Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, remekkkkk napisał:

SatExpert rozumiem że jesteś fanem Mango?

Nie, nie lubię ani Mango, ani Okazji. :/ Racja, przy gwiazdce nie dopisałem Mango 24, tak więc poprawiam (*nie dotyczy TV Okazje i Mango 24). :D

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mylą BEZPŁATNE dvb-t z PŁATNĄ telewizją kablowa lub satelitarną. W DVB-T są tylko kanały tych nadawców, którzy są gotowi płacić operatorowi multipleksu za obecność ich kanału w naziemnej telewizji.

 

Poza tym telezakupy przydają się szczególnie teraz w czasie pandemii. Mango oferuje chyba koszyk zakupów z Kauflandu za 100zł. To niesamowita sprawa dla osób starszych, samotnych lub schorowanych. Dziś wyjście do sklepu np. dla astmatyków to stres niesamowity.

 

Sam zazdroszczę mieszkańcom Wrocławia, bo przy dobrej antenie złapią tam też czeskie muxy i wtedy można mieć prawie 100 darmowych kanałów na TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ! Kanałów jest dużo i są naprawdę ciekawe, liczę że inni operatorzy MUXów także coś nowego bedą wprowadzać jeszcze przed DVB-T2, ponieważ uczepili się sztywno bitrate i nic z tym nie robią, a mogli by jeszcze dodać kilka kanałów SD do pozostałych MUXów z mniejszymi bitrate, oczywiście po uzyskaniu odpowiednich zgód, bo tam jest to mniej elastyczne, ale POLAK POTRAFI.

 

Przydała by się także stronka z promocją np.  muxl4.pl (coś w stylu mux8.pl) gdzie były by szczegółowe informacje jak odbierać, mapki zasięgowe, zalecenia anten i wskazówki oraz spis wszystkich kanałów tego MUX (aktualny spis bardzo ciężko jest uzyskać, bo większość stron internetowych nie jest aktualna).

 

http://www.mwenetworks.pl/ z waszej stopki coś nie działa i nie każdy wie kto jest operatorem, a adres w stylu muxl4.pl to już była by dobra promocja..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

8 kwietnia br. w multipleksie lokalnym MUX L4 naziemnej telewizji cyfrowej dostępnym we Wrocławiu i Świdnicy na kanale 24 (498 MHz, pol. H, FEC: 5/6, GI: 1/4, DVB-T/64QAM) pojawił się przekaz lokalnej stacji nadawanej z Lubina - TVregionalna.pl.

https://satkurier.pl/news/190894/tvregionalnapl-we-wroclawskim-mux-l4.html

 

Który to już kanał na tym muxie? 14 kanał? Wdać tam coś jeszcze? ;)

 

Obecność TV Regionalnej z Lubina we Wrocławskim nadajniku ma sens, choć jeszcze wiekszy widziałbym we współpracy nadawców Echo i TV Regionalnej co do wymiany kontentu i ograniczeniu liczy powtórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na marginesie powiem, że u mnie już od ok. miesiąca brak odbioru (podejrzewam, że od wtedy gdy zaczęło się "upychanie" na muxie). Musiałbym wymienić antenę, co obecnie jest dodatkowo utrudnione. Pozostaje czekać aż być może kiedyś ta Ślęża faktycznie wejdzie w życie z jakąś sensowną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry podane wyżej są nieaktualne. Teraz jest GI 1/8, więc Bit Rate wynosi 27,64 Mbps netto.

 

Mathey, gdzie próbujesz odbierać? Nic się nie zmieniło oprócz odstępu ochronnego. Zmianę poprzedziły dokładne analizy zakłóceń SFN. Szansa na to, że wpłynęła na odbiór u ciebie jest znikoma. Może wystarczy trochę ruszyć antenę?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 29 km w linii prostej od nadajnika na SkyTower w kierunku na Oławę. Być może sprawę załatwiłoby obrócenie anteny bezpośrednio w tym kierunku, ale wtedy pogorszyłby się odbiór ze Ślęży a już niemal na pewno straciłbym MUX8. Kiedyś miałem właśnie ustawioną na Wrocław, ale były czasem problemy z MUX1-3 więc znalazłem punkt dający zerowy BER ze Ślęży na wszystkich MUX'ach krajowych (włącznie z MUX8, mimo iż antena to zwykła, stara siatka) i pozwalający na odbiór L4. Niestety stopniowo sprawa się pogarszała przez ostatnie lata aż obecnie odbioru z L4 brak (i to nawet na Wiwie, która daje zwykle rade nawet na nieco słabszym sygnale). No nie wiem, może uda mi się zorganizować jakaś akcję żeby lekko antenę jeszcze na Wro obrócić, ale raczej nastawiam się na konieczność wymiany lub przeczekam do odpalenia ze Ślęży (o ile do takiego dojdzie). Nie chcę żadnych problemów z MUX'ami ogólnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też uważałem że wiwa dobrze łapie sygnał. Ale teraz mam porównanie z telewizorem LG, Zgemmą h7s, cryptoboxem 752 i wiwa najgorzej się sprawuje. Gorszy od wiwy tylko okazał się tuner opticum xs65 combo. Akurat te dwa ostatnie miały problemy z odbiorem mux L4 z tego samego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie jak ten mux przejdzie na Ślęże  i wtedy będzie trzeba zwiekszyć moc by sygnał doratł tam gdzie trzeba i wtedy będzie można ponownie stosować  zwykła antene siatkową  dookolną.Wtedy wszystkie muxy nawet z Chechami będą odbierać    + druga antena na mux 8  + radio FM.

 

Skoro mamy już 3 kanały regionalne  Echo 24   TV Regionalna  i NTL   jak wygląda sytuacja dołączenia   TVS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, asiafan napisał:

Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie jak ten mux przejdzie na Ślęże  i wtedy będzie trzeba zwiekszyć moc by sygnał doratł tam gdzie trzeba i wtedy będzie można ponownie stosować  zwykła antene siatkową 

 

Ślęża tak, ale tylko jako doświetlenie, bo nie zgadzam się z końcem emisji ze Sky Tower, z którego mam sygnał na poziomie 90%, a wszystkie MUX-y że Ślęzy mi tną. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PowerTV napisał:

Stale zachęcamy TVS do wejścia na MUX L4 i MUX L3.

To ja ich też zachęce. ? .  Mam tam swój serial    Święta Wojna  . 

12 godzin temu, SatExpert napisał:

Ślęża tak, ale tylko jako doświetlenie, bo nie zgadzam się z końcem emisji ze Sky Tower, z którego mam sygnał na poziomie 90%, a wszystkie MUX-y że Ślęzy mi tną. :P

A u mnie  Sky Tower  tnie tylko w godzinach późno wieczornych . Wcześniej to w ogóle go nie było przy aktywnym sygnale sat  [multiswitch]  tłumienie robi swoje.

Dlatego  licze że stamtąd będą tak nadawać że będzie można zdjąć Televesa  i odpiąć wzmacniacz kanałowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PowerTV napisał:

Stale zachęcamy TVS do wejścia na MUX L4 i MUX L3.

Lepiej już nic tam nie wchodzi bo już teraz obraz to tragedia nawet na niedużym 43 calowym telewizorze. Kompresja straszliwa, aż się odechciewa tego oglądać. Już gorzej tylko jest na konkurencyjnym Polsat News. Tam to już dno absolutne. Ludzie nie mają żadnych wymagać co do obrazu? Czy jeszcze siedzą na 21 calowych CRT? ? A może jednak zaryzykować i zmienić system nadawania na DVBT2 H265 mux L4. Wrocław i okolice to teoretycznie bogatszy rejon i można podejrzewać że więcej jest nowszych odbiorników z H265 Czy to za duże ryzyko biznesowe i będzie to opóźniane do czasy aż ogólnopolskie MUX nie zmienią systemu nadawania??

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że już w 2020 roku niektóre multipleksy lokalny grupy MWE zostaną przełączone do DVB-T2, a niektóre kanały w nich obecne mogą przejść na HEVC. Zapewne pierwszym muxem DVB-T2 zostanie ten szczeciński.

 

Nie prowadzimy rozmów w sprawie akwizycji TVS. Zachęcamy do współpracy i wynajęcia slotu na MUX L3 i L4 na warunkach rynkowych.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...