Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, Polsat naprawili, ale TVN nadal krzaczy się średnio co 1 godzinę, góra półtorej godziny i przycięcie.

Ponoć router u operatora pośredniego się krzaczy.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polsat już wrócił.

Szkoda, że nie podmienili Eski Extra na Eskę Rock. Byłaby jakaś różnica w playliście, a nie jak teraz, że dwa kanały grają to samo.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Zastanawia mnie, dlaczego przekaz kanałów TVN HD i Polsat HD jest wyraźnie opóźniony względem ich odpowiedników w SD na MUX-2, czy też z satelity. Jeśli to kogoś interesuje, to maksymalna przepływność dla każdego z kanałów HD w tym MUX-ie według moich obserwacji w DVBViewer wynosi ok. 6 Mb/s. Podkreślam, mowa o przepływności maksymalnej. Przy dynamicznych scenach np. w sporcie to niewiele. Dla porównania na TVP1 HD w MUX-3 podczas skoków zaobserwowałem wczoraj max 9 Mb/s. Natomiast oglądając coś mniej dynamicznego jakość HD w MUX-L4 jak dla mnie jest ok, na pewno lepsze to od wersji SD z MUX-2. Nie wiem, czy nadal występują przycięcia, o których pisaliście, ale przyjrzę się temu. Szkoda też, że nie ma nadal EPG na kanałach 4FUN.TV i Eska TV Extra, a także Mango 24, ale w przypadku tej ostatniej stacji raczej nie ma to dla nikogo żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że dorzucili ścieżkę DD+ 192 kbps do 4FUN.TV. Została oznaczona językiem polskim, zaś jej typ to "clean effects". Jak sprawdzałem jeszcze jakiś czas temu, to Dolby było na satelicie, ale w tym MUX-ie nie. Drugim kanałem nadającym ścieżkę Dolby Digital jest STARS.TV, ale DD bez plusa i z bitrate 256 kbps. W przypadku STARS obie ścieżki są oznaczone językiem polskim, a typ nie jest określony. PID ścieżki DD STARS jest niższy od tej MP2, przez co odbiorniki widzą ją jako pierwszą i domyślnie wybierają. W przypadku 4FUN pierwsza jest MP2, a DD+ druga.


Jednak z tą ścieżką na 4FUN jest coś nie tak. Zupełnie nie jest widziana przez mój telewizor LG czy też w programie TSDoctor. Widać ją natomiast w programach VLC media player, DVBViewer czy TSReader. Możliwe, że ta ścieżka już dawno tam jest, ale dopiero teraz ją zauważyłem przeglądając dokładnie poszczególne PID-y w TSReader. Jej PID to 0x08ff. Załączam fotkę: https://i.imgur.com/4QscxYG.png . Zwróćcie uwagę na to, że obok tej ścieżki nie ma ikonki ścieżki dźwiękowej jak to jest wyżej przy ścieżce MP2 (0x08fe). Proszę, aby osoby, które mają dostęp do tego multipleksu sprawdziły, czy mają w swoich odbiornikach ścieżkę DD+ na 4FUN.TV. Ja w swoim LG 42LS570S jej nie mam, mam za to na komputerze, lecz nie każdy program ją widzi, jak np. TSDoctor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pisaliśmy o tym w wątku Echo24. STARS.TV, czyli techniczny operator pisał, że mają kończyć nadawanie, ale jeszcze nie teraz, że to może jakaś awaria. Według mnie stacja już zakończyła swój żywot, nie wierzę w awarię akurat 1 kwietnia, gdy już od jakiegoś czasu mówiło się o zakończeniu nadawania z końcem marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...