Skocz do zawartości

OPTICUM HD XS65


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

XS65 działa, ale x310 też musi działać - podejrzewam, że w ustawieniach x310 miałeś zły typ obrazu na SCART. Jeśli jeszcze się go nie pozbyłeś - przejrzyj ustawienia wideo, absolutnie musi działać, znam osobę korzystającą z tego sprzętu na mega starym kineskopie cenionej marki Graetz ( :lol: ). Chodzi o te opcje RGB/CVBS oraz PAL na wyjściu i ew. jakieś dodatkowe tematy z głębią - nie pamiętam teraz jak wyglądają tam ustawienia wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, tylko że na tym telewizorze bez problemu działa HD3000 z CP a także opticum 7300sd, a ten x310 na kilku telewizorach i kilku kablach nie daje obrazu, więc może coś z ustawieniami. W tej chwili nie mam do niego dostępu bo jest na wczasach(tuner) w Holandii, ale po świętach posprawdzam go jeszcze, ale i tak muszę dokupić jeszcze drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie. własnie zgrałem najnowsze oprogramowanie na pendriva. Dekoder HDXS65. Wszystko się instaluje, widzi oprogramowanie. Widać instalację. Ale robi to juz dobre pół godziny. Czy tak ma być? (kroki: Aktualizacja przez USB, OFF, ON, Strt, noCH, OFF i tak w kółko). Jest napisane nie Nie usuwaj dysku USB podczas instalacji. Dalej mam czekać czy cos nie tak.? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie. Aktualizacja trwa, góra, kilka minut. Nie jestem pewien czy nie miałem tego samego błędu gdy próbowałem wgrać zły soft. W paczce na stronie producenta są dwa różne: jeden dla tunera parowanego z kartą i jeden dla tunerów sprzedawanych luzem (tak zwanych "blue"). Sprawdź czy wgrywasz dobry. Wyciąg pena i zobacz czy tuner się w ogóle uruchomi.

 

Niestety, inaczej nie potrafię pomóc, nie jestem śpecem od elektroniki ;-(

 

PS. Pewnie już i tak sobie poradziłeś, bo 30 godzin to szmat czasu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy dobrze rozumiem ? Jak nie włożę karty po zakupie tego tunera, to kanały FTA będę miał zawsze. Jak włożę kartę smart HD+, np. z tunera x2s to tuner paruje się z tą kartą na zawsze i przejmuje jej warunki i jest to proces nieodwracalny i żadnej innej karty (np innej karty Smart HD+) tuner już nie zaakceptuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam użytkowników dekoderów opticum hd xs65 mam taki problem nie mogę zeskanowac nowych kanałów jak np.tv6 hd i nie tylko ale żadnego,po wybraniu odpowiedniej częstotliwosci daję szukaj i szuka ale dojdzie za połowę skali i się restartuje się dekoder nic nie wyszuka tylko restart za każdym razem mam 2 takie dekodery i na obydwóch jest tak samo czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?nie mam  najnowszego softa,zmieniałem tylko raz ale wyszukiwalo bez problemu prosze o jakieś podpowiedzi dziękuję  

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam ten problem jest również u mnie i to od dawna,jedynym wyjściem które wypróbowałem jest reset do ustawień fabrycznych.Trochę to żmudne bo trzeba trochę się pobawić pózniej z ustawianiem odbiornika pod swój gust ale działa(pozniej robię blind scan)Za jakiś czas problem wróci.Przy starszym oprogramowaniu nie występował ten problem.Mam nadzieję że jakaś poprawka softu w końcu się pojawi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam czy ktoś się orientuje czy wyszła jakaś nowa wersja oprogramowania do opticum hd xs65 ?Dziś podłączyłem odbiornik pod internet i świetnie działa radio internetowe choć lista kanałów jest trochę nieaktualna(nie wszystkie działają).Czy warto właczać aktualizację przez internet?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam XS65 i chciałbym używać go ze starymi kartami Cyfry+, czyli chciałbym mieć w nim czytnik Seca. Czy mogę wgrać inny soft od Globo, np. X310? A może inny? Jaki? Pewnie z bootloaderem, tylko RS232 i komputer. Czy po USB też się da?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków. Poza tym, poprawiono niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam,

Moj XS65 TWIN dziala z karta TNK SMART HD w ustawieniu "dwa tunery - jeden sygnal"
Niestety czesto przy przelaczaniu kanalow pojawia sie na tych kodowanych czerwony pasek "sygnal zakodowany", pomaga wtedy jedynie wylaczenie i ponowne wlaczenie urzadzenia.
Ta sama karta TNK dzialala poprzednio z dekoderem ariva bez problemu.
Probowalem zainstalowac nowy soft 1.45 z wersji COMBO ale dostaje komunikat, ze jest niekompatybilny.
Na stronie skymaster, nie znajduje zadnego softu do wersji twin....
Probowalem tez aktualizacji przez server OTA, moja obecna wersja 0.1.4.0-r983 nie znajduje aktualizacji na 1.4.5.
Nie wiem, czy nazwa domyslnego servera jast jeszcze aktualna:
ota.globo-multimedia.com:8444
Bylbym wdzieczny za pare wskazowek.
pozdr.
Jaro

Edytowane przez jarojar
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

WDR HD to kanał z Astry ,masz wpięty w instalację diseqc lub multiswitch ?  Jeżeli tak to spróbuj wpiąć tuner bezpośrednio pod antenę. Jeżeli problem będzie dalej to można sprawdzić tuner np. u znajomego i wtedy będziesz wiedział czy to wina konwertera ,przełącznika czy tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...