Skocz do zawartości

NBOX ENIGMA problem po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka


czarek007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tydzień temu kupiłem biały dekoder na Enigmie,no i mam z nim problem i proszę Was o pomoc.Za każdym niemalże razem kiedy wyciągnę wtyczkę dekodera z gniazdka i po ponownym włączeniu do prądu dek nie chce odpalić tzn uruchamia się,ale kiedy powinien pokazać się obraz to wyświetla się komunikat że ''nie znaleziono kanału sprawdź konfigurację tunera''.Pomaga wgranie softu,ale jest to uciążliwe ponieważ dekoder dosyć często wyłączam z prądu tzn raz lub dwa razy w ciągu dnia.Moje pytanie,czy nie ma jakiegoś sposobu żeby dekoder uruchamiał się normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42
Tuner zamienia się w trupa i nie trzyma ustawień, Serwis jak masz na niego Gwarancję 8)

 

 

Nie do końca (setting jest pliku a nie gdzieś we flashu z własnym systemem plików - rozwaliłoby się nieco więcej niż tylko setting). Objaw jaki opisujesz ma też miejsce jak jest niespójność pomiędzy settingami. Nie tylko lame.db ale też podstawowa konfiguracja enigmy (oddzielny plik - nie uczę się na pamięć pozycji różnych plików, jakiś w etc, albo w tuxbox) oraz konfiguracja anten.

Gdzieś musi być błąd w strukturze pliku albo niespójność konfiguracji. E2 próbuje to naprawić ale nie zapisuje gdy z hebla wyłączasz. Tuner wstaje znowu z niespójnymi danymi i zaczyna tak jak świeży init środowiska.

 

Powinna pomóc taka procedura:

- zdefiniuj anteny, możesz zrobić restart - E2 zasba o nadpisanie w każdym pliku konfiguracyjnym.

- zeskanuj cokolwiek np. jeden transponder - restart E2 (dla wyczysczenia bazy) a potem dreamboxedit wgranie settingu lub - zeskanuj całość, restart E2 a potem edycja.

 

Niekiedy czyjaś modyfikacji plus bałagan "narzucony" np. ze skinem może spowodować ze jakaś z danych ustawiań trafia w błędnej postaci. Mody E2 potrafią mieć wiele błędów.

 

Kiedyś kiedy jeszcze mnie bawiło oglądanie rożnych image'y to trafiał mnie taki sam problem Obecnie się wyleczyłem z wynalazków. Sprawdzony "produkt" i problem z głowy. Jak "od zera" coś zainstaluję to konfig anteny, zeskanowanie i potem istotne kanły do bukietu - nawet z poziomu menu E2 (lenistwo - szybciej) - resztą śmiecia z sat się nie przejmuję.

 

P.S. Enigma 2 podczas odbioru aktualizuje ogólna listę kanałów. Tj automatycznie updatuje wszelkie wyłapane zmiany. Kanał owszem można zabezpieczyć przed nadpisaniem (np. samą tylko nazwę). Kiedyś ten feature był włączony w jednym ustawienie, obecnie jest domyślnie on, teamy mogą modyfikować odpowiednie zmienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42
Jestem zbyt zielony żeby grzebać w tym dekoderze,najlepszym wyjściem będzie chyba jednak serwis.Chyba że ktoś z Was poprowadziłby mnie krok po kroku :roll:

 

Czy lutownica to Twój wróg? Jeśli tak to nie próbuj samemu tego robić - chyba że masz zapasik materiału do nauki wylutowywania i lutowania.

Wymagane jest jednak pewne obycie się z lutowaniem i wszelkimi narzędziami potrzebnymi. Warto jeszcze wiedzieć też o formowaniu kondesatorów (bywa konieczne jak są to leżaki magazynowe z długim stażem bezczynności...). Pamiętaj że w sklepie nowy może się okazać znacznie gorszy jakościowo od starej dobrej produkcji (z zastrzeżeniem ew. formowania a na pewno pomierzenia kondesatora). Nowe, chińskie wynalazki mogą nawet niemieć 10% pojemność podanej jaki podanego napięcia pracy. Nowe kondesatory na 105'C potrafią być mniej trwałe od dobrej jakości standardowych (max 85'C) z danej porządnej produkcji. To że w handlu częściami elektronicznymi jest znaczny udział podróbek i "malowanek" to już od kilku lat standard - temat rzeka - tranzystory dużej mocy ze strukturą tranzystora małej mocy nawet nie dziwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Byłby OT w tej kwestii jak to jest z "gawarancją" sprzedawcy czy firmy wykonującej przeróbki. Gwarancja jest powszechnie mylona z rękojmią.

Problem jak zwykle jest w monecie. Sprzedawcy chcą za wszelką cenę sprzedać będą obiecywać cokolwiek. Otrzeźwienie przychodzi jak się okaże, że potem naprawa mocno ich kieszeń drenuje.

 

Czasem jest lepiej albo samemu zrobić (jak masz umiejętności, owszem) albo zapewnić sobie dostęp do kogoś z odpowiednim oprzyrządowaniem (np. reballing) niż próbować korzystać z napraw - już kilka razy reanimowałem różne urządzenia po kilku nieudanych naprawach przez takich "gwarantów". Niekiedy trzeba było zamawiać płytki od producenta bo już było do czego jak co lutować....

 

Zwróciłem też uwagę że identyczny problem może wynikać z samego oprogramowania. Niespójności pomiędzy plikami konfiguracyjnymi skutkują inicjowaniem pliku lame.db. Efekt brak listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Tylko pro-forma napiszę.

 

Oferentów wgrywających E2 do tunerów ADB można podzielić na dwie grupy - fascynatów i dbających o klienta, którzy wgrają sprawdzony i przetestowany image oraz tacy to zapakują do flasha cokolwiek najlepiej najnowsze (i niestety niesprawdzone) zgodnie z reklamą wgrywamy najnowszy soft.....

Niestety brak nadbudowy nad bootloaderem, która by uczyniła przyjaznym proces instalacji firmware'u jest największym minusem tego taniego boxa z Enigma2 jakim jest ADB. Ja rozumiem że dzięki takiej sytuacji jest rynek usług i z tego powodu brak "motywacji" .... (ale to ma też negatywne reperkusje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...