Skocz do zawartości

Początki i końce polskich kanałów


Pablo-1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z Was pamięta kanał PTK (bądź PTK1, już niepamiętam czy miał cyferke w nazwie czy nie) kiedyś dostępnym w sieci kablowej firmy Polska Telewizja Kablowa?

Był własną produkcją P.T.K. na długo zanim została przejęta przez UPC. Był kanałem typu "General", seriale, wiadomości, programy rozrywkowe no i filmy. Z tego co pamiętam jakość była nie za dobra (bardzo lekko sniezył), ale za to leciały tam fajne filmy.

Kanał w pewnym momencie przerwał nadawanie ramówki, bardzo długo leciała tylko plansza kontrolna (prawdopodobnie był to początek przejmowania PTK przez UPC) a potem w tym miejscu leciało już zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PTK Gdańsk był lokalny PTK1 z materiałami z Uniwersytetu oraz mszą z Katedry Oliwskiej. W pozostałym czasie był kanał planszowy.

PTK2 to zupełnie inna historia. Program był chyba ten sam w całej sieci.

Tak, teraz zacząłem kojarzyć - PTK1 był kanałem "planszowym" (taka 'telegazeta') a PTK2 to był kanał "normalny". Bardzo dobry zresztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Co do TVN to w samej telegazecie pojawiły się informacje (tuż po zakodowaniu emisji cyfrowej) gdzie odradzano zakupu analogowych odbiorników. TVN Siedem znikł, TVN miał też zakończyć analog - tak się jednak nie stało i odbiorem cieszymy się... który to już rok? 3? :roll:

 

POLONIA 1 ISTNIEJE NADAL I JEST W FUZJI Z TELE5

http://www.polonia1.pl

Po pierwsze nie krzycz! 8) Na pewno nie będzie żadnego połączenia. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego dnia nadawali analogowo. To był TEST który trwał trzy miesiące. Pamiętam dobrze bo w tym czasie żadna kablówka nie nadawała tego kanału. Operatorzy bali się go dołączyć gdyż się obawiali że spore koszty będą musieli ponosić z tytułu oferowania kanału swoim abonentom. Wtedy to była całkowita nowość na polskim rynku - 24h informacyjny TVN24. Zawsze walczyłem z tym "śniegiem" na ekranie - nadawali na jednym z transponderów niemieckiej Vivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...