Jump to content
dekodeko

Cabletech urz0083Q

Recommended Posts

Zakupiłam właśnie tuner cabletech urz0083Q na allegro, używany. Niestety u mnie nie działa, to znaczy ja nie umiem go uruchomić. Sprzedałam nieużywany Polsatu, co miałam i kupiłam ten. Co mogę powiedzieć: tuner jest połączony z tv kablem scart. W tv zmieniłam źródło sygnału z dtv na scart i widzę jedynie komunikat z dekodera, ze brak sygnału. Antena zewnętrzna jest podłączona do tunera, a tuner oczywiście włączony, zielona dioda się na nim pali. Ogólnie tv mam lazer z mpeg4 i dekodera nie potrzebuje, ale chciałam go sprawdzić czy działa, zanim dokupię kabel hdmi, by go do innego tv (co ma tylko mpeg2) w domu podłączyć. No i nie działa. Antenę mam tak samo ustawioną, jak działał z nią tv bez tunera.

Aha i gdy podłączony jest tuner to w tv po wejściu do menu nie jest możliwa opcja kanały, by sobie z telewizora wyszukać kanały. To normalne? Pewnie się przez tuner teraz kanałów szuka.

I jeszcze po włączeniu tunera na ekranie tv pojawia się oczywiście logo cabletech, a potem pasek z informacją o programie i tu pisze TV Wrocław (ja mieszkam niedaleko Katowic) a tuner był kupiony ze Świdnicy.

PS pilot do tv też mi nie działa, popsuł się parę dni temu, czekam na nowy uniwersalny.

 

Albo po prostu nie mam szczęścia do elektroniki ...

 

Przepraszam już poprawiłam: pilot do tunera działa :jupi: Myślałam, że on jest jedno-bateryjny, tak są te baterie schowane, a on jest na dwie baterie i właśnie to odkryłam i wymieniłam drugą baterię też! I pilot działa.

 

-

Odwołuję akcję :crazy:

Po odkryciu, że pilot działa, przywróciłam ustawienia fabryczne, pojawił się ekran powitalno-ustawczy i rozpoczęło się wyszukiwanie kanałów. Znalazły się jakieś 32 kanały. Zabieram się teraz za ich przeglądanie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz chciałabym podłączyć ten dekoder do innego telewizora, co ma wejścia VGA oraz AV in oraz AV out. Posiadam kable: HDMI do VGA oraz RCA (czerwony, biały, żółty) do jack 3,5 mm. Czy da się to jakoś tak połączyć, by ten telewizorek co ma tylko MPEG 2 w sobie działał z tym tunerem? Już próbowałam albo jeden kabel albo drugi i nie działa. Ustawiałam oczywiście różne źródła sygnału w tym telewizorze i na każdym jest brak sygnału. Telewizor sprawny, działa na AZARCie, ale mam też inną antenę cyfrową, która działa mi na drugim telewizorze, co ma wbudowany MPEG4 i chciałam, by ten mały telewizorek z MPEG2 też na niej działał z pomocą tego tunera. Dekoder posiada wyjścia HDMI (tu podłączyłam kabel HDMI - VGA i tą końcówkę VGA do TV i jest brak sygnału), RCA (to tu podłączyłam ten czerwony, biały, żółty i drugi jego koniec do AV in / potem AV out / w TV i na każdym źródle brak sygnału). Oczywiście końcówkę od anteny podłączyłam do tunera.

 

-

Tuner działa mi na kabelku RCA z telewizorem z MPEG4 co jest super, bo przynajmniej mam pilota do tv, tego od tunera. Normalny pilot od tv mi się popsuł, a uniwersalny nie ma kodu do tego tv. Natomiast ten drugi tv z MPEG2 po połączeniu tym kabelkiem RCA buczy, w tle słychać głos z tv, ale obrazu nie ma. Pisze brak sygnału. Co do kabli HDMI-VGA to nie działają na żadnym tv. Myślę, że są za tanie i bez konwertera, tak czytałam, że taki kabel to musi mieć konwerter cyfrowo-analogowy i kosztuje około 90 zł. Ja zapłaciłam 10 razy mniej, to chyba nie będzie działać. No ale dlaczego nie działa mi ten RCA na tym drugim tv? To jest Sonic, taki samochodowy telewizorek malutki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A obydwa wyjscia rca nazywaja sie composite albo video ? Po rca moze byc tez sama fonia. Pomysl drugi to zmiana wyjscia w menu telewizora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tunerze, gdzie wchodzą trzy kolorowe końcówki są napisy: L, R (pewnie od 'right') oraz CVBS na żółtym. Ten kabelek ma trzy końcówki: czerwoną, białą i żółtą. Drugi koniec tego kabelka czyli jack 3,5 mm wchodzi do telewizora. W tym z MPEG4, gdzie działa dobrze, wchodzi do wejścia zwanego mini AV i odbiera na 'kanale' czyli wyjściu w menu telewizora, zwanym AV. No ale w tym drugim tv Sonic ta końcówka jack 3,5 mm wchodzi do wyjścia AV IN (jest też wyjście zwane AV OUT w tym tv, ale tam nie działa) podczas gdy w menu tv Sonic wybierałam już wszystkie możliwe wejścia, w tym też VIDEO i nie działa. Znaczy jest to, co pisałam, że coś tam w tle słychać, co mówią w telewizji, ale strasznie buczy i obrazu brak, bo pisze BRAK SYGNAŁU. Niestety nie wiem, co to jest composite i gdzie się to sprawdza. Kabelek jest tani chiński za 5 zł. Na opakowaniu kabelka RCA pisze, że jest to kabel do kamer video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kabel HDMI-VGA na pewno nie zadziała, bo w tym Soniku pewnie nie ma dekodera - musiałabyś kupić kabel z dekoderem.

Natomiast co do RCA... może ten Sonic nie obsługuje RCA? Napisz jaki to dokładnie telewizor, żeby można było coś jednoznacznie stwierdzić. A nie ma on wejścia SCART(EURO)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki:

 

http://tufotki.pl/0wDhL

 

Nie mam pojęcia co on obsługuje, no właśnie nie ma dekodera w sobie, dekoder to ja chciałam podłączyć...A możliwe, by te wejścia AV IN oraz AV OUT były od kabla typu YPbPr? Ale czy są dekodery dvb-t z takimi wejściami Ypbpr? Wejścia SCART nie ma w tym Sonicu. Sa tylko wejścia AV IN, AV OUT, słuchawkowe, zasilaczowe, USB, karta SD, VGA IN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, miałem na myśli konwerter z HDMI na VGA, a nie dekoder. Z opisu jaki znalazłem tego Sonica wynika, że AV IN obsługuje RCA, więc powinno działać tak jak z tym drugim telewizorem. Może są jakieś ograniczenia na rozdzielczość i trzeba by zmienić ustawienia w dekoderze dvb-t?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana ustawień rozdzielczości telewizora w tunerze nic nie pomogła. Zakupiłam kabel konwerter HDMI do VGA, czekam na przesyłkę. Może będzie działać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale mi chodziło o zmianę ustawienia rozdzielczości w dekoderze! Parametr "tryb wyświetlania" czy jakoś tak, na 576 (zamiast 1080) i może też proporcje obrazu i wyjście wideo? Wszystko co jest w funkcji "System TV" może być ważne

Aby to przestawić musisz na chwilke pdłączyc się do tv na którym cos widać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to idę raz jeszcze pokombinować. Wiem, tuner przestawiam na tym 'działającym telewizorze'.:)

 

Niestety żadna kombinacja nie rozwiązuje problemu. Zostaje mi chyba czekać na ten kabel konwerter. Może to wejście w Sonicu AV IN jest wadliwe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, kabel konwerter dotarł, niestety cudów nie czyni. Albo te kable jakieś słabe albo ja nie wiem, o co chodzi. Podłączyłam go do obu tv i na żadnym nie działa:( Na Sonicu już nie buczy, dźwięk słychać bardzo ładnie, choć cichawo, za to obrazu.... hmmm, jest czarny ekran a po nim przechadzają się zarysy i kontury białych cieni. Na tym drugim tv z MPEG4 to nie działa w ogóle, na żadnym źródle tunera nie widzi na tym konwerterze z HDMI do VGA. Czy te śrubki przy VGA trzeba wkręcać do końca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj jakiś namiar na opis tego kabla konwertera - czy to na pewno ma konwerter?

Masz może jakąś kamerę? Mogłabyś spróbować podłączyć tym kablem RCA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 20zł to pewnie taki jeden z wielu lipnych, co to tylko udają że mają konwerter wbudowany. Niektórzy sprzedawcy piszą o tym wprost, że to zadziała tylko, gdy TV ma wbudowany konwerter, reszta przepisuje optymistycznie, że działa ;)

Taki: http://sklepwideo.pl/konwerter_hdmi-vga_y-5301 powinien być dobry, ale to już kosztuje sporo więcej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie właśnie tak niestety jest, chociaż widziałam na necie, jak jeden facet coś tam zmieniał jakieś wartości w tym kablu przez komputer, bo też mu z jednym sprzętem nie działało, jakiś Blueberry czy Raspberry, taki jakiś sprzęt, nawet nie wiem, co to, ale jak ja bym to zrobić miała, to nie wiem. Zresztą ten mój Sonic dziwny jakiś, jak patrzę w instrukcji oraz na necie na ten model, to menu wygląda inaczej niż w moim, jakby mój miał jakieś lipne oprogramowanie, nie wiem, ale nie mam takiego ładnego ekranu menu głównego, jak w instrukcji. Kupiłam tego Sonica jako używany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekodeko, zostawmy na razie VGA, jeśli telewizorek ma wejście AV in typu jack, to na pewno jest to zwykłe wejście typu RCA. Skoro na tym samym kabelku działa Ci Twój telewizor (z uszkodzonym pilotem) czyli rozumiem, że Twój telewizor też posiada wejście typu AV in jack 3,5 ? Jeśli na telewizorze działa obraz i dźwięk na tym kabelku jack, to znaczy kabelek jest ok. Jak podłączamy taki kabelek do Sonica, podłącz do wejścia oznaczonego AV in (koniecznie AV in, gdyż jest to wejście sygnału do telewizorka) z drugiej strony są 3 cinche koloru biały, czerwony, żółty, co oznaczają biały i czerwony = dźwięk mono L + R, żółty = obraz, i tak kolorami podłącz do tunera cabletech, jeśli nadal będzie buczeć to spróbuj w ten sposób, odłącz cinche od dekodera i próbuj po kolei, najpierw żółty do wejścia żółty, brak obrazu, następnie zamień miejscami żółty na wejście biały, później czerwony i tak samo próbuj z cinchami białym i czerwonym, może po prostu w tym telewizorku są pomieszane sygnały :) Warto sprawdzić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przymierzam się do zakupu tej droższej przejściówki konwertera. Z opisu tego Uniteka wynika, że przetwarza on sygnał tylko video. A co z audio? wszystkie inne mają osobne wejście na sygnał audio. Co będzie z dźwiękiem, jak podłączę ten unitek? Mowa o Unitek Konwerter HDMI-VGA Y-5301.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałbym prośbę - czy ktoś z posiadaczy tego tunera mógłby sprawdzić czy jak się sformatuje pendrive na komputerze w systemie NTFS i następnie nagra na tym pendrive materiał ponad 2 godzinny z TVP 1 HD albo TVP 2 HD (aby nagranie zajęło lekko ponad 4 GB), to tuner tworzy jeden plik czy dzieli nagranie na 2 pliki (typu: 000.ts, 001.ts). Oczywiście chodzi mi o późniejsze sprawdzenie nagrania na komputerze, a nie w tunerze. Z góry dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przymierzam się do zakupu tej droższej przejściówki konwertera. Z opisu tego Uniteka wynika, że przetwarza on sygnał tylko video. A co z audio? wszystkie inne mają osobne wejście na sygnał audio. Co będzie z dźwiękiem, jak podłączę ten unitek? Mowa o Unitek Konwerter HDMI-VGA Y-5301.

Aleś ty uparta :D wybierz model z wyjściem audio (np. 5304).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz HIT!!! Zakupiłam sobie drugi dekoder, używany, taki Media-Tech CINEMA HQ MT4160 i coś mnie tknęło, by przed zakupem nowego, kolejnego kabla spróbować połączyć Sonica z tymże dekoderem za pomocą tej taniej przejściówki HDMI-VGA, co mi na tym drugim tv nie działała i oto DZIAŁA!!! Jednakże działa osobno dźwięk a osobno obraz, to znaczy dźwięk idealny słychać na źródle AV, ale nie ma wtedy obrazu, natomiast na źródle VGA jest idealny obraz, za to nie ma dźwięku. Ja chyba zainwestuje w inny telewizor. Jakiś używany z cinchami sobie wynajdę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol2: Mam już jeden na oku. Ale co to znaczy, że "wersja hotelowa" i "tv nie ma kodów"?

W zasadzie to mam dwa na oku, ale ten drugi to stary typ o obrazie 4:3. Czy to znaczy, że nie będę mogła tunerem ustawić proporcji obrazu na AUTO? Mój tuner ma taką możliwość, ale nie wiem, czy zależy to także od tv? Jest to Samsung z 2003 roku LW17E24CB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wersje hotelowe posiadają zazwyczaj plansze startowe, możliwości wgrywania ustawień z nośnika zewnętrznego (USB) oraz pewne blokady (menu, głośność). Tzn. mogą mieć ale nie muszą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...