Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety osobiście bardzo ubolewam nad tym że z L4 wyleciało StarsTV. Teraz u nas jego miejsce wypełniło Oćko STAR ale to już nie to samo. Teść także narzekał że "teraz to już na prawdę nie ma co oglądać" . Nawiasem mówiąc EPG dla TVR i NTL też by się przydało. Pozdrawiam.  

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarsTV  to i tak pokazywał dużo w pętli.   Lepszym wyjściem było by 4FUN GOLD   odpowiednik  StarsTV.   Drogą satelitarną jest też  80s    90s fta.

 

Swoją drogą okazało się że nie można wzmacniać  kanału 24  wzmacniaczem regulowanym bo się nie da. Kanały są za blisko  24 i 25.  Pozostaje mi czekać na wzmocnienie sygnału tak jak Powert Informował o pewnym nadajniku który pójdzie w góre jeśli chodzi o nadawanie co zaowocuje silniejszym sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależne jest od rodzaju anteny oraz wzmacniacza/przedwzmacniacza i ich charakterystyki wzmocnienia dla poszczególnych częstotliwości oraz tego gdzie się znajdujesz względem nadajników. Może po drodze masz jakieś zabudowania lub wzniesienia. Zazwyczaj przeszkody terenowe bliżej anteny odbiornika potrafią większe problemy stwarzać. U siebie sprawdzam moc sygnału poprzez pomiar dB. Jeżeli ilość dB jest wystarczająca do stabilnego odbioru sygnału to nie wnikam dalej ile SNR wynosi. Ważne aby BER był zerowy. 

Ze swojej strony mogę tylko polecić przedwzmacniacz LNA-188 dla słabych sygnałów. 

 

Edytowane przez patpat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było zmieniane w ostatnim tygodniu na nadajniku MUXL4 Pustków Żurawski??? Bo coś to słabo chodzi mi od tygodnia..Przez ostatnie półtora roku miałem stabilne SNR 28dB na tunerze. Ostatnio od lipca nawet było 30 dB. A w ostatnim tygodniu spadło drastycznie z 28-30 dB na 27, potem 25 dB a dzisiaj uruchamiam tv i piszę 20 dB i brak sygnału. Nie chce wstawiać żadnych wzmacniaczy. Obecnie mam antenę combo Emme Esse DVB-T Uni Line LOG 560HVD VHF 8,5 dB  UHF 11 dB. Ją bym sobie zostawił do odbioru VHF a bym kupił coś lepszego do odbioru UHF. Tylko co? Ma ktoś pomysł? :D Zeby było znacznie lepsze i łapało stabilnie muxl4.

15 minut temu, Ramirez napisał:

 

 

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ramirez napisał:

Nic nie było zmieniane w ostatnim tygodniu na nadajniku MUXL4 Pustków Żurawski??? Bo coś to słabo chodzi mi od tygodnia..Przez ostatnie półtora roku miałem stabilne SNR 28dB na tunerze. Ostatnio od lipca nawet było 30 dB. A w ostatnim tygodniu spadło drastycznie z 28-30 dB na 27, potem 25 dB a dzisiaj uruchamiam tv i piszę 20 dB i brak sygnału. Nie chce wstawiać żadnych wzmacniaczy. Obecnie mam antenę combo Emme Esse DVB-T Uni Line LOG 560HVD VHF 8,5 dB  UHF 11 dB. Ją bym sobie zostawił do odbioru VHF a bym kupił coś lepszego do odbioru UHF. Tylko co? Ma ktoś pomysł? :D Zeby było znacznie lepsze i łapało stabilnie muxl4.

 

Witam, U mnie nic się nie zmieniało z MUXL4. Jesteś pewien że żadne złącze lub element aktywny anteny nie zardzewiał ? U siebie miałem podobne problemy gdy gdzieś po którejś nawałnicy dostała mi się do puszki woda. Oczywiście spadek jakości sygnału nastąpił długi czas po zdarzeniu. 

 

 

 

Mam jeszcze własne pytanie. Zauważyłem że ECHO24 na muxL4 jest jakoś inaczej kodowany. Czy parametry mpeg4 dla tego kanału są takie same jak dla pozostałych. Mam ewidentnie problemy z odtwarzaniem obrazu ECHO24 przy włączonym sprzętowym wsparciu karty graficznej na komputerze. Jest to jedyny kanał z takim problemem.  

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez patpat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.09.2019 o 14:21, prozac napisał:

I jak z tym EPG dla Polsat HD i TVN HD?

EPG miał być w październiku.

Kilka razy w tym wątku pytałem kiedy będzie, jednak wg. mnie szybciej zmienią się znowu kanały, niż w/w funkcjonalność zostanie uruchomiona. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ramirez napisał:

EPG to podstawa. Może w przypadku stacji muzycznej to można przeboleć ale przy tych TVN HD i Polsat HD to porażka. Wolę oglądać w gorszej rozdzielczości z epg bo tam przynajmniej coś mogę z epg do nagrywania ustawić.

Tak samo uważam. 

Zapewne to technologia zbyt kosztowna dla właściciel(a/i) stąd jest jak jest, a szkoda, bo MUX w obecnej formie jest bardziej ciekawostką niż kompletnym kanałem nadawczym.

 

  • Popieram 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy przez dodawanie kolejnych stacji do tego MUXu nie spada jakość kanałów HD - TVN HD i Polsat HD? Zaraz TVN HD nie będzie niczym się różnił od TVN SD ... 

TVN SD wygrywa napisami, dodatkową ścieżką oryginalną i EPG. Sens TVN HD był do tej pory w ostrzejszym obrazie, ale coraz mniej widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...