Jump to content
Kwiatek941

Pomoc E2, jak wgrać krok po kroku.

Recommended Posts

Witam, jestem laikiem w tym temacie.

Potrzebuję "Poradnika" jak krok po kroku wgrać E2.

Posiadam w tym momencie dekoder Adb 5800SX.

Czego potrzebuje? Czy muszę ingerować w "środek" urządzenia? Od czego zacząć? Uboot? Bardzo prosiłbym o pomoc w tym temacie. Linki do oprogramowania mile widziane.

 

W skrócie, potrzebuję "krótkiego poradnika" jak to zrobić krok po kroku.

 

Jeszcze raz dziękuję z góry za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42

Tylko jedna sztuka? Bo jak jedna, nawet kilka to IMHO nie opłaca się inwestować w oprzyrządowanie, narzędzie itd.... Lepiej (tzn sensowniej ekonomicznie) skorzystać z usług osoby która to robi zarobkowo.

Co innego jak chcesz się nauczyć i wykonywać wgrywanie zarobkowo by inwestycje w sprzęt i narzędzia się przynajmniej zwróciły.

 

Poradników jest multom w sieci. Równie tych już zdezaktualizowanych bo szczerze wątpię byś dorwał box'a ze starym bootloaderem.

 

No też ważne pytanie jak z umiejętnościami "elektronika". Bo jak bardzo początkujący jesteś to najprawdopodobniej z tego ADB będzie egzemplarz na śmietnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ilość sztuk, tak jak napisałeś, planuje robić to "zarobkowo". Na elektronice również się znam. Potrzebuję tylko "Poradnika" (narazie lopatologicznie) co mi jest potrzebne, czy ingerować w środek dekodera, jakie narzędzia muszę mieć, skąd pobrać oprogramowanie. Dużo czytałem na ten temat, ale tak naprawdę nigdzie nie ma opisane jak zrobić to krok po kroku od oprogramowania nc+ aż do enigmy. :)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42
Jeżeli chodzi o ilość sztuk, tak jak napisałeś, planuje robić to "zarobkowo". Na elektronice również się znam.

 

Przecież wiadomo że chodzi o dobranie się do zaglutowanych pamięci flash (są egzemplarze, te pierwsze bez glutów, na dodatek z innym layoutem płyty). Owszem są dostępne ścieżki na płcie które z pomocą portów debug pozwalają na ułatwienie całej zabawy. Tylko myślenie niestandardowe jest potrzebne. Niestety ale musisz się liczyć z tym że być może kilka popsujesz zanim nabierzesz odpowiedniej wprawy manualnej.

Opisy są. No problem. Tylko trzeba z całego tego śmietnika i szumu wybrać te właściwe informacje - do tego tylko potrzebne jest logiczne myślenie.

Inwestycje będą konieczne więc musisz już pracować nad marketingiem być się zwróciły. Pamiętaj że biznes to też ryzyko utopienia monety.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42

Przy zarobkowej działalności zupełnie nie ma sensu się paprać - to ma być szybko wykonane. Usuwanie gluta, wylut flasha, nowy zaprogramowany lutowanie. Liczy się czas czyli zero poprawek, dłubania itd... Każdy kto profesjonalnie robi i tak z musu ma odpowiedni profesjonalny programator jak i stacje lutownicze oraz myjki utradźwiękowe. Przecież nie świadczy takich usług tylko jako wgrywanie E2 do nbox'a (bo nie zarobi na siebie).

Zabawy w kabeleczki, piny i inne rzeźby - tak - ale to zabawa amatorska, hobbystyczna by nie wydawać niepotrzebnie sporej kasy na osprzęt.

 

Myjka - aby spróbować odzyskać "wyluty", dlatego nowa kostka (hurtowe zakupy są tanie) bo zero powtarzania lutowania itd... Ile się da wylutów oczyścić - OK zysk ale na potem, przy usłudze pod ręką nowa zaprogramowana kość.

 

Dlatego nie kupuję bajek o tym że planuje ktoś to robić profesjonalnie i nie wie co mu potrzebne do manufaktury.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...