Skocz do zawartości
  • 0

Satlink - opinie


bedi
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Chce kupić miernik do ustawiania anten satelitarnych głównie na satelitę HotBird

 

zastanawiam się nad : Satlink WS-6933 HD Compact niestety nie znalazłem na jego temat opinii ?

 

anteny ustawiane sporadycznie 1-3 sztuk w miesiącu (cyfrowy Polsat nc+ itp )

 

Czy ktoś mi może coś powiedzieć na temat tego miernika bądź doradzić jakiś inny ?

 

Musiałem jeszcze nad Linbox SF100 ale Satlink WS-6933 HD Compact raczej by wystarczył na moje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam kolegów mam ten miernik ale bez kompasu wersja oprogramowania to s/n:130.195.079.213,sw:v3.2,2015.10.27 powyżej u kolegi seba8006 jest wersja z 2016.12 a w polu lock dodatkowo jest symbol s2.Czy do miernika bez kompasu jest nowszy soft z rozróżnieniem sygnału na S/S2 w polu lock a jeśli jest to skąd go dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mr. Orbita

Widzę, że macie ten miernik w sklepie. Czy istnieje możliwość abyś w wolnej chwili sprawdził obsługę konwerterów unicable na sofcie 4.3C?

 

Tak - na szybko sprawdzone w tym momencie (Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP) i na 4.3C działa (wszystkie częstotliwości UB).

 

PS: Tego nie patrzyłem na 4.3C, bo nie mam czasu teraz zestawiać specjalnie instalacji, ale na 4.0 miernik radzi sobie także z pokrywającymi się częstotliwościami w dCSS/Unicable II (cztery pierwsze przy LNB lub switchu Inverto zaprogramowanym pod Evobox PVR), co wcale nie jest takie oczywiste, bo np. Deviser także sobie radzi, ale już Digitsat PCM-1200 Combo czy Megasat HD3 Combo - nie (nawet na sofcie 4.0).

 

@seba8006 - @tomciu w sumie wrzucił, od 4.3C chyba nic nowszego nie ma (nie śledzę mocno tematu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wrzuciłem ten soft do którego link podał @tomciu wgrałem i  różnicy w działaniu  chyba nie zauważyłem , jedyne co to  nie ma 4b tylko 4,3 2016.08.16 chyba zaniżyłem  soft. Trzeba poszukać tą wersje C @tomciu masz link do wersji C Bo ta nie ma żadnych oznaczeń jest samo 4.3 bez żadnych liter.

 

 

Edytowane przez seba8006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam kolegów mam ten miernik ale bez kompasu wersja oprogramowania to s/n:130.195.079.213,sw:v3.2,2015.10.27 powyżej u kolegi seba8006 jest wersja z 2016.12 a w polu lock dodatkowo jest symbol s2.Czy do miernika bez kompasu jest nowszy soft z rozróżnieniem sygnału na S/S2 w polu lock a jeśli jest to skąd go dostać.

 

Jak masz kolorowy wyświetlacz to soft podany w linkach powinien wejść. Zanim jednak cokolwiek wgrasz to przeczytaj ten temat: http://www.sat-dreambox.com/f712/satlink-firmware-21550/, bo są dwie wersje tego miernika. Z wyświetlaczem mono (starsza) i kolor (nowsza z kompasem lub bez). Na tej stronie najczęściej pojawiają się nowe softy do mierników SatLinka.

 

@seba8006

Przecież link jest podany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Softy sobie ściągnołem problem że się nie ładuje dzwoniąc do hollexu powiedzieli mi że może być inna wersja miernika ale ja mam kolorowy wyświetlacz ale bez kompasu.Dlatego pytam czy jest różnica w miernikach oprócz kompasu i latarki na panelu przednim.Jedynie co narazie mogę to edycja satelit i transpordera.Programem FlyMcu V0.188 mam taki komunikat Timeout,Connect Failed i nie ładuje co robie nie tak niech ktoś pomoże.

Edytowane przez marceli6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tomciu tak wiem podany .Z tego linku pobrałem i nie mam wersji 4.3 C tylko same 4.3 . Moja wersja z jaką kupiłem to była 4.3 B więc wychodzi na to że zaniżyłem sobie wersję firmware tym sofetm który podałeś. A ze strony sat drem nie da się pobrać nic do tego satlinka , wyskakuje  komunikat że nie ma takiego pliku. Pobrałem niby jakaś wersje z 2016 ale okazała się wersją z 2015 i to wersja 3.4

 

Edytowane przez seba8006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@seba8006 - nie wiem co pobrałeś, ale soft @tomciu po wgraniu normalnie zgłasza się w mierniku jako 4.3C z 7 stycznia 2017. Ściągnij to co podlinkował w pytaniu do mnie.

@marceli6 - wydaje się, że masz SE, sprawdź, czy wgrywasz wg instrukcji na wyłączonym mierniku, a sam miernik jest rozpoznawany w systemie (sterowniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak bo mogę edytować satki i transpordery zgrywa i wgrywa bez problemu stery też są aktualne @Mr.Orbita jak możesz to opisz jak wgrać bo już na włączonym i wyłączonym próbowałem i nic a chciałbym zaktualizować może robie coś zle jak nie dam rady to odpuszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podpinasz do PC wyłączony miernik, upewniasz się, że są sterowniki - urządzenie ma być rozpoznane w systemie, włączasz FlyMcu, klikasz EnumPort, żeby znaleźć pod którym wirtualnym COM jest miernik - wybierasz miernik, otwierasz HEX, dajesz Start ISP i dopiero teraz włączasz miernik trzymając wciśnięty RETURN (aż zobaczysz postęp ładowania w oknie). Po wszystkim zrestartuje się sam.

PS: Nie odpowiadam za ubicie miernika - nie polecam wgrywać jak ktoś nie do końca wie jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mr. Orbita  pobrałem z posta nr 48. Zainstalowałem i tak mi pokazuje 4.3 Jeżeli możesz to podrzuć link z tym softem który pobrałeś.   Dokładnie ten pobrałem z tego linku http://www.mediafire.com/file/6ebm8h9f80yvog2/WS6933-Tools+V4.3%282%29.zip

Wgrałem jeszcze raz i to samo 

6a3d504988808081med.jpg

Edytowane przez seba8006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy wersja z kompasem to nie jest czasem chiński klon? Miałem go przez dzień i odesłałem do sprzedawcy. Próbowałem złapać Astrę 28.2 z wgranych już transponderów. Udało mi się złapać kilka i co do czego po godzinie walki okazało się na końcu, że to Astra 19.2.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podpinasz do PC wyłączony miernik, upewniasz się, że są sterowniki - urządzenie ma być rozpoznane w systemie, włączasz FlyMcu, klikasz EnumPort, żeby znaleźć pod którym wirtualnym COM jest miernik - wybierasz miernik, otwierasz HEX, dajesz Start ISP i dopiero teraz włączasz miernik trzymając wciśnięty RETURN (aż zobaczysz postęp ładowania w oknie). Po wszystkim zrestartuje się sam.

PS: Nie odpowiadam za ubicie miernika - nie polecam wgrywać jak ktoś nie do końca wie jak.

Już sama ta procedura zasługuje na dożywotnią karę dla programisty na jego pracę tak jak oddolne gniazda wejściowe w telewizorach dla tych pseudoinżynierów, którzy je wymyślili.

 

BTW. wracając do tematu, znajdzie się dziś coś dobrego i tańszego niż Deviser S30 czy tylko ta tandeta Satlinka 6933 wyjdzie w dobrych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem, kupiłem satlink WS-6933. Podłączyłem go pod moją antenę - konwerter quattro (spięty z multiswitchem). Podłączałem go pod wszystkie cztery końcówki konwertera i mam to samo. Niezależnie od

tego jaką wybrałem satelitę i transponder to mam to samo - moc sygnału 92-94 procent i jakość zero. Czy ten miernik nie obsługuje konwerterów quattro? Zmieniałem ustawienia miernika ale zawsze jest to samo.

Możecie mi w tym pomóc? Jak ustawić mierni, żeby pokazywał prawidłowe dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Czy ktoś z Was używa WS-6933 (kolorowy wyświetlacz) z softem 4.6? U siebie zauważyłem że na transp. z S2 pokazuje dziwną wartość BER w granicach 1,5 E-1. Na kanałach z S BER jest tak jak u Was czyli ok. 1.0 E-9. Błąd softu? Jeszcze pytanie jak programem Fly Mcu wczytać soft z miernika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej,

 

U mnie jest to samo. Stary miernik WS6933 (mono LCD) przeżył już swoje, więc postanowiłem zrobić upgrade do nowszej wersji.

Kupiłem WS6933 z kolorowym wyświetlaczem. Wersja softu 4.3c.

 

I ku mojemu zdziwieniu mam inne wskazania na starym mierniku, nowym i tunerze. Antena 80-90cm, konwerter Inverto Black Ultra Quad.

 

Tak wygląda na starym:

WS6933v1_LCD.jpg

 

Tak wygląda na nowym:

WS6933v2_LCD.jpg

 

A tak wygląda na tunerze:

Ultimo_SNR.jpg

 

Jak dla mnie to jest bardzo duża różnica w BER, bo rzędu E-08, wydaje mi się że to jest błąd w jakimś algorytmie do wyliczania błędów. Jak widać w nowym sofcie chyba też tego nie poprawili, ogólnie wskazania jakości mam słabsze niż w starszej wersji (mierzone na tym samym kablu i tej samej antenie w tym samym czasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź.Zauważyłem jeszcze, że czasami jak zostawi się miernik na kilka minut na pomiarze to wskakuje wartość BER 1.0E-9.Ale problemem jest ten czas i to, że nie za każdym razem tak się dzieje. Co do zaniżania wskazań to masz rację ale raczej dotyczy to tylko wskaźnika procentowego.Osobiście nie zwracam na niego wielkiej uwagi, obserwuję głównie power i SN no i BER a te z wyjątkiem tego ostatniego na obu Twoich miernikach są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...