Skocz do zawartości

FTA po zakończeniu umowy


Trofik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanko. Wlasnie od 2 dni skonczyla mi sie umowa na relax mix- dostalem pisemko że umowa zostanie rozwiazana z dniem 15.III i ok.

 

Dziwnym trafem nadal mam wszystkie kanaly "chodzące" nie zebym sie martwil, ale czy to normalne (moze jakis czas jeszcze zostawiaja odkodowane zeby sie skusic na new promołszyn hehe)???

 

Aha i jeszcze jedno w icoku w polu historia zmian mam ok (umowa przeszla na fta), ale czemu mam w polu do zaplaty jakas sume 42,80 (tak jak by za familijny w prepaidze) i codziennie zmienia sie termin do zaplaty tej kwoty- o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1.

Możliwe, że lada dzień wyłącza. Możliwe też, że jeden dział się nie dogadał z drugim i jeden wie, że umowa rozwiązana, a drugi sądzi, że jeszcze trwa ;) Ewentualnie zadzwoń i upewnij się, ze umowa rozwiązana (albo siedź cicho i oglądaj).

Ad. 2.

Normalne, tak ma właśnie być. Ta cena, to cena Familijnego w pre-paid, który możesz opłacić w dowolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety skończyło się dobre :/ Pozostał mi nie wiem czemu ale odkodowany wlaśnie TVP SPORT :brawo: Pech chciał że czekałem na dołączenie tvp sport do Cp no i się doczekałem...

Dzień po rozwiązaniu umowy z nimi. Zastanawiałem się nad C+ bo jest Ale Kino, Filmbox i Comedy Central- ale sportu mało, więc chyba znowu wezmę CP- bo na polsatach sport, eurosporcie i tvp sport można juz wybierac w sportowych wydarzeniach (bo na cyfrze+ to tylko piłka kopana- ileż można :crazy: )

 

Dlatego mam pytanie, czy jeśli teraz mam umowe "fta" z CP- jakie pakiety mogę opłacać na tzw. Pre-paid? Czy musze z nimi podpisywać jakąs umowę, zmieniać karte itp? Czy po prostu zosataje mi ta sama karta i dekoder i opłacam na dany miesiąc?

No własnie jak to jest czy jeżeli napiszę na druku wpłaty że chce mieć opłacony miesiąc od powiedzmy 11.04.2009-11.05.2009 to w tym okresie odblokują mi kanaly, czy miesiąc ten będzie liczony od daty wpływu kasy na konto?

 

Co do pakietów (jakie mogę opłacać):

- familijny + relax mix i jaka cena?

- familijny i sport i jaka cena?

 

Jakie warianty pakietow wchodzą w gre w takim przypadku?

 

Dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku opłacania pre-paid wpisywanie życzenia od kiedy ma być uruchomione raczej nic nie da. Przykładowo, robisz wpłatę dzisiaj, a docierają do CP (i zostają zaksięgowane) we wtorek i właśnie we wtorek zostaje włączony wybrany pakiet. Możesz opłacać od familijnego w górę, jak również familijny + poszczególne pakiety.

Cennik masz po zalogowaniu się do ICOK.

 

Tak w ogóle to może daj sobie na wstrzymanie, myslisz o C+ to poczekaj trochę, tam pewnie niebawem tez zawita TVP Sport... chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, dzięki za info.

 

No właśnie może jeszcze chwilę poczekam, ale nie za długo :twisted: bo ileż można "jechać" na 1,2,3, polsacie i tv polonia :>

 

Chyba znowu "przerzucę się" na polsat i w związku z tym moje kolejne pytanie. Tomekb1976 radził wziąć nową umowę z CP i dekoder HD- no i skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu, ale mam pytanko, czy kanały HD będą dobrze chodzić na polsatowskiej antenie "60" (nie chce mi się wymieniać:P)? I czy kanały SD na dekoderze HD "robia różnicę" czy też nie :wink:? Dodam że nie posiadam TV HD, więc aż tak bardzo mi nie zależy na HD, tyle że dekoder HD może być jakąś "inwestycją" na przyszłość, czyż nie?

 

Dzieks ponowne za info.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie planujesz kupna TV LCD , to moim zdaniem nie potrzebujesz tunera HD , jest to zbędny wydatek .

Piszesz ,, dekoder HD może być inwestycją na przyszłość ,, wydaje mi się , że tu troszkę się mylisz .

Dzisiejszy tuner HD nie przedstawia sobą żadnych istotnych rewelacji ani konkretnych nowatorskich rozwiązań .

Za dwa lub trzy lata ten tuner będzie już w swojej klasie przeżytkiem , a trzeba pamiętać , że wraz z rozwojem telewizji HD , tunery będą taniały bo staną się powszechne i na pewno będą bardzej zaawansowane technologicznie .

Takie jest moje zdanie , ale proszę nie sugeruj się nim , a zrób jak uważasz .

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać kolejnego wątku (bo widze że niektóre posty są niestety kasowane) kontynuuje swoje "myślenice" co do powrotu do "CP".

Mam tylko proste pytanko czy "opyla się" zamawiać CP przez internet, jak to wygląda? Są jakies "promołszyn" jeśli się to zrobi tak po "nowoczesnemu" 8) ? Rozumiem że kurierem dostaję dekoder i umowe do podpisu, w takim ile to moze potrwac i od kiedy bede mogl ogladac "CP" (czy od momentu podpisania i odeslania do nich umowy, czy wczesniej karta nie zostanie aktywowana?)

 

A i jeszcze zapytam o dekoder, co proponowalibyscie wziąc. Kolega w ktoryms z postów odradzal branie dekodera HD, tym bardziej ze nie mam tv hd. W takim razie co? Do tej pory mialem Echosia 717 i raczej spoko działał. Czy teraz są jakieś "ciekawsze" modele pod względem poprawnego dzialania i wygladu menu, czy tez nie kombinować i zostać przy sprawdzonym "sprzecie" :wink:

 

Z gory dzieki za info.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to Ty byłeś tym jedynym zadowolonym z Echostara :lol2:

 

A tak serio, jak zamawiasz przez internet nie ma żadnych promocji.

Karta jest (powinna być) aktywna od samego początku - czyli dostarczenia przez kuriera

Jeżeli byłeś zadowolony z 717 to zostań przy tym modelu lub wybierz Samsunga 305G. Pamiętaj, że masz 10 dni na ewentualny zwrot sprzętu i rozwiązanie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Mam juz ostatnie pytanko odnosnie Polsatu, wybieram sie jutro do zaufanego sklepiku z "CP" i zamierzam "reaktywowac miłość" ze "słoneczkiem"- ale dziś coś mnie powstrzymalo na dlugie minuty...

Do rzeczy.

 

Posiadam po starej umowie Echosia 717 i tam byla możliwość tworzenia list ulubionych kanałow, dzis przypadkowo natknalem sie na wiadomości że w nowych "modelach" dekoderów ta opcja jest juz NIEDOSTPENA! Czyli co przepraszam- jestem skazany na "jedyną słuszną linię ktora prezentuje CP"? CO w takim razie z kanalem TCM- ktory moglem dodac do swojej listy ulubionych po wyszukaniu (chyba mial nr 717). Czyli co- teraz chcac ogladac jeden z ulubionych kanałow jakim jest TCM- mam "przezucać" na "wszystkie kanaly" i wyszukiwac go w "gaszczu różnych badziewi"?

 

Prosze powiedziecie czy to prawda i jakich dekoderów sie to tyczy??? Zamierzalem wziac echosia 717- ale w takim wypadku to juz sam nie wiem. A w Samsungu 305G- jest opcja listy ulubionych- gdzies czytalem ze to duzo lepszy dekoder sd od echosiow.

Prosze o jakiekolwiek info- bo juz mam mentlik; :/ Dzieki z gory, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja. Po raz mam nadzieje ostatni "blokuje" ten temat, z gory przepraszam i dzieki za odp.

 

Po wczorajszych zawirowaniach z dekoderami dot. głównie Echostar 717A (brak możliwości tworzenia list ulubionych, "zawiasy" i inne "niespodzianki"- o ktorych wyczytalem na tym forum i nie tylko, zadam pytanie- który dekoder wybrać???

 

A wiec tak, chce podpisac 13-mies. umowe na Familijny i relax-mix, posiadam zwykły poczciwy tv Samsung 29 100Hz , jesli mam miec problemy z dekoderami sd, to czy nie lepiej wziac jednak dekoder hd- mimo ze nie mam tv hd? Jak to widzice?

 

I kolejne pytania w związku z tym:

- czy posiadajac dekoder HD np. Samsung bede go mógł spokojnie "podpiac" pod w/w tv?

- jaka będzie w takim wypadku jakosc kanałow sd? Lepsza, taka sama jak na dekoderze sd, gorsza???

- jaka bedzie w takim wypadku jakosc (nielicznych) kanałow hd- czy wogole na takim tv bede je "widzial"?

- dodam że posiadam antene "polsatowska" "60"- czy jest ona wystarczajaca pod taki dekoder

 

Mysle zeby wziac tego samusnga hd w opcji dzierżawy za 79 "koła" (umowa na 13 miechów)- myślę że to nawet dobra "oferta"

 

Z gory dzieki za wszystkie info- sorry ale macie do czynienia z laikiem, a nie chce sie w..depnac w jakies g..o typu echozłom jak go ktos tutaj nazwal ( choc mailem do tej pory echo 717- zakupiony w 2006 i chodzil poprawnie).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podpięty dekoder SAMSUNG HD do zwykłego TV AIVA kablem Scart. Obraz był normalny nie widziałem żadnych zmian. Problem się dopiero zaczął jak podpiąłem ten dekoder do TV LCD (przez scart, potem HDMI). Są pewne kanały SD, których jakoś jest bardzo kiepska. Ale to nie wina dekodera ani TV tylko CP. Za dużo kanałów poupychane na tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu brałbym Samsunga DSB 305G , jest to na dzień dzisiejszy , najlepszy tuner SD .

Do Twojego TV jest on idealny .

Jeżeli uparłeś się na Samsunga DSB-H370G to proponuję Ci wymienić talerz na 80 cm. i dołożyć Astrę . Koszt nie wielki , a korzyści spore , choćby dostęp kanałów FTA HD , TVP Historia , cała paczka kanałów niemieckich , dużo kanałów muzycznych .

Co do jakości kanałów HD na Twoim TV , różnica będzie niewielka ( obraz bardziej wygładzony , czysty ) , gdyż TV kineskopowe odbierają bardzo dobrze kanały z CP .

I jeszcze jedno , jeśli zdecydujesz się na tuner HD , to staraj się brać w dzierżawę , gwarancja non-stop , a gdy przyjdzie Ci ochota na zmianę tunera na nowocześniejszy , robisz to ( oczywiście według podpisanej umowy ) i nie zostajesz ze starym i nie przydatnym już tunerem .

Masz możliwość zmiany tunerów co dwa lata .

 

Ps. Żałuję , że ja nie byłem taki mądry i a brałem na własność .Masz przykład na mojej osobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki serdeczne dla miniupiniu i mirko 1801 za cenne uwagi.

 

Dzieki wam wiem ze po podpieciu dekoder hd to tv sd nic się nie stanie zlego :jupi: (na razie niestety koszta nie pozwalaja zeby sobie sprawic "full wypas hd full tv 8) "

 

Mirko przemysle jeszcze sprawe dekodera- czy wziac Samsunga 305 czy tez Samsunga H370- oczywiscie tak jak sugerujesz bede chcial wziac ktoregos w opcji dzierzawy. Co do wymiany anteny na "80" w sumie tez niezly pomysl :D i zezik na astre.

 

Co do jakosci kanalów to oczywiscie nie spodziewam sie "full wypasu" zeby nie bylo gorzej niz teraz i bedzie git:) (choc niechwalac się u mnie niektore kanaly z "CP" np. tefałeny, polsat info czy europsort wygladaja duzo lepiej niż u kumpla na LCD 8)

 

Browarek dla Was panowie- dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , na tv kineskopowym będą lepiej odbierały kanały CP , N czy C+ dotąd , dopóki platformy w/w nie poprawią bitrate swoich kanałów . Gdyby był odpowiedni bitrate to zapewniam Cię , że TV Lcd czy plazmy wspaniale prezentowałyby odbiór cyfrowych kanałów , ale jeszcze długo będziemy czekać na poprawę .

Niestety , ale mamy za dobre telewizory jak na możliwości naszych cyfrowych platform .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja miałem podpięty dekoder SAMSUNG HD do zwykłego TV AIVA kablem Scart. Obraz był normalny nie widziałem żadnych zmian. Problem się dopiero zaczął jak podpiąłem ten dekoder do TV LCD (przez scart, potem HDMI). Są pewne kanały SD, których jakoś jest bardzo kiepska. Ale to nie wina dekodera ani TV tylko CP. Za dużo kanałów poupychane na tp.

 

 

Wobec tego przy oglądaniu kanałów niebędących HD przełącz na EURO :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...