Skocz do zawartości

Czy w Hollex są rabaty?


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Gość PawelU1981

Zauważyłem mały błąd w cenie Fergusona HF8800HD. Cena rynkowa to 1150, a promocyjna to 1199zł. To raczej nie jest promocja:)

 

Edycja Mr. Orbita: Hihihi, błąd się wkradł - cena rynkowa ma być 1250 zł - teraz jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie ma to sensu ekonomicznego:

- przy zakupach jednostkowych nie uzyskamy ceny hurtowej, a przesyłki będą nas przecież coś kosztować - wyjdzie i tak drożej,

- problemy z gwarancją/zwrotem (nawet jeśli jest polski dystrybutor - sprzęt trzebaby słać za granicę, a to trwa; o zwrocie w ogóle nie ma praktycznie mowy - koszty wysyłki)

- różne możliwe niespodzianki (jak sytuacja z kartami Aljazeera, które już się nie pojawią...)

- i na koniec najważniejsze - nie zawsze polską dystrybucję można ominąć - czasami próba kontaktu bezpośredniego kończy się przekierowaniem do lokalnego przedstawiciela, jeżeli takowy jest. W końcu w biznesie ważna jest lojalność względem partnerów ;)

 

Jeżeli koniecznie jesteś zainteresowany ściągnięciem czegoś z zagranicy - najprędzej samodzielnie, na własną odpowiedzialność. W detalu nie będzie problemów, a hurt i tak jest nieosiągalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sklep Hollex mógłby podawać przy towarze stosowną informację.

Na przykład przy brakującym:

towar w drodze

ponownie w sprzedaży od...

a jak jeszcze jest:

na magazynie sztuk ...

ostatnia sztuka

Sądzę, że było by to dla pt klientów pomocą i ułatwieniem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam też kilka pomysłów - ciekawie jest zrobiony przykładowo sklep Komputronika, ale oni to mają towarów - 17728 produktów w tej chwili - nieźle się muszą urobić, żeby nad tym zapanować ;) W przyszłości pomyślimy nad większymi zmianami na Hollex.pl. Są pewne plany, zobaczymy co z nich wyniknie - satkurier.pl doczekał się odświeżenia i to na hollex.pl przyjdzie czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość PawelU1981

Może nie na temat. Już drugi raz w Hollex.pl zakupiłem sprzęt. Może to rzadko. Jednak pracujecie genialnie. Czas wysyłki nie przekracza 1 dnia roboczego. Wszystko zgodnie z opisem i pełna fachowość z waszej strony. Dzięki wielki za współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ciekawy temat ten z rabatami :smile: ale przypuszczam że są chyba one tylko dla wybrańców pomimo naprawdę dużej ilości zakupów nie ma szans na żaden rabat. Ostatnimi czasy walczyłem o rabat na zakup konwertera Invacom TWF-031 niestety nie ma szans tak oświadczył sprzedawca :( a to troche smutne no nic ale chyba taka zasada tego sklepu a szkoda.

 

Mam też uwagi do sprzedawców-cy który twierdzi że w przypadku Invacoma 99% sukcesu to tylko skręt a wszyscy DX-rzy wiedzą że nie skręt się liczy ale także regulowana ogniskowa i jak z takim rozmawiać ? jakich argumentów użyć ?

Zakupiony promiennik z regulacją ogniskowej niestety nie dotarł taki jaki zamówiony został (dotarł bez regulacji) szok!!! Trzeba było zakupić ponownie niestety już za granicą taki jaki człowiek chce

 

Kolejne pytanie czy zamierza sklep poszerzyć ofertę o konwertery 4 GHz tj. Cband np. Dreamtech itp. sprzedawca mówi że nie słyszał o takiej firmie nigdy - jeszcze większy szok !!! Jak dotąd uznawałem Hollex jako największy sklep jesli chodzi o sprzęt sat niestety teraz opinia moja trochę uległa zmianie.

 

Wniosek dla tego wybranego sprzedawcy-konsultanta bo nie wiem jak go nazwać nie każdy używa swojej anteny do odbioru 13E czy 19.2E bo są też i tacy którzy chcą wycisnąć max. ze swojej antenki na całej orbicie zarówno w pasmie Ku jak i C.

 

Generalnie w sklepie można zakupić sporo szkoda tylko że na własne żądanie odciągają klijentów przepraszam że w taki sposób piszę ale każdy z nas ma prawo głosu i do osobistej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę zależy na kogo się trafi na telefonie. Nie wszyscy pracownicy dysponują mocną wiedzą DX-erską (i nie inaczej jest w 99% sklepów w Polsce). Najlepiej już na starcie, jeśli chce się uzyskać informacje nt. konwerterów na Pasmo C, czy też innych mniej popularnych artykułów - pytać się o osobę z odpowiednią wiedzą techniczną - telefony obsługuje łącznie 5 osób

 

Rabaty: oficjalnie są tylko dla firm, które kupując towar do dalszej odsprzedaży, otrzymują ceny hurtowe.

 

Konwertery na Pasmo C: od dłuższego okresu mamy problem ze zdobyciem czegokolwiek. Dreamtech mogą się pojawić, jeśli będzie jakiś importer-przedstawiciel na Polskę. Pragnę zauważyć, że Hollex w praktyce sam nie importuje nic i to zmianie nie ulegnie - czemu, to pisałem w tym temacie nieco wyżej. Jeśli żadna z firm, od których bierzemy towar hurtowo nie ma konwerterów na Pasmo C (tłumacząc się brakiem zainteresowania), to i w Hollexie tymczasowo ich nie będzie. Nie udało nam się załatwić ani MTI, ani Strongów, ani Inverto, które kiedyś kupić w Polsce się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupuję w hurtowni [wycięte] w Warszawie. Przepraszam, nie jest to reklama, lecz mają też sklep internetowy, więc komuś może się przydac. Oni, kupują w dipolu i hollexie, więc towar z najwyższej półki. Może cenowo nie są podobni, ale w hurcie, Famavale 90cm sprzedają mi za 49zł, konwertery GI201 za 16zł, uchwyty od 12zł, no i tną jedynie na kablach Triseta (za rolkę 113 305m-płacic trzeba 300zł) Jak by ktoś chciał, to sklep jest tu [wycięte]

Co do Hollexa, to robią bardzo źle!!! Pół roku temu podpisałem kontrakcik na budowe sieci multimedialnych w nowo wybudowanych domkach pod Warszawą. Domków było 21, więc, 21 anten, 42konwertery (Quatro), 63 anteny naziemne, 21 zwrotnic, 21 uchwytów SAT, kilka rolek po 305m Triseta 113; 21 multischwiczy... i masę innych! Szukałem dostawcy tego sprzętu po całej polsce! Hollex (a chęc zamówienia wysłana faxem i podbita pieczątką) dał mi takie ceny, że w przypadku wspomnianego [wycięte], było drożej o 40%!!!! Niestety, nie dbają o klientów. Zachowali się naprawdę okropnie, bo w rozmowach telefonicznych padały takie pytania jak: proszę podac miejsce instalacji, dokładny adres, oraz tel do zleceniodawcy! Chcieli z Nim ustalac ceny na dostawę sprzętu... A może chcieli Mnie wyruch.... z roboty????????????

Po tym fakcie nigdy w życiu tam nic nie kupię! Miałem wrażenie, że chcą mi zapindolic zlecenie sprzed nosa! Słowa te nie są oskarżeniem lecz jedynie moimi domysłami, ale chyba prawidłowymi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki komentarz: Hollex nie ma przedstawicielstwa w Warszawie, więc stwierdzenia typu "zapindolić" nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Ceny hurtowe są na stronie wypisane, dzwonienie i dalsze targowanie się nie ma sensu i nie ma to żadnego związku z dbaniem o klienta - ceny są jakie są, czasem drożej niż u innych, czasem taniej (aczkolwiek GI-201 w hurcie powyżej 10 szt. są akurat po 16 zł, a stojaki 30cm Inel po 12 zł - gdzie tu drożej?)

 

Podczas rozmów nie padają pytania o adresy.

 

PS: Zalecam grzecznie edycję stopki, ponieważ nie dostałeś zgody na reklamowanie swoich usług tą drogą (i nie dostaniesz) - regulamin. Zniknąć mają pierwsze dwie linijki podpisu i Lokalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przepraszam, lecz...

 

1. zadam pytanie: jaki to hurt, jeśli w detalu inni mają taniej??? hm?

2. nie czasami ale zawsze - jest drożej - to proste - wystarczy porównac

 

W dzisiejszych czasach, niestety, jest tak, że trzeba dbac o każdego klienta. Jeśli jedna hurtownia jest w stanie utrzymywac kontakt z instalatorem, wiedząc że zakupuje on dosłownie tony sprzętu miesięcznie, a druga... ma go w tyłku, to... przepraszam, ale... jak mam to nazwac?

Jeśli 80% hurtowni potrafi na stałe wydac rabat, i sprzedawac nawet po 9zł uchwyty, konwertery po 8zł!!! (OpticumLS) oznacza to, że w praktyce, sprzęt jest tańszy, prawda? Gdybym zakupił w tej hurtowni np. 80 goldenów, miał bym je po 13zł! Identyczna sytuacja była z tym większym zamówieniem! Dlaczego, w hurcie, inna hurtownia zgodziła się na dostawę 21 anten TRIAXATD80 za 71zł szt. a wspomniana trzymała się ceny 89zł gdy 99zł w sklepie kosztuje bez proszenia?

To się nazywa brak zdolności marketingowej! Niestety, mówcie co chcecie, ale taka jest prawda, i większoc forumowiczów z tym się zgodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Znajdź mi w detalu GI-201 po 16 zł :>

2. Podałem przykłady, że nie masz racji - ceny identyczne dla GI i stojaków.

 

O klienta dbać trzeba, ale jest różnica między dbaniem, a rozdawnictwem sprzętu. Jeśli ja kupię od producenta stojak po 8 zł, to Ci go po 8 nie sprzedam, bo co to byłby dla mnie za biznes? Ceny to złożony temat, zależą od wielu czynników. Pojęcie zdolność marketingowa to jakaś nowość - zdolnością nazwiesz fakt, że ja kupiłem antenę za 72 zł (to jest autentyczny przykład - 72 zł brutto to cena Triaxa, po której kupił go ostatnio Hollex - bez kosztów transportu!) i sprzedam Ci go za 71 zł? Ja bym to nazwał głupotą marketingową :lol: Jest wolny rynek - jak ktoś chce sprzedać po 71 - kupuj i daj mi namiar (byle nie na forum - regulamin) - kupię i ja :]

 

Ogólnie poruszona kwestia jest dla mnie tematem z serii: zaniżanie cen. Cierpi na tym branża, bo zaczyna to powodować, że niektóre towary trzebaby sprzedawać za bezcen. Jesteś instalatorem, to wyobraź sobie sytuację - masz ustawić antenkę 2m na 28,2E. Mówisz - spoko - 500 zł. Przychodzi drugi gość - mówi 400 zł, a trzeci chce to zrobić nawet za 300. W końcu musisz opuszczać ceny, bo nie masz żadnej roboty, a na koniec - przestaje się opłacać. Są towary, ze sprzedaży których musieliśmy się wycofać, bo jak mam naużerać się z danym produktem, a na koniec zarobić 1 zł, to mam to za przeproszeniem w d.

Zresztą na płaszczyźnie instalatorskiej widzę to w Krakowie. Jak zaczynałem działać w redakcji, to zaprzyjaźnieni instalatorzy brali średnio 150 - 200 zł od standardowego montażu HB+Astra. W mojej ocenie była to kwota uczciwa - dojazdy, sprzęt, wiedza - wydawało mi się to uczciwe. Jak ktoś płacić nie chce - montuje sam. Teraz są instalatorzy, którzy robią montaże za 50 zł :crazy: Co mają z tego za biznes? Rozumiem, że klient chciałby jak najtaniej, ale kochani - musi być jakaś równowaga! Instalator musi z czegoś żyć, sprzedawca też. Kto zaniża cenę do granic - sam sobie krzywdę robi, bo znajdzie się następny, co zaniży bardziej, a później jeszcze jeden. I gdy nagle się okaże, że nie opłaca się jeździć to co wtedy zrobicie? I do tego ten trend stosowania byle najtańszych części - to jest także niedobre - jakość takiego sprzętu jest po prostu kiepska. Nikt mi nie wmówi, że LNB za 8 zł będzie sprawować się tak dobrze, jak choćby Inverto Black.

 

Do tego ceny zależą od innych spraw: jak dana firma weźmie 500 Triaxów od producenta, a my mniej, bo stwierdziliśmy, że sprzedają się nam słabiej i nie ma sensu ich trzymać na magazynie "na zapas", to chyba logiczne, że cenę dostaniemy gorszą i hurt będzie gorszy. Dodatkowo co do Triaxów - głównym dystrybutorem, od którego anteny Triax biorą wszyscy, jest Wisat - z Warszawy. Siłą rzeczy sklepy w Warszawie nie ponoszą kosztów transportu w takim stopniu jak sklepy w innych częściach Polski. Możnaby jeszcze szukać innych przyczyn, ale nie o to chodzi - jak ktoś chce zaoszczędzić te kilka zł - jak pisałem - jest wolny rynek - kupować gdzie taniej i już. Ja wiem, że nie jest prawdą iż ceny w Hollexie są zawsze wysokie - naprawdę zależy to od produktu.

 

Może to zabrzmi złośliwie, ale życzę Ci, żeby w Warszawie trafił się wysyp gości robiących instalacje taniej od Ciebie - za bezcen. Ani się obejrzysz, a znajdziesz się na bezrobociu i wtedy zrozumiesz sens zaniżania cen. Cena musi być taka, jaka być musi. Jak się da - niska, jak nie - wyższa - słowo kluczowe: rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sa kolego... Juz sa... (przepraszam za brak polskich literek , chwilowa awaria windows )

Montuja za 50zl i taniej! Jada na kablach RG6CU i antenkach 60cm NN z LNB typu 8PLN!

Co do Twojego postu, to przyznam, ze zagalopowalem sie myslac jedynie o Sobie...

Hollex niby nie tani, ale... tez nie najdrozszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...