Skocz do zawartości
  • 0

Czy zakup telewizora UltraHD ma teraz sens?


Gursonek
 Udostępnij

Pytanie

Witam Was,

 

Dziś postanowiłem zasięgnąć ponownie Waszej opinii na temat telewizorów. Ponad dwa lata temu pomogliście mi rozwikłać problem, teraz przychodzę z kolejnym pytaniem do Was i liczę na konkretne odpowiedzi.

 

Jestem posiadaczem telewizora Samsung UE40F6400 - telewizor odpowiada mi jak najbardziej, dla mnie jest idealny, jestem niepełnosprawny, więc myślę, że z czujnikiem głosu jest wygodny. Zakupiłem go w 2013 roku w kwietniu za gotówkę w Awans. Dałem 2699zł + 500zł podwójnej gwarancji do 2018 roku. Mam podpiętą NC+ i Cyfrowy Polsat pod niego. Od jakiegoś czasu "przemawia" do mnie reklama telewizorów UltraHD, jestem podatny na reklamy, więc często się kuszę na różnego rodzaju "nowinki technologiczne". Chciałem się spytać czy dziś, teraz jest sens, aby zakupić sobie telewizor UltraHD - czy jeszcze poczekać kilka lat? Mam na ten cel 3000- 8000zł. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

 

PS: I na ile bym mógł wycenić moją "laleczkę", ewentualnie gdybym ją chciał sprzedać?

 

Dziękuje za wszystkie rady, sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zakup telewizora UHD ma sens jak masz dostęp do materiału w tej rozdzielczości, obecnie u nas HD jest kiepskiej jakości u operatorów satelitarnych to UHD nie wprowadzą szybko, poczekał bym jeszcze nawet 3 lata bo ceny się stabilizują i coraz lepsze modele UHD telewizorów będą, kto wie może 3 operator wtedy już będzie i w UHD z Astry nadawać będzie, tak na marginesie podatność na reklamy/nowinki techniczne jest kosztowna i niekiedy mało sensowna, ale jak masz parcie wejścia w UHD to nie odradzam byleś z głową kupował bo tanie modele TV UHD to porażka na polu jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W twoim wypadku, kompletnie nie ma sensu kupowanie nowego TV. Szczególnie, że masz gwarancję do 2018r. TV spełnia przecież twoje wymagania. Natywnych treści UHD praktycznie nie ma, poza Youtube (potrzeba też dobrego netu). Są jakieś testy, koncerty czy demówki na sat, ale część TV 4K ma problemy z odbiorem. Widać producenci nie do końca kompatybilność z rynkiem przetestowali. A kanały SD będą na takim TV wyglądały gorzej niż obecnie. TV 4K jest obecnie drogi, bo to nowa technologia. Ja też przymierzam się do kupna, ale ja mam inne wymagania. Poza tym, nastawiam się głównie na treści z płyt BD 4K, które mają zostać wprowadzone. No i interesuje mnie system Android, bo ma fajny interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakość Blu-ray można podnieść do 4k i mam taką opcję w amplitunerze i Blu-ray, płyty ze stosownym materiałem 4k będą znając życie drogie, jakbym miał dużą kolekcję Blu-ray to już dziś bym telewizor UHD kupił, dla 20 płyt Blu-ray i słabych kanałów jakościowo HD z satelity nie warto obecnie, trzeba jeszcze z 3 lata poczekać aż standard UHD okrzepnie i będzie popularny u nadawców czy na płytach Blu-ray za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...