Jump to content
irlandczyk007

e2 plugin do astry28e

Recommended Posts

Guest activa42

Na tej pozycji jest dostępne wyszukiwanie via typowe mechanizmy DVB. Po co plugin?

Wybierz jakiś transponder Sky UK, użyj jego parametrów w wyszukiwaniu ręcznym Dzieki tablicom NID (ONID) nadawanym na transponderze przy okazji zbudujesz sobie listę przeważającej większości transponderów z tej pozycji. Pozostaną nieliczne plus przekazy które od biedy zeskanujesz ręcznie jak nie chcesz edytować pliku satellites.xml.

 

Potem pozostanie Tobie założyć listę ulubionych pod jakąś tam nazwą (można uże edytora settingu), wrzucić do niej kanały z ogólnego "śmietnika" które Ciebie interesują a potem albo z poziomu E2 albo edytora sobie je pustawia, nadać własne nazwy itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42
Mam aktualna lise od vanibala.Niestety sporo kanałow nie działa.Nie ma nawet sygnałow na nich.Nie mówie juz o tym ze sie powtarzaja

 

A dlaczego nie zrobisz skanu satelity z zaznaczeniem opcji ONID / Network Search? Potem ew. jakieś dziwoląga dodasz stosując opcję manualnego dodania transpondera.

Najgorsze wg mnie to wgrywanie jakichś settingów a potem się okazuje ze roboty tyle co z zeskanowaniem i z mentalną zmianą podejścia do głównego śmietnika, który ma nie być lista kanałów.

 

Powiem krótko - dawno już być miał zeskanowany komplet kanałów z tej pozycji ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam zeskanowany.Jedne kanały działaja drugie nie.Czy ktos z was ma liste z tej satelty?Liste na której działaja wszyskie kanały i sie nie powtarzaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Które kanały ci nie działają? I jaką masz antenę/przybliżona lokalizacja? Czy robiłeś tak jak trzeba reset całej listy przed wgraniem nowej?

W listach Vhannibala zwykle nic się nie powtarza, a kanały różnią się jakimiś składowymi jak inna wielkość liter w nazwie, czy po prostu wpisana jest kopia z listy nadawców. Polsat kiedyś na swoich listach miał chyba z 5 wersji Polsatu News to jak on te listy przerabia to normalne, że potem zostają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42
Dreambox edit lub pilot i samemu usuwasz....

 

Po co usuwać? Wystarczy nie dodawać do ulubionych. Czy ta prosta idea uporządkowania listy kanałów jest aż tak trudna? Ogólną listę należy tratować jak ściek, śmietnik i z niej nie korzystać. Idea zapronowana wiele lat temu przez firmę Force zanim się zamarzył linux w tunerach sat. .

Jest to wygodniejsze, manewrowanie po krótszych listach ulubionych (może być ich wiele) jest wygodniejsze i efektywniejsze, zaś ten ogólny ściek trakować należy jedynie jako bazę dostępnych kanałów / serwisów.

 

Drugą zaletą takie podejście do listy kanałów jest to ze przy zmianach mamy mniej roboty. Wystarczy tylko usunąć "martwe" kanały z ulubionych (na ogólnym śmietniku niech sobie będą, nie przeszkadzają bowiem) a nowe dodać. A tak to co wgrywamy setting znowu go mozolnie edytujemy powtarzając ponad 90% tych samych czynności - przecież to pozbawione sensu.

 

 

Tak trudno spróbować i podejść całkiem inaczej do kwestii listy kanałów? To nie połowa lat 90tych.... Już w alternatywnym sofcie dla dbox'a 1 próbowano za pomocą znaczników porządkować listę. Jednak tamta koncepcja dość szybko stała się niewygodną (szybki wzrost liczby kanałów, coraz większa dynamika zmian)- stąd nowatorskie wtedy podejście firmy Force - ogólnej listy jako bazy z której się nie korzysta (blokada programowa) a jedynie z niej wybiera kanały na listę użytkownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...