Skocz do zawartości

OPTICUM HD XS65


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum mam takie pytanie zakupiłem sobie tego Opticuma chciałem wgrać nowsze oprogramowanie,sciągnołem ze str.producenta softa np.takiego software_hd-xs2_xs65_v1-2-8_rev-778_2014-11-28.original wypakowałem go, skopiowałem na pena,podłączylem go do dekodera wybrałem w menu odpowiednią opcje czyli aktualizacja oprogramowania przez usb dekoder wykrył ten nowy soft ale niemożna wgrac jest takie info niewłasciwy plik i z innymi softami jest tak samo czy ktoś wie co to może być za przyczyna? obecnie mam soft HD-XS2_AllCode.abs epg na nim działa żle i trzęsie sie obraz po włączeniu na kanałach hd za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze jaki masz soft, bo "HD-XS2_AllCode.abs" to nie jest wersja softu i patrzysz w złym miejscu. To co chcesz wgrać to bodajże 0.1.2.8, jest możliwe, że w tunerze soft masz nowszy.

 

Trzęsienie się obrazu - sprawdź rozdzielczość na wyjściu HDMI w ustawieniach odbiornika, domyślnie jest 720p, jeśli przestawiałeś - może przedobrzyłeś, nie zawsze najwięcej to najlepiej.

EPG: w Ustawieniach systemu są jeśli dobrze pamiętam Ustawienia EPG, być może coś trzeba tam tyknąć, np. jeśli korzystasz z dysku/pendrive do nagrywania, ale często go odłączasz, to opcja zapisu EPG na dysku powinna być raczej wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zapisałem kopię zapasową oprogramowania na Pendrive i mam właśnie takie HD-XS2_AllCode.abs a wchodzę w menu informacje o odbiorniku i wersja software jest 0.1.2.8-r787M więc nie wiem o co tu chodzi i na próbe wgrałem to co zapisałem czyli HD-XS2_AllCode.abs weszło bez problemu,było tylko takie info że ta wersja oprogramowania jest identyczna jak ta co aktualnie jest zainstalowane a te softy pobrałem stąd http://www.globo.com.pl/pl/p/hd-xs2 żaden nie wchodzi ani format Pendrive nie pomaga proszę o jakieś jeszcze inne pomysły dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No przecież w pierwszym poście napisałeś, że wgrywasz 1.2.8 a takie samo już masz w stb... Poza tym na stronie globo-multimedia nie ma jeszcze plików dedykowanych dla XS65, pliki dla XS2 mogą mieć inny nagłówek i nie wejdą...

 

Kluczowa wypowiedź ;) a tak w ogóle to cześć, ostatnio kupiłem ten odbiornik i też chciałem zaktualizować sobie oprogramowanie (głównie przez "dziury" w EPG), niestety aktualizacja przez satelitę i internet nie powiodły się... szukając oprogramowania trafiłem na forum i pytanie, macie też niepełne informacje w EPG? i też nie macie możliwości zaktualizowania odbiornika w żaden sposób? Czy istnieje jakaś wersja oprogramowania, którą będzie się dało zainstalować na tym urządzeniu?

A jeśli nie ma żadnej kompatybilnej to z doświadczenia może będziecie wiedzieć ile czasu trzeba czekać aż producent coś takiego wypuści?

 

Witam ja mam problem z opticumem xs 65 ponieważ po przejsciu kanalow wloskich na mpeg-4 brak jest obrazu jedynie jest dzwiek.Byl o tym artykul w sat kurierze.Spowodowane jest to wyzszym numerem poziomu L3.2 czy wszystkie te tunery maja z tym problem?Jest na to jakas rada?Pozdrawiam.

 

Podaj nazwę kanału to poszukam i sprawdzę, ale wydaję mi się, że u mnie jest wszystko ok, przeleciałem większość dostępnych kanałów i nigdzie czegoś takiego nie widziałem.

Pozrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o czestotliwość 10853 MHZ pol H nadaja tam po przejsciu na mpg4 kanaly wloskie.Przed przejsciem na Mpg4 nie bylo z nimi problemów.Mam zainstalowana wersje programu 1.3.0 ściągnięta ze strony globo ponieważ jest to sprzetowy odbiornik HDXS2 można to sprawdzic w menu ustawienia systemu a mialem niższą.Na ich stronie nawet nie ma odbiornika Opticum hd xs65.Zaznaczam ze mam malą antenę 60 cm bo dawnej Wizji tv.Tutaj jest artykuł w sat kurierze o mozliwych problemach z odbiorem https://satkurier.pl/news/116514/kolejne ... peg-2.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam proste pytanie dotyczące w/w modelu dekodera/tunera (niepotrzebne skreślić) więc skorzystam z obecnego wątku. Poszukuję nowego urządzenia które zastąpi dotychczasową Arivę200HD. Budżet niewielki (200pln), potrzebuję czytnika connax ponieważ korzystam z oferty SmartHD+ (prepaid) i moje wymagania powinien spełniać w/w Opticum XS65. Pytanie tylko czy poradzi on sobie z odtwarzaniem filmów mkv z zewnętrznymi napisami (najlepiej po sieci LAN)? Jeśli nie to czy w moim budżecie znajduje się inne urządzenie które spełni moje wymagania? Niektóre wpisy "mówią" o nbox z oprogramowaniem enigma2 ale TV ma rozdzielczość 1080p a nbox oferuje 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie MKV odtwarza, ale to tylko kontener, wybrane metody kodowania obrazu lub dźwięku mogą nie startować, na pewno też nie odpalą się materiały po LAN-ie, z napisami jak jest - niestety nie pamiętam (ich działanie może być zależne od formatu). Podobnie będzie z innymi odbiornikami z tej półki cenowej (są bardzo często na tym samym procesorze, rzadko producenci dłubią przy poszerzaniu wsparcia kodeków).

 

Ale z XS65 wpadniesz na inny problem - te dekodery są jednostronnie parowane z kartami, więc jeśli kartę już masz, to obawiam się, że nie ruszy. XS65 są sprzedawane ze swoimi kartami. Nie testowałem w którym momencie następuje parowanie, może wystarcza włączyć odbiornik pierwszy raz do sieci z Twoją kartą? Ale to ryzyko, nie wypali, to zostaniesz z nieużytecznym urządzeniem (albo przesiądziesz się na kartę z zestawu, ale nie przeniesiesz na nią obecnego doładowania).

 

Rozdzielczość: kanały na satelicie są nadawane w 1080i. To, że odbiornik umiałby 1080p może być wręcz szkodliwe, bo oczywistym jest, że jeśli kanały nie są tak nadawane, to ustawiając wyższą rozdzielczość w odbiorniku - będzie on robić w pewnym sensie upscale. W sprzęcie budżetowym trudno się spodziewać, aby to było robione solidnie. Już lepiej, żeby tuner nic nie ruszał. Natomiast miałoby to znaczenie, jeśli planujesz puszczać multimedia w 1080p, ale wtedy przy takim budżecie - ciężko będzie znaleźć coś spełniającego te wymagania.

 

W kwestii pytań o dobór sprzętu sugeruję założyć wątek w dziale: viewforum.php?f=4

 

@centurion - niestety jedyne co możesz zrobić, to zgłosić ten problem do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale z XS65 wpadniesz na inny problem - te dekodery są jednostronnie parowane z kartami, więc jeśli kartę już masz, to obawiam się, że nie ruszy. XS65 są sprzedawane ze swoimi kartami. Nie testowałem w którym momencie następuje parowanie, może wystarcza włączyć odbiornik pierwszy raz do sieci z Twoją kartą? Ale to ryzyko, nie wypali, to zostaniesz z nieużytecznym urządzeniem (albo przesiądziesz się na kartę z zestawu, ale nie przeniesiesz na nią obecnego doładowania).

 

 

Tuner paruje się z kartą w momencie pierwszego "odpalenia", oczywiście z włożoną kartą. Ale mowa tu tylko o tunerach, które są sprzedawane w zestawach, na 8% VAT. (Dawniej jako XS2).

 

Tak jak wspomniał kolega wyżej, tuner XS65 można nabyć również bez karty, jako free conax. Istnieje ponadto możliwość zakupu w dwóch wersjach oprogramowania:

-Family - soft przygotowany pod Smart HD+, lista kanałów, etc., wszystko to samo co w przypadku "gotowego zestawu", z tą różnicą, ze nie sparuje karty.

-Uniwersalny - "gołe" Globo Blue Menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wgrałem nowa wersję oprogramowania do XS65 i ponownie mam dostęp do kanałow Wloskich z odbiorem którym mój odbiornik miał kłopoty.Widocznie programiści zauważyli ten problem mimo że w opisie zmian w nowej wersji nie ma o tym słowa.Ale najważniejsze że teraz jest wszystko ok.Ogólnie jestem zadowolony z tego odbiornika a najważniejsze że jest wsparcie techniczne i programiści sa w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady:

 

Parowane zestawy - Opakowanie tunera z logiem Smart HD+, z informacjami na temat oferty itp.

Nieparowane - Tuner w biało niebieskim opakowaniu, z logiem Opticum Blue, niemieckie opisy na pudełku.

 

Tak to przynajmniej wyglądało do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...