Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.10.2020 o 11:09, PowerTV napisał:

Anteny mogą się zmienić po nowym roku. Może będą to anteny Bcastu, Emitela albo jakiegoś innego podmiotu?

Liczymy  na Emitela. Większy zasięg    więcej zysku z reklam . Konkurencja dla innych :) . Można odbierać  na starych antenach typu Telmor dookólnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co mieszać, nadajnik działa bardzo dobrze obecnie, a liczba kanałów sprawa że to jest najlepszy MUX w PL.

Ultra TV kanał jest całkiem ciekawy, jakość nie powala, ale da się oglądać i co najważniejsze słuchać, dobra muzyka, widzę że jest wielu zazdrośników.

MUX lokalny we Wrocławiu jest najlepszym i najciekawszym MUXem ! Rulez !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pietrek1 napisał:

Ultra TV kanał jest całkiem ciekawy, jakość nie powala, ale da się oglądać i co najważniejsze słuchać, dobra muzyka, widzę że jest wielu zazdrośników.

Dobra muzyka+żałosne Dysco z Pola - tak powinno tam być napisane. :)

 

W dniu 8.10.2020 o 22:04, maciej9523 napisał:

Czy jest w planach rozszerzenie tego multipleksu na całe województwo, co byłoby jednoznaczne z likwidacją MUX-L7 i MUX-L1?

Ogólnowojewódzki MUX z doświetleniami - jestem za! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 22:04, maciej9523 napisał:

Czy jest w planach rozszerzenie tego multipleksu na całe województwo, co byłoby jednoznaczne z likwidacją MUX-L7 i MUX-L1?

Gdyby nie to, że KRRiT ciągle trzyma "sztywną" numerację multipleksów lokalnych (które - podobnie jak całą siatkę MUX-L - powinno się wymienić), to pewnie L1 i L4 by już się połączyły (MUX z Lubania - tuż po cyfryzacji - próbowano przesunąć jak najbardziej na wschód, zresztą TV Łużyce można było odbierać nawet w Lubinie). Inna kwestia, że - moim zdaniem - tymi "multipleksami lokalnymi" powinny być MUX5 i MUX6 (jeżeli ta mapa jest dalej aktualna, to MUX5 - po lekkiej korekcie częstotliwości/zmniejszeniu obszarów SFN - oddać MWE, a MUX6 oddać takim nadawcom jak Echo czy Regionalna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Piksele na Polsat HD i TVN HD to norma. Nie wspomne o calkowitym wylaczaniu przekazu. czesto tylko czarny ekran. a od dzis brak eska tv extra. brak programu albo usluga niedostepna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Od niedzieli obserwuję sporadyczne zaniki sygnału z mux l4. Mam niecałe 6km do Sky Towera z mojej lokalizacji i nigdy nie było takich przygód. Teraz jakość leci od 100 proc do 1 potem znów do 100, przy czym sila sygnalu stoi na tym samym poziomie. Gdy sygnał już się stabilizuje siła leci z 80 do 44 i znów zero sygnału. Problem pojawia się regularnie w odstępach 30min do 1h. Co ciekawe żaden inny mux nie jest problemowy. Nawet już sprawdzałem połączenia kabli. Ale problem nie znika. Ktoś zauważył podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Piękne dzięki, bo właśnie po 19 grzebałem przy kablach i już myślałem, że mi instalację coś rozwaliło... A dziś chwilę po 10 i później po 11 też totalna karuzela.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
2 godziny temu, PowerTV napisał:

BCAST opisał to jako sekundowe problemy na łączach w relacji Warszawa-Wrocław, ale problem podobno został już rozwiązany.

Szczerze mowiac od 15 ogladam na zmiane Polsat HD i Biznes24 oraz Eska Ekstra i ani razu nic nawet sie nie dzieje. Sygnal stoi 100% jakosc, 100% sila. Takze chyba ogarniete. Najbardziej mi było szkoda Biznes24, bo reszta śmiga mi w Cyfrowym Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PowerTV napisał:

BCAST opisał to jako sekundowe problemy na łączach w relacji Warszawa-Wrocław, ale problem podobno został już rozwiązany.

Szczerze to zupełnie nie oglądam tego MUX. Bo nie potrafię się zmusić do oglądania czegoś co gra jak z VHSa. Nie dałoby się technicznie zrobić aby nadawać chociaż cześć stacji w dvbt2 H265? Czy to musiałby być cały MUX w tym nadawany? Podejrzewam że według badań Nielsena i tak niektóre stacje z nich mają oglądalność zero. To przejście na H265 by nie pogorszyło wyników finansowych a może by obraz był lepszy przy tak dużej kompresji i niskiej rozdzielczości.

 

Druga sprawa to kwestia EPG. Przy takim Polsacie czy TVN jest chyba tylko na 4 dni? Przy ogólnopolskim na 7. To tyle pojemności MUX zajmuje że się nie da więcej??

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jest tu kilka kanałów, które mimo słabej jakości oglądam - Biznes24 i Ultra TV są według mnie ok. Poza tym zerkam na Echo24 i TVRegionalna.tv  i jeśli nic się nie zmieni po 1.12. będę zerkał na Home TV, obecny TVR.

 

A sam MUX znów pięknie działa. Zero zacięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maciej9523 napisał:

Nie wiem,  bo to u babci

Jeśli odbiera te wszystkie tvn7, tv4 to odbiera pewnie z nadajnika Śleża. To Pustków niekoniecznie jest w linii prostej i na dobrą sprawę to by wypadało zamontować 3 anteny aby był odbiór porządny. 2 razy antena UHF i trzecia na pasmo VHF.

 

4 godziny temu, PawelU1981 napisał:

Jest tu kilka kanałów, które mimo słabej jakości oglądam - Biznes24 i Ultra TV są według mnie ok. Poza tym zerkam na Echo24 i TVRegionalna.tv  i jeśli nic się nie zmieni po 1.12. będę zerkał na Home TV, obecny TVR.

 

A sam MUX znów pięknie działa. Zero zacięć.

Biznes i echo mają najgorszy obraz. Już nawet Ultra pomimo olbrzymiej kompresji lepiej wygląda. Dziwne, no Biznes 24 HD na satelicie ma dobry sygnał. Nie można zwalić na to że tak beznadziejnie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...