Skocz do zawartości

Panasonic, problem DVB-S - znikają zadania nagrywania, EPG


Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku viewtopic.php?f=5&t=29540 posiadacz SONY ma identyczny problem - zaprosiłem go do naszej dyskusji,

 

Mam dziwne wrażenie, że dotyczy to oprogramowania tunera DVB-S - nie wiem czy wszyscy mamy taki sam - według specyfikacji ja mam SHARPa o symbolu J3BBCBC00007

 

Kurcze, niech jakiś przedstawiciel/specjalista z dowolnego serwisu zajmie jakieś stanowisko (w końcu jak widać wiele marek-japończyków ma ten sam problem) - bo błądzimy a może nawet pogrążamy się naszą niewiedzą i wprowadzamy innych w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku viewtopic.php?f=5&t=29540 posiadacz SONY ma identyczny problem - zaprosiłem go do naszej dyskusji,

 

Mam dziwne wrażenie, że dotyczy to oprogramowania tunera DVB-S - nie wiem czy wszyscy mamy taki sam - według specyfikacji ja mam SHARPa o symbolu J3BBCBC00007

 

Kurcze, niech jakiś przedstawiciel/specjalista z dowolnego serwisu zajmie jakieś stanowisko (w końcu jak widać wiele marek-japończyków ma ten sam problem) - bo błądzimy a może nawet pogrążamy się naszą niewiedzą i wprowadzamy innych w błąd

Witam mam ten sam problem z moim Sony w905a ustawiam programator wył. tv świeci mi się pomarańczowa dioda która potem gaśnie czasami nawet po pięciu min. ale to przeważnie na sat. ogólnym a gdy wchodzę do listy programatora zdarzenia po prost znikają??? Na sat preferowanym CP też nie zawsze się nagra ale bynajmniej dioda się świeci czasami dłużej i czasami się nagra. Zauważyłem że używanie satelity preferowanego i ogólnego może mieć wpływ na nagrywanie. U mnie na sat pref. nie ma podglądu w epg. dlatego używałem sat ogólnego. Dzisiaj wywaliłem sat. ogólnego bo nawet na preferowanym dioda się wył. po 5 min. i będę robił kolejny test. Będę próbował nagrać coś ale nie z czasem w epg ale ustawię go ręcznie czyli zamiast nagrać z wykazem epg np. 17:00 do 18:00 spróbujcie nagrać np. od godz. 16:59 do 18:01 bo mi to zadziałało na sat. preferowanym po prawie 8 godz. od wył. tv. Kolejny problem to może być aktualizacja epg bo kiedy wł. tv po długim nie używaniu to jest brak informacji w epg po prostu trzeba poskakać po programach aby epg się zaktualizowało. Jeżeli nagrywanie z ręcznym ustawieniem czasu nie zadziała to pozostaje mi wył. automat. aktualizacji systemu może to zadziała. A jak nie to będę dzwonił do sony bo może to być problem oprogramowania. Mam nadzieję że rozwiążemy ten problem bo jeżeli nie do będę musiał kupić dekoder do modułu, gdzie moduł cam cI+ miał być alternatywą do pozbycia się dodatkowej puszki na stoliku i kiepskiego dekodera polsatu który się zawieszał ciągle i w końcu siadł na dobre. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem poinformować, że chociaż 3 dni to może trochę mało aby wieścić triumf, ale rozwiązanie, które podałem wyżej w poście z 28 kwi 2015, o 17:30 okazało się póki co 100% skuteczne. Przynajmniej w Panasonicu serii DT60. Przyczyną jest jakiś błąd w procesie wyszukiwania aktualizacji systemu, który powoduje czyszczenie zaprogramowanych zadań nagrywania. Ponieważ wyszukiwanie aktualizacji następuje domyślnie po 1 godzinie od wyłączenia telewizora (przejścia w stan gotowości) - dlatego właśnie po takim czasie obserwowałem dziwne załączenie się dysku, a potem zmianę koloru diody z pomarańczowej na czerwoną oraz skasowanie zadań w Timerze.

Rozwiązaniem jest całkowite wyłączenie wyszukiwania aktualizacji w trybie gotowości odbiornika. Podaję ścieżkę w menu:

Konfiguracja>System menu>Aktualizacja systemu>Auto wysz aktual w trybie got-->Wyłączony (zamiast "Po 1 godzinie")

Od czasu wprowadzenia tej zmiany już widzę, że telewizor zachowuje się całkiem inaczej: żadne zaprogramowane zadanie nie zniknęło. Wszystko się nagrywa o właściwej porze. Zaczęły funkcjonować, ożyły cykliczne zadania-przypomnienia typu "Memento", które u mnie były pierwszym objawem, po którym się zorientowałem, że coś jest nie tak.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wył. automat. aktualizację do tego jeszcze wył. prześlij dziennik historii zdarzeń do firmy sony, ustawiłem programator o godz. 23:00 na nagrywanie od 09:00 do 10:00 i jak na razie wszystko się nagrało( korzystam tylko z sat. preferowanego). Będę testował tv do jutra jeżeli będzie ok jutro już ostatni raz przywracam ustawienia fabryczne chyba 15 raz w tym tyg. wgrywam sat. ogólnego gdzie jest dostępny podgląd w epg i trochę więcej kanałów muzycznych testuję nagrywanie jeżeli wszystko będzie ok no to bajka, a jeżeli nie no to trudno wgrywam pref. sat i trzeba będzie żyć bez podglądu w epg z gotową listą polsatowską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley, bardzo dziękuję za informacje. Gdyby znów pojawiły się problemy, napisz, proszę. Zamierzam ponownie kupić tego Panasonica - trochę żałuję, że go odesłałem, bo kupiłem w korzystnej cenie. Ale może znów uda mi się trafić. To chyba jedyny telewizor, który oferuje możliwość nagrywania (nawet dwóch programów jednocześnie!) i swobodnego oglądania dowolnego programu. Myślałem, że wszystkie telewizory z dwoma tunerami tak mają, ale dziś przekonałem się, że Samsung nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem poinformować, że chociaż 3 dni to może trochę mało aby wieścić triumf, ale rozwiązanie, które podałem wyżej w poście z 28 kwi 2015, o 17:30 okazało się póki co 100% skuteczne. Przynajmniej w Panasonicu serii DT60. Przyczyną jest jakiś błąd w procesie wyszukiwania aktualizacji systemu, który powoduje czyszczenie zaprogramowanych zadań nagrywania. Ponieważ wyszukiwanie aktualizacji następuje domyślnie po 1 godzinie od wyłączenia telewizora (przejścia w stan gotowości) - dlatego właśnie po takim czasie obserwowałem dziwne załączenie się dysku, a potem zmianę koloru diody z pomarańczowej na czerwoną oraz skasowanie zadań w Timerze.

Rozwiązaniem jest całkowite wyłączenie wyszukiwania aktualizacji w trybie gotowości odbiornika. Podaję ścieżkę w menu:

Konfiguracja>System menu>Aktualizacja systemu>Auto wysz aktual w trybie got-->Wyłączony (zamiast "Po 1 godzinie")

Od czasu wprowadzenia tej zmiany już widzę, że telewizor zachowuje się całkiem inaczej: żadne zaprogramowane zadanie nie zniknęło. Wszystko się nagrywa o właściwej porze. Zaczęły funkcjonować, ożyły cykliczne zadania-przypomnienia typu "Memento", które u mnie były pierwszym objawem, po którym się zorientowałem, że coś jest nie tak.

Pozdrawiam.

Wczoraj wył. automat. aktualizację do tego jeszcze wył. prześlij dziennik historii zdarzeń do firmy sony, ustawiłem programator o godz. 23:00 na nagrywanie od 09:00 do 10:00 i jak na razie wszystko się nagrało( korzystam tylko z sat. preferowanego). Będę testował tv do jutra jeżeli będzie ok jutro już ostatni raz przywracam ustawienia fabryczne chyba 15 raz w tym tyg. wgrywam sat. ogólnego gdzie jest dostępny podgląd w epg i trochę więcej kanałów muzycznych testuję nagrywanie jeżeli wszystko będzie ok no to bajka, a jeżeli nie no to trudno wgrywam pref. sat i trzeba będzie żyć bez podglądu w epg z gotową listą polsatowską.

Jednak wył. automat. aktualizacji pomogło nagrywa się na sat. preferowanym i ogólnym bez problemu, nigdy bym się nie spodziewał że automat. aktualizacja może przynieść tyle problemów z nagrywaniem, szkoda tylko mojej listy programów z sat . ogólnego i codziennego przywracania ust. fabrycznych i sformatowanego dysku z filmami. Ale bynajmniej problem rozwiązany jak będę miał czas to zadzwonię do sony albo wyślę im maila niech coś z tym zrobią bo to faktycznie bubel z oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w Panas TX-L37DT35E wyłączenie tej funkcji pomogło - wychodzi na to że mamy podobne tunery DVB-S a tym samym ich oprogramowanie.

Krótkie pytanko do użytkownika SONY/SHARP też tu był a jak z EPG - są polskie znaki na polsatowskich transponderach / kanałach czy nie?? - krzaki na tych kanałach tylko by potwierdziły podobieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nazwach kanałów nie ma polskich znaków np. kanał "Dla Abonentów" u mnie jest "Dla Abonentow" natomiast informacje i opis w epg jest normalnie z polskimi znakami mówimy tu o satelicie ogólnym, Fox sd np. ma nazwę 5108, kanał ID sd nazywa się Discovery ID Poland. Najłatwiej jest korzystać z gotowej listy polsatu na sat. preferowanym ale u mnie nie ma podglądu obrazu w epg tylko się wyświetla data i godz. i nie ma np. kanału BBC BRIT HD tylko jest sd, do tego na sat ogólnym jest trochę więcej kanałów muzycznych. Problem z sat. ogólnym jest taki że posortowanie z 1500 kanałów ręcznie trwa wieki mi zajęło ok 3 dni. Ale ściągnełem sobie program SonyEditor gdzie można to wszystko zrobić na kompie w ciągu ok 2 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Krótko w sprawie nagrywania: miałem tygodniowy wyjazd, telewizor zostawiłem samotnie z kilkoma testowymi zadaniami, mniej więcej jedno dziennie. Wszystkie zostały zrealizowane. Uważam zatem, że ten problem został definitywnie pokonany, przynajmniej w moim modelu. Aczkolwiek nadal będę bacznie obserwował ;)

 

Zaś co do pewnych objawów zgłaszanych tu przez użytkownika Sony - hm, rzeczywiście są zastanawiająco zbieżne jak w Panasonicu. Pomijając już sprawę kasowania zadań nagrywania, na co recepta także wydaje się identyczna - np. u mnie jeżeli przeskanuję kanały DVB-S w trybie "Cyfra+/nc+" (czyli potem mam wszystkie posortowane wg. kolejności jak w dekoderach nc+) również nie ma podglądu obrazu ani dźwięku w EPG. Jest tylko logo "Viera" na czarnym tle. Natomiast jeśli przeskanuję w opcji "Wszystkie kanały" (czyli wszystko dostępne z satelity(ów)), lub w trybie "bezpłatne" (FTA) - podgląd jest. Początkowo myślałem, że brak podglądu w "nc+" jest spowodowany trybem pojedynczego tunera DVB-S (mój model ma podwójny, ale używam jeden). Jednak jak widać nie w tym rzecz, bo przecież gdy przeskanuję w opcji "Wszystkie kanały" też używam pojedynczy tuner, a podgląd potem jest. Z kolei w opcji "Cyfra+/nc+" jak wspominałem kanały są posortowane wg. oficjalnej listy operatora, co jest dla mnie wygodne, nie mam również krzaków w polskich znakach w EPG, ale za to nie mam podglądu... i tak zawsze coś za coś. Co gorsza w Panasonicu (nie wiem jak w Sony), wybór opcji skanowania DVB-S jest możliwy tylko po resecie tv do ustawień fabrycznych. Czyli cała własna konfiguracja telewizora: kanałow, obrazu, dźwięku, aplikacji smart, nawet ulubionych w przeglądarce idzie się je.....

Nie wiem, czy to "zasługa" podobnego oprogramowania tunera, raczej stawiałbym na oprogramowanie (lub fragmenty softu) całego telewizora. Tak czy siak objawy są zadziwiająco zbliżone. Moja prywatna teoria spiskowa: sprzęt wielu (niby?) konkurujących ze sobą znanych marek zawiera podobne lub wręcz takie same podzespoły i oprogramowanie. Tylko wizualnie wygląda inaczej, mam na myśli np. wygląd menu, szczegóły w opcjach, no i oczywiście trochę inny design i logo producenta ;) Ale to już trochę OT.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem we wcześniejszym poście u mnie w Panasonicu jest tuner/głowica DVB-S SHARPa o symbolu J3BBCBC00007 - jakby Wam się udało sprawdzić w instrukcji serwisowej do swojego modelu jakie macie podzespoły - szczególnie tuner DVB-S - to być może by się okazało że takie same -stąd i zachowania zarówno normalne jak i wadliwe też będą takie same - różne firmy a jednak Japończyki i te same podzespoły.

Odbiegając od tematu - pamiętam w latach 90 tym samym pilotem można było obsłużyć ok 70-80% rynku telewizorów od Grundica, Thompsona, Samsunga, Elemisa, Curtisa, Philipsa i wiele innych klonów w wielu różnych seriach- wszystkie miały ten sam procesor Philipsa - pracowałem wtedy w sklepie i serwisie RTV więc dokładnie wiem - pozostałe 20% stanowiły Japończyki na swoich oryginalnych podzespołach - w Sony wszystkie elementy nawet najdrobniejsze (diody, procesory, kondensatory, rezystory) miały logo SONY - dziś już tego nikt nie robi - ale niektóre elementy są wspólne - jak matryce to i może tunery i pewnie obsługujące oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Krótko w sprawie nagrywania: miałem tygodniowy wyjazd, telewizor zostawiłem samotnie z kilkoma testowymi zadaniami, mniej więcej jedno dziennie. Wszystkie zostały zrealizowane. Uważam zatem, że ten problem został definitywnie pokonany, przynajmniej w moim modelu. Aczkolwiek nadal będę bacznie obserwował ;)

 

Zaś co do pewnych objawów zgłaszanych tu przez użytkownika Sony - hm, rzeczywiście są zastanawiająco zbieżne jak w Panasonicu. Pomijając już sprawę kasowania zadań nagrywania, na co recepta także wydaje się identyczna - np. u mnie jeżeli przeskanuję kanały DVB-S w trybie "Cyfra+/nc+" (czyli potem mam wszystkie posortowane wg. kolejności jak w dekoderach nc+) również nie ma podglądu obrazu ani dźwięku w EPG. Jest tylko logo "Viera" na czarnym tle. Natomiast jeśli przeskanuję w opcji "Wszystkie kanały" (czyli wszystko dostępne z satelity(ów)), lub w trybie "bezpłatne" (FTA) - podgląd jest. Początkowo myślałem, że brak podglądu w "nc+" jest spowodowany trybem pojedynczego tunera DVB-S (mój model ma podwójny, ale używam jeden). Jednak jak widać nie w tym rzecz, bo przecież gdy przeskanuję w opcji "Wszystkie kanały" też używam pojedynczy tuner, a podgląd potem jest. Z kolei w opcji "Cyfra+/nc+" jak wspominałem kanały są posortowane wg. oficjalnej listy operatora, co jest dla mnie wygodne, nie mam również krzaków w polskich znakach w EPG, ale za to nie mam podglądu... i tak zawsze coś za coś. Co gorsza w Panasonicu (nie wiem jak w Sony), wybór opcji skanowania DVB-S jest możliwy tylko po resecie tv do ustawień fabrycznych. Czyli cała własna konfiguracja telewizora: kanałow, obrazu, dźwięku, aplikacji smart, nawet ulubionych w przeglądarce idzie się je.....

Nie wiem, czy to "zasługa" podobnego oprogramowania tunera, raczej stawiałbym na oprogramowanie (lub fragmenty softu) całego telewizora. Tak czy siak objawy są zadziwiająco zbliżone. Moja prywatna teoria spiskowa: sprzęt wielu (niby?) konkurujących ze sobą znanych marek zawiera podobne lub wręcz takie same podzespoły i oprogramowanie. Tylko wizualnie wygląda inaczej, mam na myśli np. wygląd menu, szczegóły w opcjach, no i oczywiście trochę inny design i logo producenta ;) Ale to już trochę OT.

 

Pozdrawiam.

W sony możesz skanować i resetować satelity preferowaną jak i ogólną kiedy chcesz nie jest potrzebne przywracanie ustawień fabrycznych, tak samo cały proces inicjalizacji tv jest w opcjach systemowych możesz przez niego przejść jeszcze raz bez potrzeby resetowania tv np. jeśli chcesz zmienić lokalizację kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja, po oddaniu telewizora TX-47as750e do sprzedawcy kupiłem ponownie ten sam model, wyłączyłem automatyczną aktualizację oprogramowania i wszystko działa, jak należy. Szkoda, że musiałem odsyłać i kupować ponownie (180 zł do tyłu). Ale dobrze, że działa, bo spodobał mi się ten telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem we wcześniejszym poście u mnie w Panasonicu jest tuner/głowica DVB-S SHARPa o symbolu J3BBCBC00007 - jakby Wam się udało sprawdzić w instrukcji serwisowej do swojego modelu jakie macie podzespoły - szczególnie tuner DVB-S <...>

Hm, no niestety, w komplecie do mojego modelu serwisówki nie dali ;) a i Googiel też w tej sprawie coś bardzo niechętny ;) . Aczkolwiek gdybyś podał jakiś namiar gdzie kliknąć dla TXL47DT60 (może być na PW), nie omieszkał bym skorzystać. Chociaż szczerze pisząc gdyby odpukać coś napier... po gwarancji, raczej wątpię aby zbyt wiele mi pomogła...

Odbiegając od tematu - pamiętam w latach 90 tym samym pilotem można było obsłużyć ok 70-80% rynku telewizorów od Grundica, Thompsona, Samsunga, Elemisa, Curtisa, Philipsa i wiele innych klonów w wielu różnych seriach- wszystkie miały ten sam procesor Philipsa - pracowałem wtedy w sklepie i serwisie RTV więc dokładnie wiem - pozostałe 20% stanowiły Japończyki na swoich oryginalnych podzespołach - w Sony wszystkie elementy nawet najdrobniejsze (diody, procesory, kondensatory, rezystory) miały logo SONY - dziś już tego nikt nie robi - ale niektóre elementy są wspólne - jak matryce to i może tunery i pewnie obsługujące oprogramowanie.

@darlen: odbiegając od tematu, też conieco miałem wspólnego z RTV użytkowym, że tak powiem od kuchni, aczkolwiek daaaaawno temu i doskonale wiem, że identyczne podzespoły były/są stosowane przez różne firmy. Np. skoro przykładowy Sharp robi (załóżmy) dobre głowice/tunery sat, to przecież mogą być z powodzeniem montowane w sprzęcie innych producentów (nawiasem: ten tuner można sobie kupić TUTAJ). W moim Panasie zdaje się siedzi matryca od LG. Ba, każdy chyba wie, że obecnie można spotkać (zwłaszcza tańszą) elektronikę sygnowaną różnymi "brandami", wyglądającą i zawierającą w środku _dokładnie_ to samo.

Jednak wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku - mam teraz na myśli problem braku podglądu w EPG, jeżeli kanały zostaną przeskanowane według listy operatora (opcja "Cyfra+/nc+) - błąd uważam tkwi gdzieś dalej niż w tunerze: no nie wiem, w jakimś procesorze obrazu (jego oprogramowaniu?), itp. który "składa" grafikę EPG z podglądem kanału odbieranego przez tuner. Tym bardziej, że w innym trybie przeskanowania (u mnie opcja się nazywa "Wszystkie kanały") podgląd jest. Czyli ten sam tv, ten sam tuner i reszta elektroniki, porównujemy te same kanały, o takich samych częstotliwościach, a podgląd w EPG jest zależny od trybu wyszukiwania kanałów...?

Mniejsza jednak o szczegóły i gdybanie "co jest powodem?" - moim zdaniem błąd jest i zamierzam zgłosić do producenta. Tym bardziej, że instrukcja tv nic nie mówi o ograniczeniach w podglądzie EPG. Choć nie łudzę się, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie...

W sony możesz skanować i resetować satelity preferowaną jak i ogólną kiedy chcesz nie jest potrzebne przywracanie ustawień fabrycznych, tak samo cały proces inicjalizacji tv jest w opcjach systemowych możesz przez niego przejść jeszcze raz bez potrzeby resetowania tv np. jeśli chcesz zmienić lokalizację kraju.

No niestety, w moim Panasie zmiana trybu skanowania DVB-S ze wspomnianego "Wszystkie kanały" na "Cyfra+/nc+" lub na odwrót wymaga kompletnego resetu odbiornika. Nie odkryłem innego sposobu. Przy okazji: tnij trochę cytaty z przedpiśców.

I ja, po oddaniu telewizora TX-47as750e do sprzedawcy kupiłem ponownie ten sam model, wyłączyłem automatyczną aktualizację oprogramowania i wszystko działa, jak należy. Szkoda, że musiałem odsyłać i kupować ponownie (180 zł do tyłu).

Moim zdaniem możesz się domagać od Panasa zadośćuczynienia ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że u mnie problem wystąpił dopiero po zainstalowaniu modułu dostępu z kablówki UPC. Wcześniej timery działały bez zarzutu, nawet z modułem Conax Technicryptu z kartą tnk. Po wyłączeniu aktualizacji (zresztą pewnie już i tak nie będzie) na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że u mnie problem wystąpił dopiero po zainstalowaniu modułu dostępu z kablówki UPC. Wcześniej timery działały bez zarzutu, nawet z modułem Conax Technicryptu z kartą tnk.

Hm, ja nie zauważyłem związku z modułem. Zadania wywalało zarówno gdy był założony oraz wyjęty (bez modułu próby robiłem oczywiście na kanałach FTA). Aczkolwiek co ciekawe problem pojawił się dopiero gdy zacząłem korzystać z tunera DVB-S. Przedtem gdy przez ponad rok korzystałem tylko z DVB-T, znikania zadań w Timerze nigdy nie zaobserwowałem.

Dlatego jeśli w UPC masz jakieś kanały bezpłatne, mógłbyś sprawdzić wpływ modułu - po prostu go wyjąć. Jeżeli objaw nadal będzie występował, moduł związku nie ma (i sądzę, że tak właśnie jest). Oczywiście jeśli na takie testy masz czas, ochotę, etc.

Po wyłączeniu aktualizacji (zresztą pewnie już i tak nie będzie) na razie jest OK.

Też nie spodziewam się aktualizacji softu do mojego tv (rok modelowy 2013), no chyba, że stanie się cud i poprawią bugi omawiane w tym topicu. I może jeszcze inne, nie omawiane ;) Poza tym można od czasu do czasu wymusić manualnie sprawdzenie czy jest nowa wersja, w moim modelu jest taka opcja. Swoją drogą widzę producenci tv wspierają softwareowo swoje wyroby przez rok-półtora, góra dwa. A potem mają już nowe modele, na których skupiają uwagę, starsze mają w d..ie. Chociaż nieraz dla wprowadzenia pewnych ulepszeń wystarczyłaby tylko modyfikacja oprogramowania. Ale drogi kliencie: chcesz mieć nowe bajery, kup sobie nowy sprzęt... :|

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Dziś wysłałem zapytanie do Panasa w sprawie braku podglądu w EPG, sytuację kiedy to ma miejsce opisywałem w poprzednich postach. Zobaczymy czy i jaki będzie odzew, na razie dostałem tylko mailem automatyczne potwierdzenie o otrzymaniu zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Dziś wysłałem zapytanie do Panasa w sprawie braku podglądu w EPG, sytuację kiedy to ma miejsce opisywałem w poprzednich postach. Zobaczymy czy i jaki będzie odzew, na razie dostałem tylko mailem automatyczne potwierdzenie o otrzymaniu zgłoszenia.

 

Witam

 

Informacyjnie: otrzymałem już odpowiedzi od Panasonica. Na razie trochę witki opadają, support ma kłopoty z zaskoczeniem o co chodzi. Jednak ponieważ sprawa nie ma już związku z tytułowym znikaniem zadań nagrywania, założyłem inny temat, i na innym forum TUTAJ. Tam również odsyłam zainteresowanych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat przeciwne zdanie, z pozbycia się zewnętrznego dekodera (miałem, przez kilka lat) ogólnie jestem b.zadowolony. Nawet mimo pewnych problemów. Nie zamierzam też nikogo przekonywać. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Uważam, że wszystko zależy kto ma jakie potrzeby, oczekiwania, etc. Po prostu ze sprzętu korzysta mi się teraz łatwiej, domownikom też.

Zaś jeśli konkretnie chodzi o ten brak podglądu w EPG, uważam nie jest to sprawa najwyższej wagi. Niemniej spróbowałem podjąć "walkę" z supportem. Nawet trochę z ciekawości co z tego wyjdzie i jakie będzie ich podejście. Jeśli się nie uda, nie będę się do upadłego kopał z koniem, jakoś dam radę z tym żyć. Zobaczymy. Gorzej było ze znikaniem zadań nagrywania - to było już naprawdę wkurzające ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sat pref. nie ma podglądu w epg. dlatego używałem sat ogólnego.

Pytanie z ciekawości: czy próbowałeś coś robić z tym brakiem podglądu w EPG? Np. zgłaszać do serwisu Sony? (o ile masz jeszcze gwarancję).

 

P.S. Support Panasa sprawę przemielił, przetrawił, pytał się jeszcze, czy resetowałem tv do ustawień fabrycznych, a potem skierował mnie, żebym umówił się na weryfikację problemu z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sat pref. nie ma podglądu w epg. dlatego używałem sat ogólnego.

Pytanie z ciekawości: czy próbowałeś coś robić z tym brakiem podglądu w EPG? Np. zgłaszać do serwisu Sony? (o ile masz jeszcze gwarancję).

 

P.S. Support Panasa sprawę przemielił, przetrawił, pytał się jeszcze, czy resetowałem tv do ustawień fabrycznych, a potem skierował mnie, żebym umówił się na weryfikację problemu z serwisem.

Gadałem z kolesiem z polsatu i podobno może to być wina oprogramowania modułu cam po prostu nie jest kompatybilne z oprogramowaniem tv, problem dotyczy nie tylko sony i panasa. Tu jest filmik na youtube samsunga z modułem cam i też nie ma podglądu na epg od min 1:50 widać to dokładnie jak byk

. Nie zależy mi na podglądzie epg i gotowej polsatowskiej liście. Tak jak mówiłem wcześnie używam sat ogólnego gdzie jest podgląd w epg i i sam poustawiałem kanały identycznie z polsatowską listą trochę pod siebie i do tego mam więcej kanałów muzycznych, a listę kanałów mam zapisaną na usb więc po resecie tv wgrywam sobie zapisaną listę i po problemie. Gwarancję jeszcze mam ale wg. mnie gra nie jest warta świeczki bo tak jak mówiłem na sat ogólnym jest więcej kanałów i łatwiej się je sortuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z kolesiem z polsatu i podobno może to być wina oprogramowania modułu cam po prostu nie jest kompatybilne z oprogramowaniem tv, problem dotyczy nie tylko sony i panasa.

Uważam absolutnie nie należy mieszać do tego modułu CI/CAM. Moim zdaniem to ściema, wykręt lub może niezrozumienie tematu. Prosta sprawa: podglądu w EPG nie ma również na kanałach bezpłatnych (FTA), które są przecież wyświetlane normalnie także gdy wyjmę moduł z telewizora. Również bez modułu mogę wyszukać automatycznie kanały wg. listy operatora, jest ściągane EPG, oczywiście wówczas nie mogę oglądać kanałów kodowanych, a na FTA w EPG oczywiście podglądu dalej brak.

Poza tym podgląd bieżącego programu z DVB-S bez żadnych problemów działa w innych funkcjach mojego telewizora: np. w przeglądarce Web, czy PIP (w moim modelu mogę jednocześnie wyświetlić obraz np. z kanału DVB-T, oraz z DVB-S, mogę nawet z dwóch różnych DVB-S, tylko ponieważ mam jeden moduł, przynajmniej jeden z nich musi być niekodowany). Zatem nie jest to sprawa jakiejś niemożliwości technicznej multiplikacji obrazu telewizora, np. zbyt słabego procesora, itp., jak podobno czasem próbują się wykręcić supporty/serwisy (co prawda ponoć innych marek, tak wyczytałem na innym forum).

Ponadto kilka dni temu odkryłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, pisałem także TUTAJ. Mianowicie jeżeli wyszukam kanały operatora automatycznie w opcji "Cyfra+/nc+", czyli jak domniemam u Ciebie odpowiednik "satelita preferowany" (nawiasem w moim Panasie nie ma wyboru Polsatu, jest tylko nc+), a następnie wszystkie kanały wykasuję (można prostym trickiem), oraz wciąż pozostając w trybie "Cyfra+/nc+" wyszukam potem w opcji "Strojenie ręczne" (wklepując częstotliwości transponderów, testowałem kilka) - wówczas podgląd w EPG jest! Jednak kanały są poukładane i ponumerowane zupełnie bez związku z listą operatora (niektóre zdublowane), czyli trzeba potem samemu sortować. Musiałbym także po kolei stroić wg. częstotliwości transponderów, których nawet nie znam, gdzieś znaleźć ich wykaz... Jedyny "plus dodatni" jaki zauważyłem w tym sposobie strojenia (oprócz tego, że jest podgląd), w stosunku do wyszukiwania wg. "Wszystkie kanały" (czyli jak domniemam u Ciebie "satelita ogólny): są polskie znaki w EPG, przynajmniej z transponderów, które testowalem. Niemniej dla mnie kolejny dowód o braku związku przypadłości z modułem CI/CAM, oraz że tv wyświetlać podgląd w EPG przecież potrafi. Tylko z wciąż niejasnych powodów nie wtedy, gdy kanały zostały automatycznie wyszukane wg. listy operatora.

 

Natomiast jeśli chodzi o sortowanie kanałów oraz w ogóle o "znaczenie" całego problemu braku podglądu w EPG... Oczywiście każdy ma swoje preferencje. Mnie opcja wyszukiwania wg. listy operatora podeszła bardzo. Po pierwsze primo, ponieważ jako były długoletni abonent Polsatu nie znałem układu nc+ - w ten sposób mam podstawową listę w tv zawsze zgodną z dostępną na oficjalnych stronach TUTAJ. Najpierw sobie ściągnąłem, wydrukowałem, zapoznałem. Po drugie w tym trybie strojenia są polskie znaki w EPG. Po trzecie (a może właśnie po pierwsze?) nie muszę sortować ok. 1800 kanałów z całego Hotbirda, choć wiem, że można niekoniecznie w samym telewizorze. Bawiłem się trochę Chansort, ale też uważam żmudne, czasochłonne. Natomiast jeśli chodzi o kanały, których nie mam na liście operatora, piszesz o paru muzycznych - w moim tv można je dodać właśnie poprzez "Strojenie ręczne". Trzeba tylko znać częstotliwości transponderów. Wówczas kanały są dodawane na końcu listy, którą można przecież potem zmodyfikować wg. własnego uznania; można też tworzyć własne listy ulubionych. Uważam ten sposób prostszy niż wspomniane przebijanie się przez gąszcz prawie 2000 kanałów. Choć z innej strony prawdę powiedziawszy to co mam aktualnie z listy nc+ całkowicie mi wystarcza, muzycznych chyba kilkanaście ;) Nie mówiąc już [OT], że teraz już chyba wszystko jest na YT, wystarczy zapuścić i leci, i leci...

Pozostaje sprawa tylko tego nieszczęsnego braku podglądu w EPG. Brak wizji może jeszcze bym "wybaczył", ale również brak fonii. Czyli przeglądając EPG zupełnie tracę kontakt z aktualnie oglądanym programem. Przy czym jak już wspominałem, raczej nie będę się bił do upadłego. Uważam sprawa znacznie mniejszej rangi, niż tytułowe znikanie zaplanowanych zadań nagrywania, czyszczenie Timera. Tamta przypadłość praktycznie zupełnie uniemożliwiała wykorzystanie telewizora jako nagrywarki PVR.

Na razie zgłosilem do supportu: nic nie pomógł, odesłał mnie do serwisu. Co z tego wyniknie, zobaczymy.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT P.S. Na filmiku Samsunga rzeczywiście dobrze widać. Nawet to, że w miejscu gdzie powinien być podgląd jakby coś wyszukiwał, oczekiwał na przetworzenie jakiegoś zadania, itp. U mnie w tym miejscu jest statyczne logo "VIERA". Poniżej dla porównania zestawienie fotek z mojego tv. Na zdjęciu po lewej jak widać podgląd jest, ale za to krzaki w polskich znakach (wyszukiwalem wówczas w trybie "Wszystkie kanały"). Po prawej gdy kanały zostaną automatycznie wyszukane w opcji "Cyfra+/nc+" - krzaków brak, ale podglądu też :(

LINK TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam absolutnie nie należy mieszać do tego modułu CI/CAM. Moim zdaniem to ściema, wykręt lub może niezrozumienie tematu. Prosta sprawa: podglądu w EPG nie ma również na kanałach bezpłatnych (FTA), które są przecież wyświetlane normalnie także gdy wyjmę moduł z telewizora. Również bez modułu mogę wyszukać automatycznie kanały wg. listy operatora, jest ściągane EPG, oczywiście wówczas nie mogę oglądać kanałów kodowanych, a na FTA w EPG oczywiście podglądu dalej brak.

Korzystając z gotowej listy polsatu u mnie, a u ciecie nc+ twój jak i mój dostawca ma podpisane umowy z z pewnymi producentami tv, polsat ma z sony i lg http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... ci-plus.cp, nc+ z panasem i samsungiem. Więc kiedy kupujesz tv to dany model ma już wgraną listę, lub jest skonfigurowany pod danego dostawcę. Czyli minusem korzystania z takiej listy jest brak epg, dlaczego??? Nie wiem. Pytanie trzeba zadać programistom lub jakimś tam technikom z polsatu i sony dlaczego tak [beep] zoptymalizowali oprogramowanie, lub tą gotową listę że nie ma podglądu w epg. Problem na pewno jest do rozwiązania, tylko ten problem musi trafić bezpośrednio do kogoś kto to programował i jest to raczej w stanie ulepszyć, a dzwoniąc po jakiś supportach czy pomocach przeważnie trafia się na jakiś łbów którzy nie czają problemu i jedyne co mogą ci doradzić to zresetuj tv. Lub trzeba by było wpaść z karabinem do dostawcy i producenta tv zgarnąć techników i programistów do jednego pokoju, postraszyć karabinem i niech rozwiązują problem. Wydaje mi się żeby im to długo nie zajeło :twisted::lol2::szukaj::crazy: . Twój problem jest trochę bardziej paskudny ponieważ nie masz podglądu epg na gotowej liście, czyli tak samo jak u mnie. A po przeskanowaniu całego sat. nie masz polskich znaków czyli ani w jedną ani w drugą?! U mnie całe szczęście są polskie znaki po przeskanowaniu całego sat. a posortowanie tych programów nie było aż takie straszne bo zajęło mi ok 2 godz. potem tylko zapisanie na usb i gitara. Tak jak już mówiłem, ja z gotową polsatowską listą dałem sobie spokój, a ty jeżeli masz jeszcze chęci i siłę to pozostało ci tylko dzwonić i terroryzować tych baranów z nc+ i panasa aby rozwiązali ten problem wspólnie. A jeżeli ci się to uda i nc+ z panasem rozwiążą ten problem to zacznę wierzyć w ludzi na nowo. Pozdrawiam i życzę powodzenia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Odkopuję nieco temat nagrywania. Mianowicie zadanie nagrywania nie wykonuje się, jeśli (mam wrażenie) od wyłączenia telewizora upłynie pewien nieco dłuższy czas. Jaki to interwał? Trudno mi precyzyjnie określić - rzędu 2-3-5 dni? 
W każdym razie mam zaplanowane cykliczne, cotygodniowe nagrywanie pewnej audycji. Właśnie wróciłem z 3-tygodniowej nieobecności w domu i nie zapisało ani razu. Podobną sytuację miałem bodaj w okolicach świąt Wielkanocnych, też telewizor nie był uruchamiany kilka dni i także nie nagrało. Na pewno w międzyczasie nie było zaniku energii, itp.
W trakcie normalnego, codziennego użytkowania TV (co ma miejsce u mnie) problem w zasadzie nie istnieje. Może jednak ktoś wyjeżdża częściej i na dłużej? ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagrywa bez problemu, nawet zaprogramowany 2 tyg. na przód (testowane na wczasach). Moduł CI jak wcześniej pisałem nie ma znaczenia, na pewno trzeba wyłączyć autoaktualizację. Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne (listy zapisz wcześniej na kartę SD).

Edytowane przez biprotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...