony do tego jaki jest na Eurowizji. 

Moim zdaniem jego zasady (od strony jury) śmiało powinny zostać skopiowane do emitowanych zimą polskich preselekcji. Przynajmniej nie byłoby takiej dramy jak w tym roku. Całość byłaby oczywiście uzupełniona o glosowanie widzów które miałoby do dyspozycji tyle samo punktów co jury. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2023 o 09:29, bartek2lp2 napisał(a):

Poznaliśmy skład Debiutów

To w takim razie podam listę składu tegorocznych "Debiutów" i "Premier" na "60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej" w Opolu:

"Debiuty":

Konrad Baum - "Sam jak Ty"

Magda Bereda - "Jest mi dobrze we własnej osobie"

Ewa Novel - "Na końcu świata"

Felivers - "Szminka"

Jan Majewski - "Właściwie mi dobrze"

Ada Szulc - "Co teraz"

Martyna Wójcik - Laureatka "Festiwalu Zaczarowanej Piosenki"

Kamil Jachyra - "Kocham Cię", laureat "Szansy na Sukces. Opole 2023"

Klaudia Kowalik - "Za mało czasu", laureatka "Opolskich Eliminacji" do konkursu "Debiuty"

Laureat "Szansy na Sukces. Opole 2023". Finał dnia 21.05.2023 roku.

 

"Premiery":

Rafał Brzozowski - "W pokoju hotelowym"

Sara Chmiel X Gromee - "Ty i ja"

Łukasz Drapała - "Jeszcze jestem"

Iwaneczko - "Miłość"

Anastazja Maciąg - "Moment"

Mezo X Liber - "Jakie masz dziś plany"

Seibert - "Niby tak, niby nie"

Anna Sokołowska - "Jesteś przy mnie"

Tulia i Hanna Mlynkova - "Przerwany"

Dominik Dudek - "Idę"

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o debiuty jestem ciekawy utworów Jana Majewskiego (uczestnika 12 edycji TVoP), Kamila Jachyry, II uczestnika z Szansy na Sukces (finał w niedzielę), Magdy Beredy. Natomiast z Premier to: Iwanczeko, Rafała Brzozowskiego, Anny Sokołowskiej i Dominika Dudka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten festiwal to jeden wielki śmiech. Kim w ogóle są Ci ludzie? O prawie  żadnym nazwisku nigdy nie słyszałem. Brzozowski, Liber, serio? Ktoś tego słucha?

Festiwal polskiej piosenki?

Gdzie Sanah, Zawiałow, Mrozu, Sochacka, Lady Pank? Nie ma ich, bo nikt nie chce firmować nazwiskiem szmiry w tvp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...