Jump to content

Recommended Posts

Właśnie w telewizji widziałem reklamę sieci telefonii komórkowej gazety Fakt. Jak można się domyślić będzie to operator wirtualny działający na sieci któregoś z operatorów. Jak myślicie projekt przetrwa długo?

Noo, chyba nie tak za darmo. Dzisiaj w radiu słyszałem reklamę tej nowej sieci wirtualnej i mówili, że starter dostępny będzie wraz z gazetą "Fakt" za 5 złotych. :-8

A sama ta gazeta ile kosztuje? Bo nawet nie wiem, gdyż jej nie kupuję.

• 3 years later...
5 godzin temu, SatExpert napisał:

a2mobile?

Tu zwalnia prędkość wraz ze zużytym limitem danych. 

do 5 GB - brak ograniczeń 
5-10 GB - prędkość max. 3 Mb/s 
10-15 GB - prędkość max. 1 Mb/s 
powyżej 15 GB - prędkość max. 512 kb/s

Jeśli nie przeszkadza Ci umowa na rok, polecam tę opcję:

https://www.naumobile.pl/oferta/internet/

Edited by jaszek
13 godzin temu, jaszek napisał:

Jeśli nie przeszkadza Ci umowa na rok, polecam tę opcję:

https://www.naumobile.pl/oferta/internet/

Przeszkadza. :) Telefon tylko pre-paid. :)

13 godzin temu, jaszek napisał:

Tu zwalnia prędkość wraz ze zużytym limitem danych. 

do 5 GB - brak ograniczeń 
5-10 GB - prędkość max. 3 Mb/s 
10-15 GB - prędkość max. 1 Mb/s 
powyżej 15 GB - prędkość max. 512 kb/s

Trudno - przeżyje. :(

W dniu 22.02.2019 o 23:03, djadijos napisał:

I jeśli nie przeszkadza Ci skansen Plusowy ;)

Nie można aż tak demonizować Plusa :) Mój wynik sprzed chwili, LTE 1800 MHz, 5 km od nadajnika, brak anteny zewnętrznej:

202762361

Wieczorami spada to 8-10 Mbps. Cały czas mam więc stabilne łącze.

Jest naprawdę wiele miejsc, gdzie Plus działa najlepiej. NetWorkS! ma więcej stacji, lepiej wyposażone, ale stacje te obsługują znacznie więcej klientów. 

U mnie np. zdecydowanie najlepiej wypada Plus. W grudniu dodali na moją stację po jednym sektorze dla każdego z pasm (teraz łącznie jest po 4 sektory). Na NetWorkS! osiągam w porywach 8-10 Mbps, zaś w momencie przeciążenia sieci podczas ubiegłorocznych wakacji (sezon turystyczny) miałem 1-3 Mbps. 

Edited by jaszek

W większości to jednak Plus ma ogromne zadyszki, nie wyrabia,szczególnie w miastach. Poza tym mają duże też braki zasięgowe.

1 godzinę temu, jaszek napisał:

NetWorkS! ma więcej stacji, lepiej wyposażone, ale stacje te obsługują znacznie więcej klientów.

Mają więcej klientów,bo ludzie zaczęli odchodzić od Plusa.

Faktycznie, nie zauważyłem, że tak postąpiło już to, o czym piszecie. Zgadzam się też, że w miastach Plus często jest przeciążony. Za to w mniejszych miejscowościach często wypada najlepiej :)

Tu wynik sprzed chwili, czyli wieczorową porą:

202941893

Z Plusem jest jeszcze taki problem, że przywalają klientom FUP-em. Stąd też czasami biorą się oskarżenia o wolny transfer, który po prostu zwalnia z powodu wykorzystania pakietu podstawowego.

Plus wypada dobrze, w mieście.

Ostatnio wykonałem drobne testy dla siebie. Plus, T-mobile, Orange, na Play zabrakło czasu, może później. Bez spinania się na jakość sprzętu czy najlepsze możliwe warunki połaczenia.

Plus ma najlepszy poziom sygnału, max zanotowana prędkość to "50 mega" download, przeważnie do "20". Upload do "5".

T-mobile i Orange miały jednakowe wyniki, zasięg słaby, prędkości, o ile dobrze pamiętam, nie przekroczyły "20" przy download. Upload mizerne "1 - 2 mega".

• Like 1

Akurat Białystok, to "oczko w głowie" Plusa - to tutaj testują nowe rozwiązania, podobno wykręcili 600 Mbps (https://satkurier.pl/news/171762/ponad-600-mbs-w-sieci-lte-plus-advanced.html). T-Mobile i Orange faktycznie wypadają gorzej, ale po refarmingu (w tym lub przyszłym roku), sytuacja powinna się zdecydowanie poprawić.

• 1 year later...
W dniu 9.06.2015 o 22:50, studiolitek napisał:

Jak myślicie projekt przetrwa długo?

W dniu 9.06.2015 o 22:56, mastano napisał:

Nie :) Jest od groma na polskim rynku wirtualnych operatorów i tylko będzie to wyrzucanie pieniędzy RASP w błoto. Moim zdaniem ten projekt nie przetrwa długo.

No i co niedowiarki, sieć ma już 5 lat z okładem i całkiem dobrze się trzyma (żal tylko tego pakietu 20 GB). :) Ja się pochwalę, że miesiąc temu okazyjnie na Alle kupiłem złoty numer w Orange na kartę i od razu przeniosłem go do FM i jestem z tego powodu mega zadowolony. :)