Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, Ariva podaje w KiloBajtach/s (co napisałem), żeby zrobić kilobity to * 8

Nie mniej jednak z tym, że nie są przekłamane to bym nie był taki pewien - dobrze wiemy, chiński box, Chińczycy nieudolnie pisali soft który do dziś pozostał zbugowany i różnych kwiatków tutaj można się spodziewać. Traktowałbym raczej te wartości jako orientacyjne. Ale podałem, bo nikt nic konkretniejszego nie napisał.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Dzięki za info. Zaraz odpalę i zobaczę. 

Czy oni teraz używają smartfonów do nagrywania materiałów?  Na jeden taki natrafiłem gdzie pani ewidentnie mówi do wciagnitego przed siebie smartfona  ;)

Edit:

Jakość obrazu jest słaba.  :(

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wczoraj lub dzisiaj jakaś zmiana parametrów nadawania???Bo przez ostatni rok jak mam obecny tuner to miałem 70-75% sygnału. Stabilne, aż do wczoraj gdzie coś sie zepsuło a dzisiaj patrzę stabilne 98% Cud, zmiana parametrów czy coś? Mija pół godziny i znowu coś nie tak. Teraz całkowicie padło z 98 na 0% Zaobserwował ktoś takie coś? Czy to u mnie instalacja antenowa zawodzi?

Edytowane przez Ramirez
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o jakość. Ale to chyba jednak coś u mnie nawala. Będę musiał pomyśleć na d tym. Tylko mnie zastanawia że bywa 98% jakości np przez kilka godzin a a potem bez wielkiego powodu 0% Instalacja bez wzmacniaczy. Tylko sygnał mam z odbicia, może tu jest problem mimo że działało to dobrze przez ostatni rok.

 

Dalej nie dawało mi spokoju skąd się zmienił parametr jakości z 70 na 98% z okresowymi zakłóceniami. I tak sobie przeglądam internet i widzę że mux-L4 na k24 oprócz skytower ma od października 2017 roku zezwolenie na nadajnik Kobierzyce- Pustków Żurawski. Nie chce mi się szukac na forum ale chyba ten nadajnik nie był uruchomiony? Ta sama częstotliwość. Akurat mam antenę skierowaną na Ślężę, to wygląda że z tamtego kierunku nadaje od niedawna mux-L4. Czy jestem w błędzie? :-)

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirez, Pustków działa od dawna - od chwili otrzymania pozwolenia. Od dawna też nie były zmieniane żadne parametry emisji mogące mieć wpływ na zasięg. Piszesz, że odbierasz z odbicia. Odbicia mają to do siebie, że są nieprzewidywalne. Może coś się zmieniło na drodze sygnału do ciebie? Może sąsiadka w domu naprzeciwko zostawia teraz uchylone okno, i fale lepiej odbijają się od szyby w twoim kierunku ?. W takich przypadkach nawet półmetrowe przesunięcie anteny w bok potrafi całkowicie zmienić warunki odbioru. Nie da się wyciągnąć żadnych wniosków. Po prostu musisz popróbować.

Czy mógłbyś nam napisać choć w przybliżeniu, gdzie odbierasz ten mux?

Edytowane przez canton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem  że odbieram z odbicia. Nie wiedziałem że jeszcze jest inny nadajnik niż skytower. A miejsce to 4 km od skytower na południe. Ja tam zadowolony jestem że lepiej odbiera, tylko zaciekawiło mnie skąd taka poprawa ;) Gdzieś od lipca zmieniło się i utrzymuje obecny stan. Kiedyś na tunerze cryptoboxa miałem stabilne  75% jakości, teraz 98% W tunerze na enigmie pisało 27 dB, teraz stabilne 31 dB Gdzie przy mux 1,2,3,8 mam 31-33 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem u mnie także jest zauważalna poprawa mniej więcej od momentu, gdy zniknęło Tele5 i zmienił się operator MUX'a. Albo coś było na rzeczy z mocą nadawania (lub zmiana kanałów w ostatecznym rozrachunku spowodowała poprawę jakości emisji), albo po prostu obecne warunki klimatyczne powodują lepszy odbiór. Za parę miesięcy się okaże, jeśli obecny stan się utrzyma to jednak wszystko będzie wskazywać że to za sprawą działań wykonanych na MUX'ie w ostatnim czasie.

Edytowane przez mathey
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirez, prawdopodobnie odbierasz oba nadajniki. U ciebie sygnał ze Sky Tower z odbicia może być porównywalny z przychodzącym z Pustkowa. To nie jest dobra sytuacja. Poczytaj o efekcie "0 dB" przy odbiorze SFN. Możliwe, że jednak sąsiadka uchyliła okno. ?

Wszystkim kojarzącym zmianę jakości odbioru ze zniknięciem Tele5 muszę napisać, że nie ma takiej możliwości. Tzn. możliwość istniałaby, gdyby sam mux zawierał wcześniej błędy w TS, które by następnie zniknęły przy okazji usunięcia tego serwisu. Ale gdyby były jakiekolwiek błędy w samym muksie, to nikt nie zobaczyłby nigdy jakości 100%. A jakość 100% mam od początku, 4 km na południe od Sky Tower - na Klecinie, z anteny zbiorczej na bloku ustawionej na Ślężę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jaka jest przyszłóść tego muxu jeśli chodzi o możliowść wzmocnienia sygnału .

 

Tutaj mam odpowiedź poprzedniego operatora 10.2017

 

Cytat

Dziękuję za poniższą wiadomość, do której pozwolę się odnieść.

Parametry emisji dla multipleksu lokalnego L4 zostały określone i narzucone w decyzji UKE, a my jako operator techniczny mamy obowiązek je wypełniać zgodnie ze sztuką. Pomiary UKE przeprowadzone  w 2016r  w  pełni potwierdziły jakość świadczonej usługi przez naszą firmę.  Zmiana parametrów emisji  (podwyższenie mocy)  być może jest możliwa w drodze uzgodnień z UKE, ale o to powinien wystąpić  właściciel multipleksu. Oczywiście nie mamy gwarancji, że tak się stanie, gdyż jest to multipleks lokalny – ograniczony swoim (rezerwacyjnym) obszarem nadawania.

Stacja Pustków Żurawski jest stacją doświetlającą, która ma na celu poprawę  odbioru  multipleksu L4 w pewnym obszarze ze względu na obecne ukierunkowanie anten odbiorczych telewidzów.

Proszę o informację bardziej szczegółową odnośnie odbieranego sygnału przez Panią/Pana.  Prosimy o wskazanie adresu/lokalizacji/obszaru gdzie Pani/Pana zdaniem jakość odbioru nie jest satysfakcjonująca. Każdy taki przypadek rozpatrujemy indywidualnie i proponujemy  stosowne rozwiązania odbiorcom. W 99% przypadków jest to związane z ustawieniem obecnej anteny odbiorczej – ale na to, my jako Operator nie mamy zbyt wiele wpływu. Możemy doradzić co z tym można ew. zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od operatora mux'a lokalnego. W projekcie zmian w telewizji naziemnej przewidziana jest możliwość nadawania w DVB-T2. Zapewne w momencie, gdy mux'y ogólnopolskie przejdą na DVB-T2/HEVC i będzie pewność, że wszyscy będą mogli odbierać sygnał, MUX-L4 również dokona takiej zmiany. Przede wszystkim ze względu na możliwość poprawy jakości obrazu, podniesienia do HD lub zwiększenia ilości nadawanych programów. Tutaj @PowerTV najlepiej odpowie na to pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...