Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2019 o 22:54, remekkkkk napisał:

Jak przewidział SatExpert ja też z tego nie korzystam.

Włączyłem to na chwilę żeby zobaczyć dla PowerTV.

Wyszło dość dziwnie bo dwa tunery a numery inne.

 

TVN HD - 100  lub 800

POLSAT HD - 101 lub 801

4FUN.TV / 102 lub 802

STARS.TV - 103 lub 803

ESKA EXTRA - 104 lub 804

POWER - 105 lub 805

NUTA - 106 lub 806

MANGO - 107 lub 807

TELE5 - 108 lub 808

 

Numery 100 i więcej to ARIVA T20

Numery 800 i więcej to OPTICUM SCART FLEXI HD10

 

 

 

Od tego postu nic się nie zmieniło po za zniknięciem Tele5

SID nie mam jak podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim tygodniu (chyba od kiedy znikło Tele5) zauważyłem, że mam super sygnał i w zasadzie niezależnie od pory dnia. Najgorszy jest o świcie w okolicach 5:00, ale jest to sygnał porównywalny z tym jaki do niedawna miewałem najlepszy. W ciągu dnia jest o niebo lepszy niż w ostatnich miesiącach. Nie ma pewności czy to kwestia jakichś prac przy muxie czy po prostu warunki atmosferyczne są doskonałe i to znacznie poprawia odbiór (choć raczej wątpię), ale ciekawe czy taki stan się utrzyma. Niczego w instalacji antenowej nie ruszałem. A jak sytuacja ma się teraz w Rawiczu?

 

Co do SID, to Ferguson Ariva 250 Combo, system szesnastkowy:

POLSAT HD: 0x2e
TVN HD: 0x4
4FUN.TV: 0x46
STARS.TV: 0x48
ESKA TV EXTRA: 0x49
POWER TV: 0x4a
NUTA TV: 0x4b
MANGO 24: 0x4d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rawiczu  -  hmmm,  kiepska  sprawa  -  sygnał  od  około  tygodnia  pojawia  się okazjonalnie  na  kilka - kilkanaście  minut  (rano  i  wieczorem).

Udało  się  wczytać  programy,  Kilka  minut  oglądania  i  znika  bezpowrotnie.

A odbieram  na  tym  kierunku  wszystko  z  nadajnika Praded  (k.26  pod  warunkiem, iż nie pracuje Mikstat, chociaż dzisiaj rano ten MUX szedł, a nie doczytałem, iż Mikstat ma przerwę), z Opola, Ślęży i Śnieżnych Kotłów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuta bez dźwięku.

Gdzie teraz zgłaszać ustaki?

 

 

22 godziny temu, SatExpert napisał:

EDIT:

Jak zrobi się za dużo miejsca, a chętnych nieszczególnie będzie dużo, to proponuję jako "doświetlenie" dla Czechów dodać do L4 Power TV Czech. :)

To nie jest dobry pomysł.  Lepiej żeby mux nie był już tak zapychany jak to miało miejsce ostatnio. Wolę polepszenie jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mm4738 napisał:

W Rawiczu  -  hmmm,  kiepska  sprawa  -  sygnał  od  około  tygodnia  pojawia  się okazjonalnie  na  kilka - kilkanaście  minut  (rano  i  wieczorem).

Udało  się  wczytać  programy,  Kilka  minut  oglądania  i  znika  bezpowrotnie.

A odbieram  na  tym  kierunku  wszystko  z  nadajnika Praded  (k.26  pod  warunkiem, iż nie pracuje Mikstat, chociaż dzisiaj rano ten MUX szedł, a nie doczytałem, iż Mikstat ma przerwę), z Opola, Ślęży i Śnieżnych Kotłów.

 

 

A u mnie odwrotnie. Lepsze tropo i mam sygnał z całego L4  na multiswitchu mimo aktywnego sygnału sat jak nigdy . Korzystam   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ten mux, jednak co chwilę jakiś kanał w nim zabierają, innym zastępują i tak wkoło.

Wygląda na to że właściciel nie ma wizji co ma być nadawane.

 Tele5 od chyba 3 tygodni nie ma obrazu ale EPG jest i bądź tu mądry o co tutaj chodzi.

Stars tv zniknie, będzie chwilę spokoju i znowu pewnie zrobią przemeblowanie. :)

Edytowane przez serek
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2019 o 12:43, PowerTV napisał:

Strategia nowego właściciela MUX L4 jest bardzo jasna - współpraca z poważnymi nadawcami komercyjnymi, którzy płacą na czas.

A każdy wolny slot będzie zapełniony kanałem z portfolio MWE Networks, co zawsze zapewni pełne wykorzystanie multipleksu.

Jeśli jest strategia z naciskiem na poważnych nadawców, co oczywiście popieram, gdyż nie lubię co chwilę zmieniać kanałów w TV to może powinna być faktycznie zwiększona moc nadawania jak wyżej nadmienia asiafan.

Większa moc, to większy zasięg do potencjalnych odbiorców, a to powinno przełożyć się na poważniejsze traktowanie takiego MUX'a przez poważnych nadawców.

Myślę, iż przy obecnym czyli małym zasięgu, ciężko będzie zachęcić poważnych nadawców, ale życzę sobie abym się mylił. :) 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...